WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу склеювання деревини заготовок тумби для телерадіоапаратури - Курсова робота

Розробка технологічного процесу склеювання деревини заготовок тумби для телерадіоапаратури - Курсова робота


Курсова робота
Тема: Розробка технологічного процесу склеювання деревини заготовок тумби для телерадіоапаратури.
Зміст
Вступ.
1.Розробка конструкції виробу.
1.1 Опис виробу.
1.2 Конструкція і матеріали.
2.Розробка технологічного процесу.
2.1 Опис технологічного процесу.
2.2 Технологічна карта.
3. Заходи з охорони праці.
Список використаної літератури.
Вступ
Історія нашого народу має вікові традиції застосування деревини як в архітектурі, так і в оформленні інтер'єрів, виготовлення меблів та інших побутових виробів.
Науково-технічний прогрес у промисловості і, особливо в галузі виробництва високоміцних сплавів, зумовив витіснення деревини як конструкційного матеріалу.
Та деревина порівняно з іншими матеріалами має переваги. Вона природно поновлюється. І за раціонального використання та поновлення її запаси можуть бути невичерпними. Інші матеріали, зокрема нафта, газ, вугілля, різні руди, , що видобуваються постійно зменшуються.
Завдяки високій механічній міцності, легкій оброблюваності, невеликій теплопровідності природному кольору і рисунку текстури деревини є основним матеріалом для виготовлення меблів однієї з груп виробів прикладного мистецтва. Архітектурно-художнє вирішення меблів значною мірою визначає комфортабельність і художні якості приміщення, побутові умови людей і впливає на їхнє самопочуття і настрій.
Меблі формують внутрішній простір різноманітних будівель .
Важливими художніми вимогами є відповідність практичним потребам людини, а створення проектування та виготовлення їх супроводжується цілим комплексом соціально-економічних, функціональних, виробничо-технологічних, ергономічних, конструктивних, і естетичних вимог, які діються не ізольовано, а в тісному зв'язку між собою, визначаючи найбільш раціональну форму того чи іншого виробу або групи виробів.
У сучасній, вітчизняній та зарубіжній практиці продовжується виготовлення меблів із деревини у традиційних формах. Окремі групи меблевих виробів відрізняються фольклорним характером.
Науково-технічний прогрес в галузі зумовив створення високопродуктивного обладнання, напівавтоматичних і автоматичних ліній, які застосовуються нарізних стадіях технологічного процесу виробництва і забезпечують виготовлення продукції на рівні сучасних вимог.
Створені маловідходні та безвідходні технології забезпечують економію матеріальних, енергетичних і трудових ресурсів.
Столярно-меблеві виробництва за класифікацією належать до другої групи виробництв. Вони використовують напівфабрикати у вигляді дощок, брусків, фанерних плит, натурального та синтетичного шпону, плівок столярних плит, деревиностружкових та деревиноволокнистих плит, покривних, нас тилових і личкувальних матеріалів для м'яких меблів, фурнітури, лакофарбові матеріали тощо.
В загальному столярно-меблеві виробництва характеризуються такими видами обробки деревини і деревинних матеріалів як сушіння, пиляння, фрезерування, склеювання й личкування, свердління, шліфування, опорядження та інше.
1. Розробка конструкції.
1.1. Опис виробу.
Тумба телерадіоапаратури призначена для оснащення житлових приміщень. Експлуатується в наборі або окремо.
Тумба розбірної конструкції. Тумба складається з корпуса та опори. Корпус виробу складається з двох горизонтальних прохідних, двох вертикальних непрохідних та задньої стінки.
Корпус має вертикальну перегородку, яка ділить його на ліву і праву частини. У правій частині розміщена шухляда, у лівій частині - полиця. Ліва частина закрита глухими накладними дверима, а права має дверку і одну шухляду.
Опорою виробу є підсадні ніжки. Покриття фасадних і видимих поверхонь лак НЦ-218.А1 П.В.Г. з ГОСТ 13.27-92. Інші поверхні лак НЦ-218. А2 П.Г. з ГОСТ 132-7-92. Функціональні розміри виробу відповідають ГОСТ 13025.1-91. Інші вимоги відповідають ГОСТ 16371-96 "Меблі побутові".
1.2. Конструкція і матеріали.
Всі щитові елементи виробу виготовлені з плити ДСП, товщиною 16 мм. Фасадні поверхні личковані шпоном струганим ГОСТ 2877-92, товщиною 0,8 мм, невидимі поверхні личковані шпоном лущеним ГОСТ 99-99, товщиною 0,8мм.
Верхня горизонтальна прохідна стінка до двох вертикальних непрохідних кріпиться за допомогою стяжки.
Нижня горизонтальна прохідна стінка до вертикальних кріпиться. При допомозі стяжок Ф.00.106. і шкантів.
Вертикальна перегородка корпуса до верхньої горизонтальної стінки кріпиться на кутових накладках.
Задня стінка виготовляється з ДВП ГОСТ 4598-96, товщиною з 2 ... 4 мм кріпиться шурупами 3 х 25 ГОСТ 1145-90 та шайби Ф.236.
Полиці в лівій частині корпусу встановлюється на полицетримачах 54.6-03.
Шухляда в правій частині корпуса встановлюється на роликових напрямних 11,3-Г. Шухляда складається з двох бокових стінок, фасадної стінки, а також дах. Стінки з'єднані між собою на шкантах. Передня стінка до лицевої кріпиться шурупами 1х3х25 ГОСТ 1145-90.
Дно виготовляють із ДВП товщиною 3,2 ... 4мм. ГОСТ 4598-96, кріпиться в паз до передньої і бокової стінок та в накладку до задньої стінки шурупами 1х9х13 ГОСТ 1145-90.
Ліва частина корпуса закривається глухою накладною дверкою при допомозі чотирьох шарнірних петель 3.14-А та ручок кнопок Ф.689.
2. Розробка технологічного процесу.
2.1. Опис технологічного процесу
1. Види склеювання
Процес склеювання глибоко вивчається у курсі "Технологія клеєних матеріалів" під час розгляду технологічних процесів виробництва фанери, ДСП та ін. В процесі виготовлення виробів з деревини склеювання знаходить широке застосування як нероз'ємне з'єднання для:
- отримання деталей більших розмірів;
- отримання гнуто клеєних та гнутопропилених заготовок;
- пресування деталей з подрібненої деревно-клейової композиції (ДКК);
- личкування пластей та крайок у брусках та щитах;
- отримання елементів рамної чи каркасної конструкцій (разом з шиповим з'єднанням);
- складання у вироби нероз'ємної конструкції;
- приклеювання декоративних елементів тощо.
Таким чином, за допомогою склеювання при виготовленні виробів з деревини більш раціонально можна використати малоцінну деревину та деревні частинки невеликих розмірів, підвищити формостійкість та міцність виробів, економити деревину цінних порід тощо. Для правильного проведення цього процесу слід знати природу склеювання, матеріали та обладнання, яке використовують, а також технологію та режимні параметри.
Технологічний процес склеювання включає такі операції:
- підготовлення клею;
- підготовлення поверхонь, що склеюють;
- нанесення клею;
- формування пакета;
- запресування пакета;
- технологічна витримка після запресування.
2. Режимні фактори склеювання
Під режимом виконаний будь-якої операції розуміють певну сукупність технологічних факторів, при яких рекомендується виконувати ту чи іншу

 
 

Цікаве

Загрузка...