WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Холодильник - Реферат

Холодильник - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Холодильник"
Акумуляція холоду у вигляді процесу одержання льодяної води (<4°C), холодних напоїв в глиняних посудинах, зовнішню поверхню яких раби періодично орошували водою, здійснювалась ще в стародавніх Єгипті та Індії. Основним джерелом холоду було небо в ясну та безхмарну ніч, променистий теплообмін з яким (плюс випаровувальне охолодження) призводив до накопичення холоду у посудинах. Звичайно, стародавні єгиптяни тоді ще не використовували термін "акумулятор холоду", а тільки мали одну із технологій охолодження рідин. Але це не міняє суті проблеми, бо і сьогодні в цій тематиці "ніч" остається одним із ключових термінів.
Принцип роботи сучасного холодильника заснований на тому, що речі поглинають тепло при переході з рідкого стану в газоподібний і виділяють його при повторному переході.
В холодильниках речі називаються холодом яке проходить в рідкому стані через випарування, яке являє собою трубчастий зливок, який знаходиться в середнику морозильної камери. На виході випаровування тиск рідини швидко зменшився і вона випаровується поглинає тепло і охолоджує камеру. Після того газ попадає в конденсатор і внутрішній стороні холодильника. Тут газ конденсується в рідину і виділяє тепло і поступає назад і випаровується. Таким образом, холодильник - це тепловий насос, який перекачує тепло із внутрішньої частини холодильника на поверхні.
В простих домашніх холодильниках для забезпечення циркуляції холоду використовується компресор працюючий від електромотора. До початку 1990-х років в якості холоду використовують речі, які називають фреонами.
Однаково було установлено що з'єднання розрушує озоновий шар атмосфери, через це і замінили другими небезпечними оточуючих серед газів.
Випромінювання виявляється самою холодною частиною холодильника. Часто він розміщений в відділі використаний для получення льоду, або зберігання заморожених продуктів. Температура в холодильнику завжди повинна бути від 0оС і 5оС. Більша висока температура сприяє лісту бактерій і морських продуктів. Сучасні холодильники спостерігають за свою температурою і вибирають найбільший економічний режим для її підтримки.
Це дуже важливо оскільки холодильники споживають значну кількість електроенергії.
Морозильні камери використовують для довгого зберігання заморожених продуктів. Їх робоча температура становить 18оС. Вони також повинні забезпечувати швидке замороження свіжих продуктів для зберігання їхніх смаків і споживання продуктів. Це достигається установою більше низької температури, тим простіша температура зберігається.
Багато людей мають не багато зроблених, ніякі із яких підтримують температуру - 35оС.
Задня стіна холодильника зліва і схема роботи компресора (крайня зліва). Компресор працює від електромотора, забезпечує рух холоду по контуру. Жидкість поступає в труби морозильного відділення де розширяється і переходить в газоподібне становище. В результаті проходить споживання тепла і охолодження камери. Утворений газ зжимається в перехід в жидкість конденсатора. Сучасний холодильник (внизу) з пристроєм для приготування льоду і автоматом для охолоджених напитків.
Сьогодні акумулятори теплоти та холоду також привертають увагу для вирішення проблем енерго- та ресурсозбереження, реалізації необхідних технологій в ситуаціях, коли потреба в теплоті чи холоді в окремі терміни часу суттєво перевищує їх середнє значення за добу чи продуктивність наявних систем тепло- або холодопостачання суттєво менша у порівнянні з максимальними (піковими) навантаженнями протягом доби. Заклопотаність знову ж проблемами енерго- та ресурсозбереження у виробництві електроенергії, в ефективності її використання зумовлює введення різних тарифів за електроенергію протягом доби. Низьке значення ціни за електроенергію стимулює фінансову вигідність виробництва (акумуляції) штучного холоду у нічні години. Сприяють нічному виробництву штучного холоду і нічні кліматичні умови, що зумовлюють більш низьку, ніж вдень, температуру конденсації холодоагенту, зменшені витрати охолоджуючої води та й самої електроенергії, зменшення собівартості виробленого холоду. Навіть при відсутньості різних тарифів на електроенергію протягом доби вигідно виробляти та акумулювати холод в нічні години з метою його подальшого використання вдень. При цьому мається на увазі, що у процесах зберігання накопиченого за ніч холоду, реалізації технології його використання вдень не буде розтрачено нанівець досягнутий "нічний" економічний ефект.
Найчастіше акумулятори теплової енергії використовують в охолоджуючих системах із проміжним холодоносієм, із періодично нерівномірною потребою в енергії, наприклад, протягом доби. При цьому необхідно підкреслити, що на кожному виробництві, незалежно від того, застосовується на ньому чи не застосовується аккумулятор енергії, слід заздалегідь планувати найбільш рівномірне навантаження (використання теплоти чи холоду в одиницю часу) протягом робочих змін тошо. Тобто, мова йде про нерівномірну потребу в енергії протягом доби, що виникає як об'єктивна обставина. Прикладами саме такого використання акумуляторів холоду є, зокрема, системи кондиціювання повітря в промислових цехах, будинках, офісах, системи із сонячними колекторами, системи охолодження молока та молочних продуктів на молокозаводах. Незалежна від специфіки конкретного виробництва нерівномірність теплових навантажень на відповідні охолоджуючі системи визначається періодичною зміною зовнішніх теплопритоків у приміщення (Сонце сходить і заходить), а в разі молокозаводів - періодичністю надходжень молока протягом доби, необхідністю його охолодження та переробки негайно і в короткі терміни часу.
Без акумуляції холоду можливо обійтись, якщо на підприємстві встановити холодильну установку, що має холодопродуктивність на рівні найбільших можливих пікових навантажень. Але тоді в періоди малих навантажень буде вироблятись надмірна кількість теплової енергії (теплоти чи холоду), будуть надмірні витрати електроенергії. Альтернативним стає варіант включення в охолоджуючу систему акумулятора холоду. В цьому разі холодильна установка вибирається із холодопродуктивністю дещо більшою, ніж потрібне її середнє значення (за добу), але меншою, ніж максимально потрібне значення. Тоді, в періоди часу, коли теплове навантаження на охолоджуючу систему менше, ніж холодопродуктивність системи, надлишок холоду, що виробляється, можна направити на "зарядку" акумулятора холоду. В періоди ж часу, коли теплове навантаження більше, ніж холодопродуктивність охолоджуючої системи, можливо скористатись і холодом,

 
 

Цікаве

Загрузка...