WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Методи заряду і експлуатації АКБ. Реле – регулятор РР.-362. Світлова сигналізація автомобіля (повороти). (конрольна робота) - Реферат

Методи заряду і експлуатації АКБ. Реле – регулятор РР.-362. Світлова сигналізація автомобіля (повороти). (конрольна робота) - Реферат

відноситься :
" Очищення акумуляторної батареї від пилу і бруду;
" Очищення вентиляційних отворів в кришках і пробках;
" Перевірка і при необхідності дотягнення кріплення АКБ в гнізді;
" Перевірка надійності з'єднання клем проводів з виводними штирями;
" Перевірити рівень електроліту у всіх акумуляторах і при необхідності долити дистильованої води;
" Перевірити густину електроліту ;
" Перевірити робото придатність і ступінь зарядженості АКБ, якщо вона несправна то її слід віднести у майстерню.
При експлуатації АКБ з нею слід поводитися дуже обережно, тому що попадання сірчаної кислоти або електроліту на шкіру людини викликає опіки, тому при поводженні з кислотою чи електролітом треба бути дуже обережним. При попаданні електроліту на шкіру її преба ретельно промити рос твором соди після чого чистою водою,а при опіках звернутися до лікаря. При роботі з акумуляторами необхідно мати гумові рукавички і окуляри.
Поблизу з акумуляторною батареєю неможна користуватися відкритим вогнем, так як це може призвести до вибуху. Не допускається установка акумуляторної батареї в кабіні водія.
Закупорка вентиляційних отворів може призвести до розрушення бака так як гази які виділяються при хімічних реакціях накопичуються під тиском всередині бака.
2. Реле - регулятор РР-362змінного струму призначений для підтримання постійної напруги при різній частоті обертів ротора генератора. Перевантаженню і підвищенню температури та запобігає псуванню споживачів і акумуляторної батареї. Він складається з двох електромагнітних реле (регулятора напруги і реле захисту), транзистора, трьох діодів і опору.
Регулятор напруги складається із сердечника з однією обмоткою і однієї пари контактів. При роботі генератора струм на збудження поступає без обмеження. З збільшенням напруги сердечник регулятора напруги намагнічується настільки що якорець притягується і контакти замикаються транзистор при цьому не пропускає стум і на збудження струм поступає через додатковий опір, напруга падає і контакти знову розмикаються. Цей процес повторюється багаторазово. Напруга генератора пітримується на рівні 12,5-13,0в.
Реле захисту служить для захисту від перенагрузок. При перевищенні сили струму більше розрахованої контакти реле захисту замикаються і через транзистор ток на обмотку не поступає, а проходить через додатковий опір цей процес продовжується до того часу поки генератор буде перегружений. Реле захисту складається з сердечника і трьох обмоток: послідовної обмотки, допоміжнії обмотки утримуючої обмотки і одної пари контактів, розімкнутих в неробочому стані. Транзистор являється підсилювачем і служить для керування струмом збудження генератора разом з регулятором напруги.
Діоди пропускають струм тільки в одному напрямку. Кожен з установлених діодів у схемі має своє призначення: діод Дос не пропускає струму самоіндукції в коло, діод Др розділяє кола контактів реле напруги і діод Дг (гасящий діод) замикає струм самоіндукції в обмотках реле.
Реле - регулятор має три клеми: ВЗ - приєднаний до виключателя запалювання, клема Ш - реле до клеми Ш генератора і клема М - до маси.
3. Система освітлення і сигналізації- призначена для освітлення дороги і передачі інформації про габарити, зміну напрямку рухц, гальмування, освітлення кабіни щитка приладів, номерного знака і ін.
Система освітлення і сигналізації складається з:
" Фар,
" Підфарників,
" Задніх ліхтарів,
" Плафона,
" Ліхтаря освітлення номерного знака,
" Підкапотної лампи,
" Ламп освітлення щитка приладів і ін.
Покажчики поворотів.переміщення автомобіля з ряду в ряд, праві і ліві повороти і інші маневри зв'язані з зміною напрямку руху автомобіля, представляють собою велику небезпеку, якщо їх виконувати без попередження інших учасників руху. Для попередження про наступний маневр автомобілі обладнюють покажчиками поворотів, які подають сигнал мигаючим світлом.
Світловий покажчик поворотів складається з перемикача і переривника (реле). Найбільшого застосування на автомобілях мають електромагнітно-теплові переривники струму. Такий переривник складається із сердечника з обмоткою, панелі, двох якорів, чотирьох срібних контактів ніхромової струни, бронзової пластинки і опору.
Лівий якірець і два контакти замикають і розмикають коло сигнальних лампп, а правий додатковий якірець з контактами забезпечує роботу контрольної лампи.
При замиканні переключати лем кола сигнальних ламп струм від джерела поступає через лампи, обмотку обминаючи контакти на опорі, ніхромову струну, лівий якірець і на джерело струму. Так , як струм проходить через опір і струну, накал нитки лампи буде не великий, а струна під дією струму нагріваючись, подовжується і дає можливість лівому якірку притягнутися до сердечника, а контактам - замкнутися. При такому положенні струм на лампи поступає через замкнуті контакти, минаючи опір, і вони будуть світитися ярким світлом. Обезструмлена струна, охолоджуючись укоротиться і знову розімкне контакти при цьому накал нитки лампи зменшеться. Замикання і розмикання контактів а послідовно і мигання сигнальних ламп покажчиків поворотів, поки вони включені буде з частотою 60-120 размін. При збільшенні сили струму в обмотці сердечника при замкнутих лівих контактах додатковий якірець притягується і замикає контактами коло контрольної лампи. Після розмикання лівих контактів сила струму в обмотці сердечника зменшеться і парві контакти розімкнуться.

 
 

Цікаве

Загрузка...