WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація виробництва за допомогою станків ЧПУ та ГПМ - Курсова робота

Автоматизація виробництва за допомогою станків ЧПУ та ГПМ - Курсова робота

коліс.
Конструкція механізму поворотного стола
В корпусі поворотного стола на опорах кочення вмонтований шпиндель. На передньому торсі шпинделя кріпиться Т-подібна платформа на якій автоматично встановлюється і фіксується стіл-супутник з оброблюваною заготовкою. Зажим стола-супутника здійснюється тягою з допомогою тарілчастих пружин, а віджим - гідроциліндром, в штокову порожнину якого подається масло під тиском. Кранє положення платформи при зажимі і розжимі контролюється шляховими вимикачами.
Шпиндель поворотного стола приводиться в рух високомоментними двигунами через редуктор і зупчасте колесо. Датчик кутового положення зв'язаний безпосередньо з шпинделем через вал, який проходить всередині розточки штока-поршня гідроциліндра. Гальмування і зупинка в нульовому положенні шпинделя здійснюється при спрацюванні шляхових вимикачів. Фіксація кутового положення шпинделя забезпечується фракційною муфтою щеплення. Зовнішні диски муфти кріпляться до корпусу, а внутрішні до шпинделя. Щеплення муфти здійснюється при стисканні пакета дисків натискуючим кільцем під дією тарілчастих пружин.
Звільнення натискуючого кільця здійснюється гідроциліндром. Стан муфти контролюється шляховими вимикачами. Через штуцер під час роботи до муфти підводиться змаска. Для обдуву притискаючих пластин на передньому торсі шпиндиля під час зміни столів-супутників через штуцер і отвір у валі підводиться стиснуте повітря. Два штифта забузпечують основу стола-супутника при його притисканні до пластини, а штифти - базування стола-супутника на платформі.
Конструкція чотирьох позиційного накопичувача
Змінні столи-супутники встановлюються по направляючих пазах і фіксується на чотирьох платформах накопичувача, міцно з'єднаних з фланцем вала привода. Поворот платформи накопичувача відносно горизантальної осі в задню позицію здійснюється високо моментними двигунами постійного струму з допомогою червячного редуктора. В якості індексуючого елемента використовується втулка з пазами і отворами, які відповідають кутовим позиціям платформ накопичувача. Поворот на задню позицію контролюється шляховими вимикачами.
Фіксація і розфіксація платформи накопичувача в заданому кутовому положенні здійснюється від гідроциліндра. Подачою тиску в його штокову порожнину виконується звільнення фіксуючого ролика, а потім свобідний поворот платформи до заданої позиції. При подачі тиску в безштокову порожнину гідроциліндра здійснюється фіксація наступного положення платформи накопичувача. Стіл-супутник, який знаходиться в верхньому положенні, пальцем подається в пас захоплюючого механізму загрузки. Контроль найменування стола- супутника в позиції загрузки виконується шляховим вимикачем, а фіксація і розфіксація накопичувача - шляховими вимикачами.
Переміщення стола-супутника з платформи накопичувача на стіл станка при загрузці і при зворотньому його переміщенні розгрузці виконується гідроциліндром встановленим на верхньому торсі корпуса накопичувача. Корпус закріплений на кронштейні, який з'єднаний з основою стола станка. Встановка накопичувача відносно стола при монтажі здійснюється при допомозі регулюючої опори.
При збільшенні тиску в безштоковій порожнині гідроциліндра шток з захоплюючим механізмом переміщається до стола станка, здійснюється завантаження стола-супутника з заготовкою. Основним переміщенням стола станка палець стола- супутника входить із паза захоплюючого механізма, даючи можливість йому повернутися в початкове положення. Для розгрузки станка шток при зворотньому ході захоплює стіл-супутник з обороблюваною на станку деталлю і переміщує його на платформу. Індексація стола-супутника на платформі здійснюється механічними фіксаторами. Положення захоплюючого механізму при завантаженні контролюється шляховими вимикачами.
