WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Віконні блоки - Курсова робота

Віконні блоки - Курсова робота


Курсова робота
Віконні блоки
ЗМІСТ
1. Вступ.
2. Технологічна частина.
Опис виробу, конструкція і матеріали.
Загальний вигляд.
Виготовлення віконних блоків.
Складання віконних блоків.
Монтаж віконних блоків.
3. Заходи охорони праці.
Використана література.
ВЕДЕННЯ
Деревина як матеріал застосовується у всіх галузях народного господарства, причому значна кількість деревини використовується в будівництві. Завдяки своїм якостям - порівняно високої механічної міцності, малій теплопровідності, невеликій щільності, легкості обробки, стійкості до впливу кислот, солей, олію-деревину широко використовують для виготовлення несучих і елементів будинків, що обгороджують, і споруджень, ферм, арок, балок, прогонів, крокв, стійок, панелей, лаг, підлог, вікон, двері ін.
Великий розвиток одержують дерев'яні клеєні конструкції, використання яких доцільно у всіх видах будівництва й у першу чергу в сільськогосподарських будівлях у виді арок, прогонів, а також при спорудженні підприємств із хімічно агресивним середовищем. Застосування клеєних конструкцій дозволяє використовувати маломірні відходи деревини шляхом їхнього склеювання в елементи будівельних конструкцій. При використанні деревини в будівництві потрібно забезпечити раціональне використання її шляхом правильного розкрою і максимального використання відходів.
XXVII з'їздом КПРС, січневим і червневої (1987 р.) Пленумами ЦК КПРС намічено провести корінну перебудову керування народним господарством, у тому числі економікою.
Перебудова керування народним господарством передбачає надання підприємствам і організаціям більш повне і самостійне рішення питань виробництва, перехід на самофінансування і госпрозрахунок, випуск більш якісної і рентабельної продукції. Уведений з 1 січня 1987 р. у дію "Закон про державне підприємство (об'єднанні)" узаконив права й обов'язки виробничих колективів, розширив можливості участі трудових колективів у керуванні підприємствами й об'єднаннями, у рішенні державних і суспільних справ.
У нашій країні у величезних масштабах ведеться житлове будівництво з метою забезпечення кожної родини до 2000 р. окремою чи квартирою житловим будинком. Для виконання цієї задачі в комплексі із соціально-культурним будівництвом намічене повне забезпечення виробництва будівельними матеріалами і виробами.
Підготовка столярів, тесль і паркетників здійснюється в професійно-технічних училищах, а також безпосередньо на підприємствах.
У постанові лютневого (1988 р.) Пленуму ЦК КПРС "Про хід перебудови середньої і вищої школи і задачах партії по її здійсненню" відзначається, що найважливішою умовою прискорення соціально-економічного розвитку є забезпечення високої якості професійної і загальноосвітньої підготовки робочих кадрів, ріст політичної і цивільної свідомості молодого покоління робітничого клас.
Постановою намічений подальший розвиток професійно-технічних училищ при базових підприємствах, а також міжгалузевих спеціалізованих училищ для підготовки робітників у них по складних і інтегрованих професіях, посилення державного контролю за якістю підготовки робочих кадрів у всіх формах професійного навчання.
Рішеннями XXVII з'їзду КПРС передбачений подальший розвиток механізації будівництва, зниження рівня ручної праці, поліпшення використання будівельної техніки, застосування високопродуктивного інструмента і машин, поліпшення організації будівельного процесу, що дозволить підвищити продуктивність праці. Вирішальне умова подальшого розвитку будівельного комплексу - підвищення продуктивності праці, заснована на прискоренні науково-технічного прогресу.
В даний час при виконанні столярно-будівельних робіт застосовується ручний механізований інструмент, розроблені і впроваджені для кожного виду робіт нормокомплекти машин і інструментів, а також комплекти прогресивного інструмента для основних професій будівельного виробництва, розташовувані в ручній валізці для столяра будівельного, теслі, паркетника й ін.
Столярно-будівельні деталі і вироби виготовляють на деревообробних підприємствах потоковим способом із застосуванням напівавтоматичних і автоматичних ліній. На будівельні майданчики столярні вироби, фрезеровані деталі, елементи паркетних підлог, ферми, напівферми, балки й інші надходять у готовому виді. Віконні і дверні блоки поставляють на будівництва з навішеними стулками, фрамугами і полотнинами, пофарбованими і заскленими, завдяки чому роботи з заповнення прорізів значно спрощуються і зводяться до установки готових віконних і дверних блоків. Ферми, арки, елементи даху також надходять на будівництва в зібраному чи виді у виді окремих елементів (напівферми й ін.).
Віконна стулка складається з двох вертикальних і двох чи трьох горизонтальних брусків, зв'язаних між собою в раму за допомогою шипових з'єднань, клеячи і нагелів. У стулках, що мають великі розміри, ставлять горизонтальні бруски - горбильки, що з'єднують вертикальні бруски. Горбильок має профіль, аналогічний профілю бруска стулки; він збільшує міцність стулки, але зменшує її світлову площу.
У верхній частині віконної коробки над стулками встановлюють горизонтальну раму-фрамугу. Фрамуги можуть бути глухими і що відкриваються. У глухих фрамугах верхні притвори стулок примикають до чверті в нижньому бруску фрамуги. Для кріплення фрамуги, що відкривається, у віконну коробку вставляють горизонтальний брусок, називаний горизонтальним імпостом. У широких коробках ставлять нерухомий брусок - вертикальний імпост, до якого примикають крайки вертикальних брусків стулки.
Кватирку улаштовують угорі стулки, але не вище 1,8 м від підлоги, інакше її важко буде відкривати.
Стулки бувають внутрішні і зовнішні. Для того щоб стулки добре розкривалися, висоту і ширину внутрішніх стулок у порівнянні з зовнішніми роблять більше приблизно на 50...75 мм.
Різницю між розмірами внутрішньої і зовнішньої стулок називають світанком.
Стулки бувають з наплавом, тобто з напуском на бруски коробки, що створює більш щільний притвор і закриває щілини, що утворяться між стулкою і коробкою. Наплав роблять у внутрішніх чи в обох стулках, що додає вікнам красивий вид.
Для стулок з наплавом розміри внутрішньої стулки роблять більше зовнішньої по висоті приблизно на 75 мм, а по ширині - на 75...100 MM.
Рис. 73. Перетину по притворах дерев'яних вікон зі спареними плетіннями, з подвійним засклінням для жилих будинків (ДСТ 11214-86):
I - брусок нижньої коробки, 2 - нижній брусок зовнішньої стулки, 3 - розкладка по склу, 4 - стекло, 5 - верхній і бічний бруски віконної коробки, 6 - верхній і бічний бруски внутрішньої стулки, 7 - нижній брусок внутрішньої стулки, 8 - проріз для відводу води
Виготовлення віконних блоків. Віконні блоки, як правило, виготовляють на деревообробних підприємствах. На будівництво вони надходять з навішеними стулками, заскленими і пофарбованими. Однак іноді приходиться виготовляти віконні блокиневеликих серій у чи майстернях цехах

 
 

Цікаве

Загрузка...