WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Cистема живлення газобалонних двигунів - Реферат

Cистема живлення газобалонних двигунів - Реферат

тиску.
Електромагнітний клапан із фільтром, куди під тиском 0,9 ... 1,5 мПа газ надходить з редуктора високого тиску, прикріплено на кронштейні до передньої стінки кабіни. Фільтр складається з корпусу, електромагнітного клапана, повстяного фільтрувального елемента, алюмінієвого ковпака, підвідного й відвідного штуцерів. Коли запалювання ввімкнено, клапан електромагніту під дією пружини закритий і не пропускає газ у редуктор низького тиску. Після вмикання запалювання клапан відкривається, й очищений від механічних домішок газ надходить у редуктор низького тиску, а потім змішувач і карбюратор. Ковпак фільтра під час його монтажу на корпус ущільнюється гумовим кільцем.
Газовий редуктор низького тиску становить двоступінчастий автоматичний регулятор тиску мембранного типу з важільною передачею від діафрагми до клапанів. Основне призначення редуктора полягає у зниженні тиску газу, який надходить до змішувача. Водночас в редукторі здійснюється автоматичне регулювання кількості газу, потрібного для різних режимів роботи двигуна, за допомогою дозувально-економайзерного пристрою.
Газобалонна установка для роботи на зрідженому газі. З балона крізь витратний вентиль, магістральний вентиль і газопровід стиснений газ надходить у випарник, що обігрівається рідиною з системи охолодження двигуна. Потім крізь фільтр газ надходить у редуктор, де його тиск зменшується майже до атмосферного. Контролюють робочу системи за допомогою манометрів.
Пуск і прогрівання двигуна здійснюють на паровій фазі газу. Для цього відкривають паровий і магістральний вертикалі. на короткий час двигун зупиняють коливанням запалювання, а в разі зупинки на 1...2 год. перекривають магістральний вентиль.
На днищі балона є запобіжний клапан, наповнювальний вентиль із зворотнім клапаном, вентиль максимального заповнення бальна й датчик рівня зрідженого газу.
Для заповнення балона використовують вентиль. Заповнюють тільки 90%, що у разі розширеного газу під час нагрівання балон не зруйнувався. Рівень різкого газу в процесі заповнення контролюється за допомогою трубки-рівня вентиля-показчика. Водій контролює наявність газу за допомогою показчика.
ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ
ЩТО
Оглядом перевірити кріплення газових балонів і герметичність з'єднань усієї газової системи. Наприкінці робочого дня перевірити геометричність арматури балонів і витрачених вертикалів. Змити відстій із газового редуктора низького тиску. Пересвідчитися в тому, що в з'єднаннях бензопроводів і електромагнітного клапана-фільтра не підтікає бензин.
ТО-1
Крім робіт, передбачених ЩТО, перевірити роботу запобіжного клапана газового редуктора високого тиску. Змастити різьби штоків магістрального, наповнювального та витратного вентилів. Зняти, очистити й встановити на місце фільтрувальні елементи магістрального фільтра та фільтра редуктора високого тиску. Перевірити геометричність газової системи стисненим азотом або стисненим повітрям. Перевірити пуск і роботу двигуна на холостому ходу як на газі, так і на бензині.
ТО-2.
Крім робіт, виконуваних під час ЩТО та ТО-1, перевірити геометричність редукторів високого й низького тисків; у разі потреби відрегулювати тиск на виході та тиск спрацьовування запобіжного клапана (редуктор високого тиску). Відрегулювати тиск у першому й другому ступенях редуктора низького тиску. Перевірити роботу запобіжного клапана газового балона роботу манометрів високого й низького тисків. Перевірити кріплення карбюратора й перехідника зміщувача до карбюратора. Зняти підігрівник, промити, перевірити його геометричність. Перевірити роботу заслінки та її привода й встановити на місце.
Зняти ти промити повітряний фільтр, залити в його ванну свіжу оливу. Перевірити й, якщо треба, відрегулювати змішувач на мінімальний вміст оксиду, вуглецю у відпрацьованих газах двигуна.
СТО
Передбачається розбирання, очищення й регулювання карбюратора-зміщувача, редукторів, фільтрів, електромагнітних запірних клапанів. Перевірити тиск спрацювання запобіжного клапана редуктора високого тиску. Один раз у три роки провести огляд газових балонів. Готуючись до зимової експлуатації, злити відстій і промити бензобак автомобіля.
РЕМОНТ
Основні несправності зазначеної установки пов'язані насамперед із порушенням герметичності системи та витіканням газу.
Основні несправності редуктора високого тиску - негерметичність клапана редукую чого вузла й негерметичність у з'єднаннях корпусних деталей. Різке зниження тиску на виході з цього редуктора під час відкривання дросельних заслінок свідчить про засмічення фільтра.
Несправність газового редуктора низького тиску найчастіше полягають у пропусканні газу крізь клапани, коли двигун не працює, відсутності або недостатній подачі газу.
Виявити негерметичність клапана першого ступеня можна за допомогою манометра низького тиску або на слух.
Негерметичність клапана другого ступеня ускладнює пуск двигуна, поліпшує роботу на холостому ходу; після зупинки двигуна газ витікає в підкопотний простір.
У разі негерметичності діафрагми першого ступеня газ витікає крізь отвір у регулювання частці пружина першого ступеня. Якщо порушення герметичності діафрагми другого ступеня, газ виходить крізь кришку регулювального ніпеля цього ступеня.
ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ
Технічне обслуговування й ремонт автомобілів виконують у призначених для цього місцях (на постах). На робочих місцях мають забезпечуватися безпечні умови для проведення робіт і обладнання, інструмент та прилади мають відповідати характеру виконуваної роботи й унеможливлювати травматизм.
Наприкінці зміни слід вимкнути рубильник стенда, закрити крани паливних баків, перекрити вентиль подачі стисненого повітря.
Під час роботи під перекинутою кабіною автомобіля положення обмежувача треба зафіксувати защіпкою, в разі опускання кабіни - надійно закрити запірний механізм і правильно встановити запобіжний крюк у пазу опорної балки.
Пускати газовий двигун, якщо є витікання газу, не допускається.
Регулярні роботи з двигуном. Що працює слід виконувати на спеціальному посту з місцевою вентиляцією для видалення відпрацьованих газів.
Займання треба гасити за допомогою вогнегасників, піском, або струменем розпиленої води. Балони з газом слід поливати холодною водою, щоб запобігти підвищенню тиску в них.
Заправляти газобалонні установки можна тільки на газонаповнювальних станціях, коли двигун не працює. Під час заправляння балонів зрідженим газом треба берегтися обмороження.
Експлуатація газобалонних автомобілів з несправним газовим обладнанням і витіканням газу забороняється. Коли не вдається усунути витікання газу, його випускають в атмосферу (якомога далі від людей і джерел вогню).
До водіння й обслуговування газобалонних автомобілів, допускаються особи, які мають відповідну підготовку і склали іспити з техмінімуму та техніки безпеки. Виконувати технічне обслуговування газобалонних установок можутьтільки кваліфіковані слюсарі, які пройшли відповідну підготовку й мають посвідчення.

 
 

Цікаве

Загрузка...