WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація виробництва за допомогою станків ЧПУ та ГПМ - Курсова робота

Автоматизація виробництва за допомогою станків ЧПУ та ГПМ - Курсова робота

конструкційних компонентів станків є можливість управління їх роботою пристроєм ЧПУ, що забезпечує швидку і автоматичну переналадку на обробку різноманітних виробів. Для можливості управління пристроєм ЧПУ окремі модулі і їх компоненти оснащуються регулюючими або слідкуючо-регулюючими електроприводами, а також датчиками зворотнього зв'язку по положенню рухомих елементів або по параметрах технологічного процесу для реалізації адаптивних функцій.
Станок МЦ800
Станок МЦ800 з ЧПУ побудований на агрегатно-модульному принципі. Станок МЦ800 призначений для комплексної обробки корпусних деталей великих розмірів.
На станку можна здійснювати сверління, зінкування, розвертання, нарізання різьби мітчиками, розточування точних отворів по координатах, а також фрезерування по контуру складних криволінійних поверхонь. Обробку заготовок, закріплених на столі здійснюють інструментами, автоматично змінними в шпинделі, за рахунок подачі ковзків по станині (вісь X), шпиндельної бабки (вісь Y), стійки (вісь Z). Зміна інструментів, що знаходяться в магазині, здійснюється автооператором.
Автооператор здійснює установку і зняття в шпинделі змінних фрезерних головок для обробки малих канавок.
Станок обладнаний автономною гідростанцією, станцією СОР, пристроєм ЧПУ, а також конвеєром для відділення стружки.
Гнучкий промисловий модуль (ГПМ) на базі станка МЦ800 призначений для багатосторонньої обробки протягом одної, двох і більше змін різних корпусних виробів, що одночасно знаходяться на транспортно-накопичуючому пристрої.
В склад ГПМ крім станка типу МЦ800 входить транспортно-накопичуючий пристрій рамкового типу, що складається з двох секцій: вертикальної подачі з гідроприводами і двох секції поперечної подачі з автономними гідроприводами, в сукупності створюють замкнутий конвеєр, який з двох сторін приєднаний до столу станка.
Заготовки, які оброблюються на станку попередньо встановлюють на столах-супутниках, загальне число яких дорівнює дев'яти. Переміщення стола-супутника в поперечних секціях транспортно-накопичувального пристрою здійснюється на спеціальних вагонетках, з яких вони потім привідними рамками конвеєра передаються на один крок в вертикальному напрямку.
Автоматичний вибір управляючої програми при обробці різних заготовок здійснюється за допомогою блока зчитування кода кожного стола-супутника, що подається на стіл станка.
Транспортно-накопичуючий пристрій має автономний гідроблок, електрошафу управління і обмеження.
Конструктивне використання станка пояснює його кінематична схема. Станок складається з модулів:шпиндельної коробки з механізмами приводу головного руху і приводом подачі (по осі Z); ковзків і стійки з механізмами приводів подачі відподно по осях X і Y; механізма автоматичної зміни подачі інструментів.
Механізм головного руху приводиться від електродвигуна М1, на валу якого закріплено ведуче косозубе зубчасте колесо коробки передач. Переключення блоків зубчастих коліс здійснюється гідроциліндрами Ц7, Ц8. Гідроциліндр Ц1 фіксує кутове положення шпинделя. Через шпиндель проходить шток гідроциліндра Ц2 механізму зажима інструмента.
Для вимірювань лінійних переміщень у верстатах використовують різноманітні датчики.
Інформація про ГПМ
Загальні відомості про ГПМ
ГПМ призначений для вертикальних-фрезерних-розточних операції при обробці малогабаритних корпусних деталей на столі з робочою поверхнею 320 х 320 міліметрів. Обробку виконують інструментом, закріпленим в шпинделі, подачою стола вздовж осі Х, шпиндельної коробки (вісь Y) і повзуна разом зі шпиндельним вузлом (вісь Z). На станку можна виконувати: сверління, зінкування, розточування точних отворів з заданими міжцентровими відстанями, фрезерування по контурі з лінією і круговою інтерполяцією, нарізання різьб мітчиками, а також точіння круглих деталей, використовуючи високошвидкісні передачі стола відносно горизонтальної осі.
