WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Імітаційне опорядження деревини - Реферат

Імітаційне опорядження деревини - Реферат

схемами. Однак найефективнішою для деталей меблів є схема: декоративний папір -папір-підстилка - деревостружкова плита - папір-підстилка - декоративний папір.
Сформований пакет ставлять між металевими полірованими про-кладками і завантажують у прес. У пресі під дією тиску і високої температури смола плавиться, заповнює пори між волокнами в папері і приклеюється до плити. Щоб прокладки не прилипали до лицьової поверхні плит, їх час від часу змазують спеціальним розчином.
Таблиця 10. Режими пресування облицювального матеріалу при тривалості пресування 15 хв
Показник Облицювальний матеріал
деревностружкові плити деревноволонисті плити фанера
Температура плит преса, 0С 135...135 135...135 135...135
Тиск пресування, МПа 1,5-2,0 4-5 2,5-3,0
Тривалість завантаження пакетів і змикання плит преса не повинна перевищувати 1,5 хв. За цей час до потрібного рівня піднімається тиск. Режими пресування подано в табл. 10.
За 1-2 хв до зняття тиску припиняють подання пари в плити преса і подають воду для охолоджування. При ламінуванні деревостружкових плит і фанери без охолоджування плит преса покриття утворюється менш блискуче. Для досягнення матового покриття замість полірованих застосовують шліфувальні прокладки. По закінченні пресування плити складають на рівне місце в стопу і витримують 5-6 діб.
Ламінування плит і фанери можна здійснювати і в процесі виготов-лення їх. Це значно скорочує трудозатрати і звільняє устаткування (гідравлічні преси), потрібне для ламінування готових плит.
Імітація плитових матеріалів ламінуванням значно поліпшує тех-нологію опорядження і сприяє економії опоряджувальних матеріалів.
8. Опорядження деревини декоративними пластиками. Декоративні листові пластики мають захисну опоряджувальну плівку, і процес опорядження полягає тільки в тому, щоб обклеїти ними поверхню деревини. Аби не пошкодити при цьому декоративної захисної плівки, приклеюють декоративні пластики при низькому тиску (0,15 МПа) і без нагрівання. Застосовувані клеї повинні мати добру адгезію як до деревини, так і до пластика. Такими клеями є сечовинні, епоксидні смоли та полівінілацетатна емульсія (ПВА).
У меблевій промисловості декоративні пластики найширше засто-совуються при виготовленні кухонних меблів. Меблі, покриті декоративним пластиком, значно кращі і гігієнічніші, ніж опоряджені фарбами.
Позначення захисне-декоративних покриттів складається з п'яти частин. Перша частина вказує групу покриття. Для лакофарбових покриттів вказують назву покривного матеріалу за стандартами, наприклад, лак НЦ-218. Для синтетичних облицювальних матеріалів великі літери означають вид полімеру, наприклад: ТР - термореактивний, ТП - термопластичний.
Друга частина вказує підгрупу і категорію покриття і позначається: підгрупа - великими літерами; категорія - арабськими цифрами, на-приклад: А1, Б2.
Третя частина для лакофарбових покриттів визначає їхній вид і за-лежно від прозорості позначається літерами: П - прозоре, Н - непрозоре; для синтетичних облицювальних матеріалів третю частину індек-са не вказують.
Четверта частина визначає вид покриття за ступенем блиску (матовості) і позначається великими літерами: ВГ - високоглянцеве, Г - глянцеве, ПГ - напівглянцеве, ПМ - напівматове, М - матове.
П'ята частина визначає захисні властивості покриття і позначається арабськими цифрами.
2. Розробка технологічного процесу.
2.1. опис технологічного процесу
2.1.1. Опорядження деревини - це створення на її поверхні захисного декоративного покриття для поліпшення зовнішнього вигляду і захисту від дії навколишнього середовища (повітря, вологи, світла, тепла, забруднень і механічних пошкоджень). Захисний шар має бути достатньо твердим, але еластичним, рівним і гладеньким (блискучим або матовим).
