WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Віконні блоки - Курсова робота

Віконні блоки - Курсова робота

шаром без пропусків. При температурі навколишнього повітря нижче 0°С пасту підігрівають до температури 30...40°З.
Після нанесення пасти і висихання її по периметрі до коробки дрібними цвяхами кріплять смуги руберойду, толю шириною, рівної чи трохи більшої ширини коробки. Чи стулки полотнина дверей до підйому блоку в проектне положення варто закріпити, для того щоб у процесі підйому вони не розкривалися. Після цього в блоки ввертають монтажні гаки (при штучному підйомі). Піднімають блоки двохгалузевим стропом. На деяких будівництвах блоки комплектують на квартиру і піднімають краном у контейнері.
Для напрямку блоку в проектне положення використовують тонкий сталевий чи прядив'яний канат, що тимчасово кріплять до вертикального бруска коробки. Блок необхідно піднімати обережно, без ривків, а опускати до місця установки плавно. Повороти стріли не повинні бути різкими. Після установки віконну коробку виверяють по горизонталі і вертикалі рівнем і схилом (мал. 138). Осі віконних і дверних блоків повинні збігатися з осями прорізів. Збіг осей блоків і прорізів перевіряють схилом 5 по оцінці осі прорізу, зробленої на верхньому його укосі, причому шнур повинний пройти точно через крапку перетинання діагоналей коробки блоку. Перекоси блоку усувають за допомогою клинів 2.
Віконний блок ставлять у проріз вільно, після чого його виверяють і заклинюють клинами 2 у проектному положенні. Зусилля заклинювання повинні діяти тільки на торці коробки. При цьому не можна допускати перекосів коробки, інакше стулки, полотнини будуть погано відкриватися і закриватися. До монтажу необхідно перевірити, чи добре відкриваються і закриваються кватирки, стулки, фрамуги, дверні полотнини. Зазори після установки між стулками, полотнинами і коробками не повинні перевищувати більш 2 мм, між внутрішніми дверями і підлогою - 5...8 мм, між дверями і підлогою в санвузлах - 1 2 мм.
При монтажі віконних і дверних блоків всі однойменні елементи розташовують на одній лінії, наприклад на фасаді багатоповерхового будинку вертикальні бруски плетінь повинні знаходитися на одній вертикальній лінії.
При установці дверного блоку в проріз його вирівнюють за рівнем і схилом як у площині стіни, так і поперек, для того щоб коробки блоку не виступала за площину стіни, якщо стіни не штукатуряться. При оштукатурених стінах коробки повинна виступати за площину стіни на товщину штукатурки, щоб лиштва прилягала до стіни і коробки.
Перед кріпленням блоку перевіряють, чи не перекошена коробка. Для цей блок вимірюють по діагоналях, натягаючи шнур з одного кута в протилежний. Перекіс коробки можна перевірити також косинцем зі схилом.
Коробки, встановлювані в прорізи зовнішніх стін, повинні відстояти від площини стіни усередину будинку по всьому його фасаді на однаковій відстані.
Коробки віконних і дверних блоків до кам'яних стін і перегородок кріплять чи шурупами сталевими йоржами, що забивають у дерев'яні антисептіровані пробки, закладені в стіни. Вертикальні бруски коробок прикріплюють до прорізів не менш чим у двох місцях, причому відстань між чи шурупами йоржами повинне бути не більш 1 м. З дерев'яними перегородками коробки з'єднують цвяхами.
Після установки в проріз і закріплення блоків зазори між коробкою і кладкою зовнішніх стін необхідно проконопатити термоізоляційними матеріалами. Конопатять сталевими конопатками. У житлових будинках віконний і балконний блоки звичайно встановлюють у загальний проріз. Для кращого кріплення блоків бажано у верхній частині прорізу (укосу) у місцях стику блоків ставити додаткову чи пробку металевий заставний елемент.
Віконний і балконний блоки скріплюють між собою цвяхами, прокладаючи між блоками рейку товщиною 10...20 мм на половину ширини коробки, для того щоб зазор, що залишився, можна було надалі проконопатити.
Для герметизації вікон і балконних дверей, а також стиків у зовнішніх панелях у будинках підвищеної поверховості застосовують мастику-герметик з поліізобутіленстирола. Мастика добре зчіплюється з поверхнею деревини і бетону; при позитивній температурі повітря мастику можна застосовувати без попереднього підігріву.
ЗАГАЛЬНОГО ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ, ОГОРОДЖУВАЛЬНА ТЕХНІКА
Кожен знову надходить робітник може бути допущений до роботи лише після навчання і проведення інструктажу з техніки безпеки. Інструктажі підрозділяють на вступний, первинний на робочому місці, повторний, позаплановий, поточний.
Вступний інструктаж перед допуском до роботи проводить інженер по техніці безпеки з кожним знову надходить робітником шляхом бесіди і показу наочних приладдя. Первинний на робочому місці, повторний позаплановий і поточний інструктажі проводить безпосередній керівник робіт. Первинний інструктаж проводять на робочому місці з усіма знову прийнятими робітниками шляхом показу безпечних прийомів і методів роботи. Повторний інструктаж проводять з метою підвищення рівня знань працюючих, а позаплановий - при зміні правил по охороні праці і зміні технологічного процесу.
При інструктажі робітник довідається правила поведінки на території, основні причини, що викликають травматизм (несправність устаткування, інструмента, електромережі і т.п., неправильні прийоми роботи); знайомиться з правилами поведінки в зоні робіт кранами, лебідками, автотранспорту і при вантажно-розвантажувальних роботах. Про проведення первинного на робочому місці, повторного і позапланового інструктажів працівник, що проводив інструктаж, робить запис у журналі реєстрації інструктажу на робочому місці з обов'язковим підписом інструктуємого і що інструктує.
На робочому місці інструктаж проводить чи майстер виконавець робіт, докладно пояснює безпечні прийоми роботи, огороджувальну техніку, розповідає про електробезпечність, порядок змісту робочого місця, пристрої механізмів, правилах пуску, зупинки і змазування верстатів.
Техніка безпеки на будівництві. Дерев'яні конструкції, як правило, виготовляють на підприємствах будіндустрії, однак найчастіше на стройплощадках приходиться виконувати ряд операцій із застосуванням ручного і механізованого інструмента, а іноді і деревообробних верстатів. Через цього велику роль для безпечної роботи грає правильна організація робочих місць. Робоче місце столяра, зайнятого обробкою деревини, обладнається верстатом і необхідним інструментом і пристосуваннями.
Верстат міцно закріплюють на робочому місці, а інструмент розташовують так, щоб їм легко і зручно було користатися. Пиломатеріали, заготівлі розміщають поблизу від верстата, для того щоб робітник не затрачав значних зусиль і рухів на їхню доставку до місця роботи.
Особлива увага варто звертати на правильне використання механізованого інструмента. Рукоятки ручного інструмента (молотків, пилок, стамесок і ін.) повинні бути ретельно і добре закріплені, а їхня поверхня повинна бути гладкої, без вибоїв і сколовши.
Переносити вантажі на носилках допускається по рівному місцеві навідстань не більш 50 м, а переносити їх по чи сход драбинам не можна.

 
 

Цікаве

Загрузка...