WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Столярні перегородки, панелі, тамбури - Реферат

Столярні перегородки, панелі, тамбури - Реферат

круглопильному верстаті, куточки випилюють по чи розмітці шаблону на стрічково-пильному верстаті. Поверхня полиць шліфують на шліфувальному верстаті.
Елементи шаф, оброблені деревиною коштовних порід, покривають лаком, а необроблені офарблюють чи нітроемаллю олійною фарбою.
Для запобігання при транспортуванні від псування елементи шафи упаковують попарно лицьовими поверхнями друг до друга, прокладаючи між ними папір. Зберігають елементи шаф у горизонтальному положенні в сухих складах, а перевозять у чи контейнерах критих вагонах.
На будівництво шафи поставляють комплектно з приладами, покладеними в окрему тару, і
Кожен знову надходить робітник може бути допущений до роботи лише після навчання і проведення інструктажу з техніки безпеки. Інструктажі підрозділяють на вступний, первинний на робочому місці, повторний, позаплановий, поточний.
Вступний інструктаж перед допуском до роботи проводить інженер по техніці безпеки з кожним знову надходить робітником шляхом бесіди і показу наочних приладдя. Первинний на робочому місці, повторний позаплановий і поточний інструктажі проводить безпосередній керівник робіт. Первинний инструктаж проводять на робочому місці з усіма знову прийнятими робітниками шляхом показу безпечних прийомів і методів роботи. Повторний інструктаж проводять з метою підвищення рівня знань працюючих, а позаплановий - при зміні правил по охороні праці і зміні технологічного процесу.
При інструктажі робітник довідається правила поведінки на території, основні причини, що викликають травматизм (несправність устаткування, інструмента, електромережі і т.п., неправильні прийоми роботи); знайомиться з правилами поведінки в зоні робіт кранами, лебідками, автотранспорту і при погрузочно-розгрузочних роботах. Про проведення первинного на робочому місці, повторного і позапланового інструктажів працівник, що проводив інструктаж, робить запис у журналі реєстрації інструктажу на робочому місці з обов'язковим підписом инструктуємого і що інструктує.
На робочому місці інструктаж проводить чи майстер виконавець робіт, докладно пояснює безпечні прийоми роботи, огороджувальну техніку, розповідає про електробезпечність, порядок змісту робочого місця, пристрої механізмів, правилах пуску, зупинки і змазування верстатів.
Техніка безпеки на будівництві. Дерев'яні конструкції, як правило, виготовляють на підприємствах стройіндустрии, однак найчастіше на стройплощадках приходиться виконувати ряд операцій із застосуванням ручного і механізованого інструмента, а іноді і деревообробних верстатів. Через цього велику роль для безпечної роботи грає правильна організація робочих місць. Робоче місце столяра, зайнятого обробкою деревини, обладнається верстатом і необхідним інструментом і пристосуваннями.
Верстат міцно закріплюють на робочому місці, а інструмент розташовують так, щоб їм легко і зручно було користатися. Пиломатеріали, заготівлі розміщають поблизу від верстата, для того щоб робітник не затрачав значних зусиль і рухів на їхню доставку до місця роботи.
Особлива увага варто звертати на правильне використання механізованого інструмента. Рукоятки ручного інструмента (молотків, пилок, стамесок і ін.) повинні бути ретельно і добре закріплені, а їхня поверхня повинна бути гладкої, без вибоїв і сколовши.
Переносити вантажі на носилках допускається по рівному місцеві на відстань не більш 50 м, а переносити їх по чи сход драбинам не можна. На місцях навантаження і вивантаження лісоматеріалів повинні бути пристосування, що виключають розвал лісоматеріалів.
Техніка безпеки й організація робочих місць при монтажі дерев'яних конструкцій. Дерев'яні конструкції в проектне положення піднімають стропами, для чого їх прикріплюють до конструкцій, а потім підвішують до гака піднімального механізму.
Стропуют елементи і конструкції по заздалегідь затверджених схемах з урахуванням міцності і стійкості конструкцій, що піднімаються. До місця установки їх подають у положенні, близькому до проектного.
