WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Кузов легкового автомобіля (пошукова робота) - Реферат

Кузов легкового автомобіля (пошукова робота) - Реферат

установці кришка багажника повинна розташовуватися в прорізі з однаковими зазорами і повинна відмикатися і защіпатися без зусилля. Для регулювання положення кришки багажника в прорізі використовуються овальні отвори в петлях. Відмикається кришка ключем, що діє на гачок замка. При регулюванні положення гачка замка використовуються овальні отвори в корпусі замка й у фіксаторі.
Заміна остекления кузова. Щоб зняти вітрове скло, необхідно відкинути важелі склоочисників, зняти окантовку ущільнювача і двома руками натиснути на верхні кути скла в салоні кузова. Цим викликається висновок ущільнювача з прорізу, що дозволяє вийняти скло.
Установка здійснюється в наступній послідовності.
Надягти ущільнювач на скло, потім окантовку на ущільнювач. Вкласти в паз ущільнювача шнур (мал. 11). Ретельно промити бензином пази ущільнювача.
Установити скло в проріз вікна і натягати зсередини кузова кінці шнура, щоб ущільнювач сіл на своє місце в прорізі вікна. Для полегшення цієї операції користаються викруткою.
Операції, необхідні для зняття й установки заднього скла, такі ж, як і для вітрового скла. Єдина різниця полягає в тім, що знімати скло з прорізу необхідно починати знизу.
При установці стекол не потрібно герметизація. Герметизація необхідна тільки у випадку просочування води.
Заміна переднього і заднього буферів. Щоб зняти передній буфер, необхідно вивернути два бічних гвинти (мал. 12), що кріплять буфер до крил, і дві гайки кріплення буфера до центральних кронштейнів.
Задній буфер знімається так само, як передній.
Зняття панелі приладів. Щоб зняти панель приладів, необхідно виконати наступні операції.
Відвернути гвинти кріплення пластмасових накладок до стійл вітрового скла і зняти накладки. Зняти двох половин лицювального кожуха кермового стовпчика, комбінацію приладів, зжавши бічні пружинні пластини, і трехклавишний перемикач.
Отсоединить проводу лампи висвітлення речової шухляди.
Вивернути чотири гвинти нижнього кріплення панелі до поперечки передка (мал. 13). Через прорізи речової шухляди і комбінації приладів відвернути чотири гайки верхнього кріплення панелі до передка (у прорізі речової шухляди).
Рис. 10. Зняття кришки багажника: 1 - замок багажника; 2 - гайка кріплення ланки петлі до кришки; 3 - петля; 4 - торсион
Рис. 11. Вітрове скло:
1 - шнур для установки вітрового скла; 2 - стекло; 3 - гумовий ущільнювач
Рис. 12. Задок автомобіля без буфера (стрільцями показані отвори для кріплення кінців буфера): 1 - кронштейни середнього кріплення буфера; 2 - гачок для буксирування
Рис. 13. Зняття панелі приладів (стрільцями показані крапки кріплення панелі до поперечки передка за допомогою гайок і самонарезающих гвинтів)
Вивернути два гвинти кріплення перегородки речової шухляди до панелі приладів, зрушити панель, отсоединить троси від важелів керування нагрівником і зняти панель приладів.
Ремонт кузова при ушкодженнях. Ушкодження, що може одержати автомобіль при ударах об перешкоди, можуть бути різного характеру і різного виду. Тому дуже важко установити окремі правила по ремонті кузова; у кожнім окремому випадку повинний використовуватися найбільш придатний спосіб.
Майже у всіх випадках ушкоджень через удари необхідно знімати деякі деталі, щоб знайти деформовані частини, випрямити їх і вивірити. У випадках серйозних ушкоджень рекомендується знімати всі легкосъемние внутрішні оббивні частини, щоб забезпечити гарну видимість, полегшити операції по вимірі, контролю й установці гідравлічних домкратів для виправлення перекосів і прогинів.
Вивірка кузова. Кузов автомобіля несущої конструкції, тому підлога і кістяк кузова складають одне ціле.
Після аварійних випадків насамперед необхідно перевірити установку передніх коліс щодо задніх. Порушення правильності установки помітно, коли порушена паралельність між віссю передніх і задніх чи коліс коли слід передніх коліс не відповідає сліду задніх. У всякому разі, у першу чергу необхідно перевірити, чи не порушилася через деформації установка передньої чи задньої підвіски, системи важелів рульового керування і т.д. Виявлену деформацію необхідно усунути і перевірити крапки кріплення агрегатів і механізмів до підлоги.
Контроль підлоги кузова можна провести за допомогою пристосування A. 78124/R (мал. 14). Розміри геометрії підлоги кузова необхідно перевіряти дуже акуратно і при виявленні деформацій цілком їх усувати до одержання розмірів.
Ремонт кронштейна буфера передньої підвіски і стійки передка. При неакуратній їзді по поганих дорогах може деформуватися кронштейн буфера стиску передньої підвіски, а потім і стійка передка, до якої він приварений. Щоб замірити деформацію кронштейна буфера, необхідно вивісити колесо і перевірити лінійкою відстань а між крайкою отвору в кронштейні і крайкою чашки буфера (мал. 15). Цей розмір повинний бути не менш 32 мм; якщо він менше, те кронштейн необхідно замінити, діючи в наступному порядку.
Рис. 14. Контроль підлоги кузова пристосуванням A.78124/R:
а - установка пристосування; б - контроль положення болтів кріплення поперечки передньої підвіски; у - контроль положення отворів для кріплення верхнього важеля передньої підвіски;
1 - упори площини; 2 - настановні порожні пальці на болтах кріплення поперечки передньої підвіски; 3 - установочні штифти кріплення нижніх подовжніх штанг задньої підвіски; 4 - настановні завзяті поверхні контролю кріплення до кузова верхніх подовжніх штанг задньої підвіски; 5 - задня частина пристосування; 6 - установочний штифт кріплення до кузова поперечної штанги задньої підвіски; 7 - баранчик, що з'єднує передню і середню частини пристосування; 8 - настановні пальці по отворах для осі верхнього важеля підвіски; 9 - установочний штифт; 10 - передня частина пристосування
Зняти колесо, очистити поверхня фланця від мастики, щоб знайти крапки зварювання, і висвердлити їх свердлом діаметром 6 мм на глибину товщини металу кронштейна. Потім перевірити, немає чи вм'ятин на стійці в місці приварки кронштейна. Якщо вм'ятини невеликі, то їх можна виправити вибивачем (мал. 16) через середній отвір у бризговике з боку відсіку двигуна до одержання плоскої поверхні стійки, після чого зачистити поверхня стійки і приварити новий кронштейн електродуговим зварюванням електродами Е34 чи Е42 діаметром 1,6-2 мм, Кронштейн приварюють по периметрі переривчастим швом і потім офарблюють. Центр отвору під буфері в кронштейні повинний бути на 97 мм вище осі верхнього важеля передньої підвіски, що відповідає відстані 9,5 мм від краю кронштейна до криволінійної поверхні стійки (мал. 17).
Якщо стійка сильно деформована з порушенням бічних поверхонь, то після видалення кронштейна варто виправити стійку, потім виготовити по місцеві

 
 

Цікаве

Загрузка...