WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → 1. Автомобільні шини і їх будова. 2. Підготовка до роботи, порядок роботи та правила обслуговування ацетиленових генераторів. 3.Засоби захисту від ур - Реферат

1. Автомобільні шини і їх будова. 2. Підготовка до роботи, порядок роботи та правила обслуговування ацетиленових генераторів. 3.Засоби захисту від ур - Реферат

перевіряють, щоб на внутрішній поверхні покришки не було
пошкоджень, протирають від вологи й посилають тальком. Після цього в покришку закладають камеру, злегка підкачують її повітрям, щоб набрала круглої форми. Потім шину надягають на обід колеса, виводячи в паз обода вентиль камери. Далі між ободом і бортом шини вставляють знімне бортове кільце, а в канавку обода встановлюють замкове кільце. Розглянута технологія застосовується для коліс вантажних автомобілів, що мають плоский обід.
Демонтаж шини (рис. 4) здійснюють у такій послідовності: повністю випускають повітря з камери; відтискують борт покришки від диска колеса, користуючись прямою лопаткою й лопаткою з кривим захватом; спочатку прямою, а потім обома лопатками відтискають замкове кільце й виймають його; далі, перевернувши шину, виймають із неї диск колеса.
Рис. 4. Послідовність демонтажу шини:
а-в - відтискання борта покришки; г, д - відтискання й зняття залікового кільця з канавки; в - зняття ободу з диском
Монтаж і демонтаж шин легкових автомобілів здійснюють в умовах станцій технічного обслуговування на спеціальних верстатах. Для індивідуального розбирання й складання шин можна користуватися також монтажними лопатками. Головне правило: починати монтаж треба з боку шини, протилежного вентилю, а демонтаж - з боку вентиля, послідовно відокремлюючи спочатку зовнішній борт покришки, а потім внутрішній.
Система централізованого регулювання тиску повітря в шинах, що застосовується на вантажних автомобілях підвищеної прохідності (ГАЗ-66, ЗІЛ-131 та ін.), дає змогу підвищити прохідність автомобіля під час руху по м'яких дорогах зменшенням тиску повітря, що здійснює водій зі своєї кабіни. При цьому збільшується площа контакту шин із поверхнею дороги, знижується питомий тиск і підвищується прохідність автомобіля. Після подолання важкої ділянки дороги водій знову підвищує тиск у шинах, контролюючи його за допомогою манометра й підтримуючи в заданих межах.
Повітря до системи регулювання надходить від компресора, що приводиться в дію двигуном автомобіля ГАЗ-66 (рис. 5, а).
Рис. 5. Система централізованого регулювання тиску повітря в шинах:
а - схема ( 1 - компресор; 2 - регулятор тиску; 3 - повітряний балон; 4 - запобіжний клапан; 5- манометр; б- кран керування; 7- трубопровід); б - кран керування тиском ( 1 - корпус; 2, 4 - манжети; 3 - втулка; 5 - гайка;
6 - золотник)
2. ПІДГОТОВКА ДО РОБОТИ, ПОРЯДОК РОБОТИ
ТА ПРАВИЛА ОБСЛУГОВУВАННЯ АЦЕТИЛЕНОВИХ ГЕНЕРАТОРІВ
Ацетиленовим генератором називається апарат, призначений для одержання ацетилену шляхом розкладання карбіду кальцію водою.
Ацетиленові генератори бувають стаціонарні і пересувні.
Рис.6. Схема генератора МГ-55
Стаціонарні генератори застосовуються на тих заводах, де необхідно харчувати одночасно велику кількість стаціонарних зварювальних посад. У цьому випадку (Рис. 6) ацетилен подається до робочого місця по трубах.
Стаціонарні генератори застосовують також для виробництва розчиненого ацетилену, що поміщають у балони. Надалі такі балони використовуються для харчування пересувних чи стаціонарних зварювальних посад.
При провадженні робіт по зварюванню і різанню на монтажі (прокладка трубопроводів, виготовлення будівельних конструкцій і т.п.), а також при невеликій кількості посад у цехах заводів застосовуються невеликі пересувні ацетиленові генератори. Зварник зобов'язаний знати пристрій і правила звертання з такими генераторами.
