WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Імітаційне опорядження деревини - Реферат

Імітаційне опорядження деревини - Реферат

нашій країні, так і за кордоном. Нині відомо вже багато верстатів для друкування текстури на щитах, панелях, деталях меблів і навіть на зібраних корпусах виробів (ящики радіоприймачів і телевізорів). Усі ці верстати дуже подібні за будовою і навіть за принципом дії.
Широко застосовуються друкувальні верстати, які складаються 8 двох циліндрів: текстурного і друкувального (рис. 133).
На поверхні текстурного циліндра (метал або шкіра) фотохімічним способом або гравіруванням нанесено рисунок текстури цінної породи деревини. Поверхня друкувального циліндра облицьована еластичним поліуретаном, а притискного подавального валика - гумою. Всі пристрої на станині верстата приводяться ,в дію електродвигуном.
За допомогою живильного валика фарба з ванночки наноситься на текстурний циліндр. Фарба, що не потрапила в п0ри текстури, які є на циліндрах, зчищається з його поверхні ракелем. З текстурного циліндра рисунок текстури передається на друкувальний циліндр, а з нього - на поверхню щита.
Для друкування текстури на довгих шитах (бічні стінки і дверцята шафи тощо) діаметр текстурного циліндра має бути на меншим ніж 533 мм, що відповідає довжині кода 1675 мм.
Щоб зберегти чіткість текстури, поверхню друкувального циліндра також зачищають ракелем або промивають за допомогою спеціального пристрою.
Залежно від призначення друкувальні верстати можуть бути з го-ризонтальним і вертикальним розміщенням циліндрів для друкування текстури.
Верстати такого типу можуть бути встановлені в поточну лінію опорядження і синхронно працювати з такими високопродуктивними верстатами, як лаконаливні машини, шліфувальні та полірувальні верстати прохідного типу.
4. Імітація деревини текстурним папером, тканиною та "синтетичним шпоном". Імітацію цінної породи деревини друкуванням за допомогою спеціальних машин значно легше відтворювати на папері, ніж безпосередньо на деревині. Тому останнім часом широко застосовують імітації деревини під цінні породи за допомогою текстурного паперу, на якому можна відтворити текстуру найрізноманітніших цінних порід деревини.
Текстурний папір може надходити на виробництво в рулонах або у вигляді форматок різної величини, призначених для відповідних деталей меблів. Кращим є текстурний папір щільністю 80 г/м2, просочений розчином каніфолі, що запобігає його розшаровуванню.
Відповідно до розмірів щитів, що обклеюються, рулонний папір нарізають на форматки з незначними припусками (10-15 мм на один бік). Наклеюють текстурний папір на щити за допомогою 15 %-го розчину глютинового клею вручну, проте раціональніше наклеювати папір за допомогою пневматичних пресів із застосуванням полівінілацетатної емульсії. Основа щитів для наклеювання текстурного паперу має бути рівною і гладенькою. Для цього деревностружкові плити обклеюють березовим шпоном або ґрунтують спеціальними ґрунтовками, які є підстилкою для текстурного паперу.
Імітацію текстури деревини текстурною тканиною здійснюють аналогічно, тільки тканину приклеюють способом накочування на спеціальному вальцьовому верстаті. Щит з накладеною текстурною тканиною ставлять на стіл, який разом з щитом здійснює зворотно-поступальний рух, і тканина накочується валиком під тиском 0,25-0,40 МПа.
Недоліком імітації текстурним папером і тканиною є те, що крізь папір і тканину мірже просочуватись клей; крім того, при нанесенні рідких лакофарбових матеріалів значна кількість їх вбирається папером чи тканиною. Цих недоліків можна уникнути, якщо для імітації застосувати синтетичний шпон.
Синтетичний шпон - це декоративний папір з нанесеним рисунком текстуру деревини, просочений синтетичними смолами і висушений до вологості 4-6 %.
Приклеювання синтетичного шпону аналогічне облицюванню шпоном із деревини. При формуванні пакета температура прокладок не повинна перевищувати 45 °С, щоб синтетичний клей передчасно не тужавів. Приклеюють синтетичний шпон за допомогою однопроміжних пресів. Режим приклеювання синтетичного шпону такий:
Тривалість витримування сформованого пакета до пресування, хв. 1-5
Температура плит преса, °С 95-160
Тиск, МПа 0,35-0,50
Тривалість пресування при температурі 1-6
95-110°С, хв
Тривалість пресування при температурі 160 °С, хв 0,5-1,0
Після пресування плити опоряджують нітроцелюлозним або поліефірним лаками. Оскільки синтетичний шпон просочений синтетичними смолами, що робить його досить щільним, то витрати лаку зменшуються вдвоє порівняно з опорядженням поверхні, облицьованої шпоном із деревини.
6. Опорядження деревини плівковими матеріалами. Для створення декоративної плівки на поверхні деревини можна застосовувати спеціальні плівкові матеріали на основі термореактивних або термопластичних смол. Такі плівки надходять у рулонах і пачках або безпосередньо виготовляються на підприємствах.
Листові плівкові матеріали плоских деталей опоряджують в пресах. Для цього на поверхню деталі ставлять вирізану відповідних розмірів плівку, а зверху металеву поліровану прокладку, змазану спеціальними розчинами або олеїновою кислотою, щоб не допустити прилипання плівки до прокладки. Зібраний пакет розміщують між гарячими плитами (120...150 °С) гідравлічного преса під тиском 1,5- 2,5 МПа. Під дією тиску і температури гарячих плит плівка плавиться 1 проникає в деревину, заповнюючи ЇЇ нерівності (пори). Внаслідок цього відбувається зчіплювання (адгезія) плівки з деревиною. Гладкість поверхні плівки залежить від гладкості металевої прокладки, бо розплавлена плівка заповнює не тільки пори деревини, а й нерівності, що є на прокладці.
Застосовуючи гладенькі поліровані прокладки, за один прийом пресування можна дістати покриття з полірованою поверхнею, що не
потребує облагороджування. Для опорядження плівковими матеріа-лами профільних деталей застосовують автоклави.
Ламінування плитових матеріалів. Деревостружкові і деревно-волокнисті плити облицьовують папером, просоченим у смолах, внаслідок чого утворюється поверхня, подібна до декоративного паперово-шаруватого пластика - ламінату, яка не потребує облагороджування.
Суть ламінування полягає в тому, що на підготовлену поверхню деревостружкових плит ставлять просочений смолою папір і сформований пакет вміщують між металевими полірованими прокладками. Пресувати пакети можна в багато проміжних, а краще в одно проміжних пресах при порівняно підвищеному тиску (2,5-3,0 МПа) ітемпературі (140... 145 °С).
Технологічний процес ламінування плит складається з таких операцій: друкування на спеціальному папері рисунка, який імітує цінну деревину або інший матеріал; просочування паперу в спеціальних смолах; висушування паперу до відповідного ступеня затвердіння смоли; формування пакетів для пресування; гаряче пресування в пресах; охолодження в пресах під тиском; кондиціювання облицьованих плит. При ламінуванні плит використовують два види паперу - покривний, на якому нанесена текстура або інший декоративний рисунок, і папір-основу для підстилання під декоративний шар.
Під час ламінування для просочування паперу застосовують фенольні і меламінові смоли. Просочування паперу смолами з одночасним висушуванням їх здійснюють в одному агрегаті - просочувально-сушильних установках.
Формування пакетів залежить від призначення ламінованих плит і може здійснюватись за різними

 
 

Цікаве

Загрузка...