WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Чисте паливо для транспортних двигунів - Реферат

Чисте паливо для транспортних двигунів - Реферат

споживає близько 200 млн. тон. Паливно енергетичних ресурсів і відноситься до енергодефіцитнихкраїн, бо покриває свої потреби в енергоспоживанні приблизно на 53% і імпортує 75% необхідного обсягу природного газу та 85%сирої нафти і нафтопродуктів. Така структура ПЕР економічно недоцільна, породжує залежність України від країн експортерів нафти і газу і є загрозливою для її енергетичної і національної безпеки.
У найближчій перспективі автотранспорт України, в основному буде забезпечуватися імпортною нафтовою сировиною. Отже, у галузі виробництва і споживання сумішевого автомобільного палива проблема ресурсозбереження та пошуку альтернативних джерел сировини буде визначальною, звичайно, разом з вирішенням проблем впливу на навколишнє середовище. В той же час потреби автотранспорту складають в рік до 12 млн. тон. бензину і до 15 млн. тон дизельного пального.
Автомобільний транспорт займає провідне місце у здійсненні перевезення продукції та вантажів. Прогноз розвитку автопарку України свідчить про тенденцію до стійкого зростання чисельності автомобілів та споживання палива. На рівні 2010 року ці цифри складуть, відповідно, 13427 тис. шт. та 32,7млн.тон. Спиртова промисловість України повністю задовольняє внутрішні потреби у спирті для виготовлення лікеро-горілчаних виробів, працюючи лише на 30% своєї загальної потужності. При умові проведення сприятливої урядової економічної політики, Україна може стати одним із значних виробників паливних оксигенатів на основі етилового спирту. Для досягнення цієї мети доцільно було б перепрофілювати 70% "вільних" потужностей спиртзаводів на випуск паливного етанолу . Особливо виправданим буде перехід на випуск паливних оксигенатів і технічного етанолу для масляно-спиртових заводів, тому що у випадку використання для харчових потреб масляний спирт програє по якості перед зерновим, а існуючі зернові заводи повністю покривають потреби України в харчовому спирті. Надалі на перепрофільованих підприємствах можна розвинути виробництво інших оксигенатів та їх сумішей, використовуючи як сировину етанол і продукти хімічного синтезу.
В 1999 році суспільним виробництвом України вже було вироблено більше 15,6 тис.тон. високооктанової кисневмісної добавки до бензинів як домішки (6-8%), що дозволило виробити понад 200 тис. тон. сумішевих бензинів. З вказаної кількості кисневмісної добавки до бензинів більш ніж 1,5 тис. тон. вироблено підприємством, що знаходиться у сфері управління Держкоменергозбереження. Загалом, за період починаючи з кінця 1999 року до 01.01.2001 року ним вироблено більш ніж 3,2 тис.т. цієї домішки.
У 2000 році в Україні було вироблено понад 5 тис. т. етанолу, а в 2001 році не більше 1тис. т. (за даними концерну "Укрспирт "). згортання виробництва етанолу, з одного боку, виникло у зв'язку зі зменшенням ціни на світлі нафтопродукти , а з іншого -через збільшення вартості сировини з якої вироблялися ці паливні високооктанові компоненти . Так, якщо у 1999 році вартість однієї тони меляси коштувало близько 80-120 грн. за тону, то в 2000 році вартість сировини сягнула понад 400 грн. за тону .
Для збільшення в Україні власного виробництва моторних палив доцільно організувати адекватну заміну традиційного моторного палива на моторні суміші з різними видами паливних домішок, однією з яких є етанол, що може використовуватись як домішка до світлих нафтопродуктів. Традиційно, на поточний момент, етанол виробляється у спиртовій промисловості як один з продуктів відходів бурякоцукрового виробництва-меляси.
Іншим шляхом вирішення проблеми отримання достатньої кількості власних моторних палив в Україні є використання ріпакової олії для виробництва дизельного палива (біодизеля). Через значний вміст шкідливих для організму людини органічних сполук, використання олії в харчовій промисловості практично неможливе, але, завдяки тому що її середня теплотворна здатність (33,1 МДж/л) є лише трохи меншою , ніж у дизельного палива (35,1 МДж/л), використання цієї олії як палива є доцільним і має велике значення для паливно-енергетичної галузі . Однак, оскільки при безпосередньому її використанні двигун, через великі відкладення нагару в камері згоряння та в каналах впорскування паливної апаратури , може швидко вийти з ладу, необхідно здійснювати очищення ріпакової олії, проводити процес її етерифікації з метою отримання рапсометилового ефіру, а також заходи в напрямку підвищення ефективності його використання для отримання моторного палива.
Відомо, що насіння рапсу є в біогенетиці одним з найбільш перспективних джерел отримання альтернативного палива-біодизеля. В Україні заплановано в ході розширення посівів рапсу отримання 9 млн. тон рапсового насіння, що може забезпечити отримання майже 3 млн. тон біодизельного палива, (75% потреби агропромислового комплексу держави ). Але, завдяки здатності ріпака пристосовуватись до різних агро кліматичних умов, посівні площі під нього можна значно збільшити, що дозволить отримати додаткові обсяги біодизельного палива.
Очікується, що, в подальшому, обсяг виробництва паливного спирту (згідно Програми державної підтримки розвитку використання нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії та малої гідро- і теплоенергетики (програми НВДЕ), схваленої постановою КМ України від 31.12.97. р. № 1505) в 2010 р, може скласти до 2 млн. тон при умові залучення до цього виробництва технологічних потужностей більшості існуючих спиртових та цукрових заводів та організації нарощування в агропромисловому комплексі достатньої сировинної бази для цього.
Для суттєвого збільшення в енергобалансі України обсягів паливно-енергетичних ресурсів, вироблених з нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії, необхідно наполегливо проводити організаційну роботу та створювати об'єкти альтернативної енергетики за найбільш перспективними технологічними напрямками щодо отримання сумішевого рідкого біопалива.
Висновки
Біопаливо відоме з початку минулого століття, але враховуючи низьку вартість світлих нафтопродуктів, його майже не використовували. Перші автомобілі американського промисловця Генрі Форда працювали на чистому спирті. Він шукав інше, не таке дороге та дефіцитне для того часу паливо, і в кінці своїх досліджень зосередив увагу на бензині. З його легкої руки більшість сучасних автомобілів працює на ньому і досі.
На сьогодні, для зменшення обсягу імпорту нафти та нафтопродуктів, доцільно організувати виробництво паливного спирту , який можна використовувати як домішку до світлих нафтопродуктів. При використанні 6-12% домішки спирту до бензину немає потреби у змінах в конструкції двигунів автомобілів, збільшується октанове число моторного палива, що веде до зменшення енергетичних витрат при його виробництві, на 4-5% збільшується
Використана література
1. Альтернативне паливо. - М., 2002.
2. Паливо ХХІ століття. - К., 2001.

 
 

Цікаве

Загрузка...