Щоб уникнути розгойдування конструкцій при підйомі варто застосовувати відтягнення з прядив'яного чи каната тонкого гнучкого троса, прикріплюючи їхній тимчасово до кінців конструкцій. При прикріпленні троса до віконних чи дверних блоків треба стежити за тим, щоб не порушити гідроізоляцію, прокладену по периметрі блоку. Елементи і конструкції стропят інвентарними стропами.
При чи підйомі опусканні стояти під чи виробами під стрілкою крана категорично забороняється. Розтроповка елементів і конструкцій до їхнього закріплення в проектному положенні не допускається. Від бруду, полою конструкції очищають на землі до їхнього стропування і підйому.
У процесі монтажу потрібно забезпечити стійкість і незмінюваність елементів і конструкції і своєчасне закріплення в проектному положенні.
Монтаж елементів і конструкцій і переміщення їх над перекриттями, під якими працюють робітники, допускається лише у виняткових випадках з дозволу головного інженера будівельно-монтажної організації.
Зона монтажних робіт, небезпечна для перебування людей у процесі чи переміщення монтажу конструкцій, повинна бути позначена попереджувальними знаками і написами.
Підняті елементи, конструкції опускають на місце установки не вище 300 мм від проектного положення, після чого монтажники встановлюють їх на місце. Виконувати монтажні роботи у відкритих місцях на висоті при силі вітру більш 15 м/с, ожеледі, чи грозі тумані не допускається. Входи в приміщення і проходи в нижніх поверхах будинків, над якими ведеться монтаж, повинні бути закриті для доступу людей.
Усі сигнали машиністу чи крана мотористу лебідки, а також робітником на відтягненні повинні подаватися одним обличчям - бригадиром монтажної бригади, чи ланковим такелажником-стропальником.Сигнал "Стіп" може подаватися будь-яким працівником, що помітив явну небезпеку.
Перед початком робіт бригадир, чи майстер виконавець робіт зобов'язані детально ознайомити робітників з майбутньою роботою і проінструктувати про способи її виконання. Верхолазні роботи при монтажі можуть виконуватися робітниками не молодші 18 років.
Дерев'яні конструкції розташовують у фронту робіт комплектно і відповідно до послідовності монтажу, для того щоб у процесі монтажу не треба було гаяти час на розшуки необхідних виробів. Підвіз виробів до місця монтажу повинний бути заздалегідь запланований відповідно до затвердженого графіка робіт.
Механізми для монтажу - крани, лебідки - повинні бути встановлені так, щоб ними було зручно користатися без зайвих рухів. Для можливого пересування механізмів уздовж фронту робіт повинні бути улаштовані дорогі. На ділянці монтажних робіт вивішують відповідні позначення границь монтажних робіт, для того щоб сторонні люди не попадали в цю зону.
Робітники повинні бути постачені набором інструментів, необхідних для установки виробів у проектне положення, вивірки правильності їхньої установки і закріплення в прорізі. При виконанні монтажних робіт необхідно користатися технологічними картами.
Техніка безпеки при монтажі (зборці) будинків. Будівельний майданчик у населених місцях щоб уникнути доступу сторонніх облич обгороджують. По периметрі споруджуваного будинку встановлюють небезпечну для перебування людей зону. Для будинків висотою до 20 м вона повинна бути не менш 7 м.
Працюючі на стройплощадці в місцях, де можливе падіння предметів, повинні бути забезпечені захисними касками. Відкриті прорізи в стінах обгороджують. Для перенесення і збереження інструментів, цвяхів, болтів робітники, що працюють на висоті, повинні мати сумки.
Експлуатація інструментів. Механізованим інструментом працювати можуть обличчя, що пройшли навчання і мають посвідчення на право користування ім. Інструмент необхідно систематично і вчасно перевіряти і ремонтувати. Працювати можна лише справним інструментом.
Ремонтують інструмент, заміняють частини, що ріжуть, після його вимикання і повної зупинки. Працювати механізованим інструментом із приставних сход заборонено.
При перервах у роботі і під час перенесення механізований інструмент відключають від мережі. Залишати без нагляду механізований інструмент із працюючим двигуном забороняється. -

 
 

Цікаве

Загрузка...