Усі лакофарбові матеріали, що утворюють захисний шар, мають міцно зчіплюватись з поверхнею деревини.
Види опоряджень. Існують такі види опорядження меблевих виробів: прозоре, непрозоре, імітаційне та спеціальне.
При прозорому опорядженні на деревину наносять захисну декоративну прозору плівку; при цьому текстура деревини зберігається і часто стає ще виразнішою. Прозоре опорядження здійснюють прозорими лаками, синтетичними плівками, політурами, інколи восковими мастиками та маслами на деревині цінних і твердих листяних порід.
При непрозорому опорядженні захисна плівка непрозора і повністю закриває текстуру і колір деревини. Непрозоре опорядження здійснюють пігментованими фарбами (олійними, емалевими тощо) по деревині малоцінних і хвойних порід.
Імітаційне опорядження характеризується поліпшенням декоративних властивостей звичайних порід деревини або створенням на деревині чи інших листяних матеріалах узорів у вигляді цінних порід деревини. Імітацію виконують нанесенням барвників, наклеюванням текстурного паперу, тканини, плівок, декоративних пластиків на деталі з маломіцних порід.
До спеціального опорядження (декоративне оздоблення) належить металізація, позолота, бронзування, декор (набірний, орнаментальний, тематичний і рельєфний), а також накладки і вставки. Спеціальні види опорядження застосовують в невеликих кустарних виробництвах з художнім нахилом. Однак в окремих наборах меблів використовують елементи різьблення, інкрустації тощо.
Структура лакофарбових покриттів. Лакофарбові покриття утворю-ються послідовним нанесенням лакофарбових матеріалів. Однак за одне покриття неможливо створити відповідний декоративно-захисний шар оскільки деревина (особливо хвойної породи) нерівномірно вбирає опоряджувальні матеріали. Тому для утворення якісних опоряджувальних покриттів лакофарбові матеріали наносять на поверхню в кілька шарів з проміжним висушуванням.
Щоб знизити витрати опоряджувальних матеріалів при багатошарових покриттях, часто для перших (нижніх) шарів застосовують дешевий матеріал (ґрунтовки, шпаклівки та порозаповнювачі). Якщо: при прозорому опорядженні потрібно змінити колір деревини,то її перед гнуттям забарвлюють відповідним барвником.
Класифікації опоряджувальних покриттів. Залежно від виду основного плівкоутворювального матеріалу лакофарбові покриття поділяють на сім груп: поліефірні (ПЕ), поліуретанові (УР), меламінові (МЛ), поліакрилові (АК), сечовинні (СЧ), нітроцелюлозні (НЦ), пентафталеві (ПФ). Залежно від показників зовнішнього вигляду групи мають дві підгрупи: А - покриття з відкритими порами; Б - покриття; з закритими порами, в тому числі непрозорі. Залежно від якісних показників зовнішнього вигляду всередині підгруп покриття поділяють на три категорії: 1, 2, 3. Залежно від оптичних властивостей лакофарбові покриття бувають прозорі П і непрозорі Н, а за ступенем блиску (матовості) - високогляйцеві (ВГ - не нижче 10-го рядка за рефлек-тоскопом Р-4), глянцеві (Г-9-3-й рядок за рефлектоскопом Р-4), напів-глянцеві (нап івматов і) (ПГ, ПМ - від 2-го рядка і нижче) і матові (М).
Покриття, утворені синтетичними облицювальними матеріалами, залежно від виду полімеру поділяють на дві групи: облицювальні матеріали на основі паперу, просоченого термореактивними полімерами (ТР), і на основі термопластичних полімерів (ТП). Залежно від застосовуваного просочувального матеріалу покриття першої групи поділяють на дві підгрупи: А - меламіноформальдегідна і Б - карбамідоформальдегідна; залежно від фактури поверхні бувають гладенькі і рифлені (з порами), а за ступенем блиску (матовості) - високогляїше-ві (ВГ), напівглянцеві (ПГ) та матові (М).

 
 

Цікаве

Загрузка...