Рух робочих органів станка показано на його кінематичній схемі. В склад станка входять слідуючі механізми і прилади:
шпиндельна коробка з приводами вертикальної подачі, головного руху і подачі позуна шпиндельного вузла;
стіл з приводом поперечної подачі;
горизонтально-поворотний стіл;
інструментальний магазин з приводом;
прилад автоматичної зміни столів-супутників на поворотному столі;
гідро-і-пневмообладнання.
В складі ГПМ, крім того, є чотирьох або дванадцяти позиційний поворотний стіл-накопичувач для заготовок і деталей, встановлених на столах-супутниках.
Будова шпиндельної коробки
Шпиндельна коробка складається з пересувного повзуна, в середині якого встановлено шпиндель з приводом, а також ковзок, який пересувається по вертикальній стійці.
Шпиндельна коробка станка і механізм приводу головного руху прилаштовується в окремій гільзі, яка монтується на передньому торсі повзуна. На хвостовій частині шпинделя встановлена підмуфта і нерухомо закріплене зупчасте колесо, яке передає крутний момент від механізму приладу.
На передньому торсі шпинделя є дві шпонки для передачі крутного моменту інструмента. Зажим інструмента в шпинделі виконується пакетом тарілчастих пружин за допомогою тяги, на передньому кінці якої є замок з кульковим механізмом для захвату хвостовика інструментальної оправки. Тяга переміщується у втклці. Прозжим інструмента здійснюється за допомогою поршня гідроцеліндра, який пересуває тягу вперед, стискаючи пружини.
Через отвір в тязі подається стиснуте повітря для продуву конуса шпинделя. Контроль розжиму-зажиму інструмента і ввімкнення подачі повітря при розжимі виконується шляховими вимикачами.
Гідроциліндри розжиму інструмента, переключення діапазону частот обертання шпинделя і кутової орієнтації шпинделя розміщуються в єдиному гідроблоці, який розміщується на задньому торсі повзуна. Робота гідроциліндрів контролюється відповідними шляховими вимикачами. Шток гідроцеліндра пересуває зубчастий блок коробки швидкостей і зубчсту підмуфту. Важіль фіксує шпиндель при русі штока назад гідроцеліндра. Зменшення швидкості оборотів і станів шпинделя перед фіксацією його кутового положення контролюється шляховими вимикачами. На задньому торсі гідроблоку розміщений фотоелектричний імпульсний датчик кутового положення шпинделя, який дозволяє виконувати різьбонарізні і інші операції, які потребують узгодженої дії приводівподач з обертанням шпинделя. Датчик з'єднюється з шпинделем за допомогою тяги і втулки.
Механізм приводу головного руху
Механізм приводу головного руху станка складається з шпинделя, який приводиться в рух за допомогою електродвигунів постійного струму через двохступінчату коробку передач. Діапазон частот обертання шпинделя від 13 до 5000 мін -1 забезпечується практично без ступінчастого регулювання (через 1 мін -1 ): в межах від 13 до 360 мін -1 регулювання виконується при постійному крутному моменті Т, а від 360 до 500 мін -1 при постійній потужності Р. при високих частотах обертання шпинделя і малому крутному моменті (в межах від 1290 до 5000 мін -1 ) обертання на шпиндель передається через зубчастий ремінь і пару зубчастих коліс, які працюють так само як і зубчаста муфта. В діапазоні від 13 до 1220 мін -1 обертання передається через блок зубчастих коліс, які забезпечують велику редукцію для одержання високого крутного моменту на шпинделі.
Переключення першого або другого механічного приводу шпинделя виконується за допомогою тяги, яка пересувається разом зі штоком гідроциліндра в крайнє (ліве або праве) положення. На тязі закріплена вилка, яка перемикає одночасно зубчасті колеса і блок зубчастих

 
 

Цікаве

Загрузка...