Генератор МГ-55 (конструкція інж. Милославського і Глізманенко) є переносним апаратом малої продуктивності системи "вода на карбід".Схема генератора показана на рис.6. У генераторі МГ-55 карбід кальцію завантажують у шухляди 1 реторт 2, що потім закриваються кришками 10. Вода з резервуара 6 по шлангу 7 через кран 9 надходить в одну з реторт і змочує карбід кальцію, що знаходиться в першому відділенні завантажувальної шухляди. Ацетилен, що утвориться, по трубці 3 надходить у нижню частину генератора (газгольдер) і збирається там під перегородкою 4, витісняючи воду з нижньої частини корпуса генератора у верхню через циркуляційну трубу 8. При цьому внаслідок підвищення тиску газу в реторті 2 вода перестає надходити в неї по шлангу 7 з резервуара 6. Коли частина газу, що відводиться з генератора по трубці 5, буде витрачена, тиск у газгольдері і реторті понизиться, і вода знову надійде в реторту, заповнивши наступне відділення завантажувальної шухляди з карбідом кальцію. Це повторюється доти, поки весь карбід кальцію в даній реторті не буде витрачений, що визначається по появі води при відкритті спробного крана, що мається на кожній реторті. Тоді подача води з резервуара 6 переключається на другу реторту, а перша очищається від мулу, промивається і знову завантажується карбідом кальцію.
З газгольдера генератора ацетилен приділяється в пальник через трубку 5 і водяний затвор. Тиск газу в генераторі визначається різницею рівнів води у верхній і нижній частинах корпуса: чим більше різниця цих рівнів, тим вище тиск газу, і навпаки. При малому доборі ацетилену з генератора він накопичується в нижній частині корпуса, витісняючи воду у верхню частину; тиск газу при цьому зростає. При посиленому доборі газу з генератора тиск у ньому знижується. Таким чином, тиск газу в цьому генераторі буде перемінним і залежить від витрати газу з генератора. У шухляду завантажується карбід кальцію грануляції 15 х 25 чи 25 х 80 мм до половини висоти кожної секції шухляди. У кожну шухляду поміщають до 2,5 кг карбіди кальцію. Генератор МГ-55 забезпечує безупинне газоутворення завдяки наявності двох реторт, а також можливості поповнення запасу води в кільцевому резервуарі без припинення добору газу. До недоліків цього генератора потрібно віднести неповне розкладання карбіду кальцію і можливість місцевого перегріву ацетилену в ретортах.
Правила обслуговування ацетиленових генераторів. Під час обслуговування ацетиленового генератора варто пам'ятати про те, що ацетилен є вибухонебезпечним газом, особливо якщо він знаходиться в суміші з повітрям, а тим більше з киснем. Тому зварник, що обслуговує генератор, повинний бути добре знаком з інструкцією з техніки безпеки при роботі з карбідом кальцію й ацетиленом, а також з інструкцією з обслуговування генератора даної системи.
При підготовці ацетиленового генератора до роботи необхідно очистити його від залишків мулу і заповнити водою до встановленого інструкцією рівня. Для очищення від мулу потрібно застосовувати латунні чи алюмінієві шкребки, але ні в якому разі не можна вживати сталевий інструмент, тому що він може висікти іскру, що приведе до вибуху генератора. Водяной затвор заповнюється до рівня, установленого контрольним краном. Реторти і кошики повинні бути промиті водою і висушені.
Генератор завантажується карбідом такої грануляції й утакій кількості, що зазначена в інструкції з експлуатації. Пил і дрібні частки (менш 2 мм) повинні відсіватися. Використання карбідного пилу і дріб'язку дозволяється тільки при наявності спеціальних чи пристроїв у генераторах, пристосованих для роботи на карбідному пилу.
При пуску генератора перші порції газу, що містять домішку

 
 

Цікаве

Загрузка...