Гідросистема станка здійснює наступні функції:
зрівноваження шпиндильної коробки спеціальним гідроциліндром;
переключення механічних ступенів приводу головного руху;
розжим 245 інструментів в шпинделі;
кутову орієнтацію шпинделя;
зміну інструментів маніпулятором;
фіксацію інструментального магазину;
розжим-зажим поворотного стола і столів-супутників;
автоматичну зміну столів-супутників.
Литий корпус вякому монтується механізм приводу головного руху, кріпиться на шпиндельну коробку. Крутний момент з зупчастого колеса, яке має бочкоподібні зубці, передається на шпиндель через зупчасту півмуфту з внутрішніми зубами. Зубчасте колесо служить для приєднання механізму кутової орієнтації шпинделя при автоматичній зміні інструмента.
Шпиндельний механізм монтується в корпусі, який фланцем кріпиться на передньому торсі шпиндельної коробки. В середині шпинделя розміщений механізм затискання інструмента. Затискання інструментальної оправки в шпинделі здійснюється зусиллям пакету тарільчастих пружин, а віджим - гідроциліндром.
Конструкція механізму розжиму інструмента
Гідроблок розміщений на задній частині станка корпуса механізму приводу головного руху. В блоці знаходиться гідроциліндр зажиму інструмента в шпинделі. Зажим інструмента здійснюється тарільчастими пружинами в шпиндельному механізмі. Через шток і поршень гідроциліндра проходить канал подачі повітря для обдуву конуса шпиндиля при розжимі інструмента. Контроль розжиму і зажиму здійснюють кінцеві вимикачі.
Механізм орієнтації шпинделя
Механізм орієнтації шпинделя в початковому кутовому положенні складаєть із фотоелектричного імпульсного датчика, з'єднаного з валом приводу головного руху з допомогою зубчастої передачі. Двійні (розрізні) зубчасті колеса дозволяють компенсувати боковий зазор в щепленні з колесом. Позиціонування шпинделя в початковому положенні здійснюється по управляючій команді від приладу ЧПУ.
Поперечнорухомий стіл пересувається відносно нерухомої основи на плоских пластинах, виготовлених із термообробленої до високої твердості сталі. До нижньої базової поверхні стола прикріплені накладки із полімерного антифракційного матеріалу. Бокові і нижні направляючі стола приставляють собою спеціальні опори кочення типу роликових кареток. Зі сторони базових граней направляючих стола опори кочення прикріплених жорстко, а з протилежної сторони із низу вони обладнані натяжним механізмом. З метою получення натягу в направляючих клинах з закріпленою на них роликової каретки, переміщується з допомогою гвинтів відносно корпусу. Положення опорів кочення фіксується гвинтами.
При подачі тиску в порожнину поворотного стола і плитка, на якій монтуються і фіксуються змінний стіл-супутник з обробляючою заготовкою, зміщується вертикально. При цьому зуби муфти зачіпаються, і стіл повертається на заданий кут електродвигуном через черв'ячну пару. При подачу тиску в порожнину виходить щеплення муфти і зажим стола. Кутове положення поворотного стола контролюється шляховим вимикачем. Контроль розжиму і зажиму поворотного стола виконують відповідні шляхові вимикачі, а початкова позиція поворотного стола контролюється шляховим вимикачем.
Список використаної літератури:
1. Інформаційні і процесорні пристрої роботів і систем управління:
навчальний посібник / В.А. Почрібний. - К.: УМК ВО, 1990 - 136 с.
2. Енциклопедія сучасної техніки. "Автоматизація виробництва і промислова електроніка"
3. Основи автоматизації деревооброблюючого виробництва. Маковський Н.В. друге видання 1972 р.
4. Роботизовані технологічні комплексиі гнучкі системи машинобудування. Ю.М. Соломенцева. Москва 1989 р.
5. Гнучкі виробничі системи для механічної обробки. Е.М. Гуліда
Львів 1992 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...