WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Кузов легкового автомобіля (пошукова робота) - Реферат

Кузов легкового автомобіля (пошукова робота) - Реферат


Пошукова робота
КУЗОВ ЛЕГКОВОГО АВТОМОБІЛЯ
Більшість сучасних легкових автомобілів мають безрамну конструкцію. За раму в цьому разі править кузов, який у місцях кріплення двигуна, агрегатів трансмісії і підвісок має спеціальні підсилення.
Кузов складається із сталевого суцільнозварного корпусу, до якого прикріплено капот двигуна, передні й задні крила, двері, кришку багажника, облицювання фар і радіатора, передній і задній буфери, накладку та ін. Усередині кузова розміщено сидіння для водія та пасажирів.
Корпус кузова становить жорстку зварну конструкцію з великої кількості деталей, головними з яких є основа (підлога) 1 з передньою та задньою частинами, боковини 2, що мають прорізи для кріплення дверей, і дах 5, який об'єднує елементи кузова в об'ємну конструкцію. В передній частині корпусу кузова приварено коротку раму 4, яка призначається для кріплення двигуна, радіатора й поперечної балки передньої підвіски.
Основу кузова виконано у вигляді суцільноштампованої панелі, підсиленої по периметру збірним коробчастим профілем. До передньої частини основи входять щит, панелі й бризковики, до задньої - тільки панелі й бризковики. Боковини кузова також виготовляються штампуванням і зварюються зі стояків, порогів підлоги та інших деталей.
Капот закриває зверху відсік двигуна й складається із зовнішньої панелі, що знизу підсилюється внутрішньою панеллю, привареною по периметру.
Передні й задні крила складаються із штампованих сталевих панелей, які кріпляться до корпусу кузова зварюванням або за допомогою болтів.
Двері кузова, зварені зі штампованих панелей, підвішуються в прорізі боковини корпусу на двох завісах. Кут відчиняння дверей задається обмежувачем, який додатково фіксує їх у максимально відчиненому положенні.
У верхній частині дверей є проріз для вікна. Одна частина вікна - опускне скло 8, а друга - поворотна кватирка 7 (передні двері) або нерухоме скло (задні двері). Опускне скло переміщується в напрямних 14 склопідйомником 1, установленим усередині дверей. Привод склопідйомника працює від ручки 2, надітої на вісь із шестірнею 15, зачепленою із зубчастим сектором 5. Сектор передає зусилля через допоміжний важіль 6 на рухому кулісу 11, прикріплену до обойми 10 опускного скла. Нижній кінець важеля б спирається на нерухому кулісу 3 і зв'язаний із зубчастим сектором важелем ІЗ. У внутрішній порожнині дверей змонтований замок 12, що має привод від внутрішньої ручки 4 і запобіжник 9.
Багажник призначається для розміщення багажу, запасного колеса й паливного бака. Кришка багажника навішується на двох завісах і фіксується у відкритому положенні замком.
Вітрове й заднє стекла кузова - гнуті, виготовляються із загарто-ваного скла й вставляються у віконні прорізи на гумових ущільнювачах.
Сидіння розташовуються в два ряди. Переднє сидіння складається з двох незалежних крісел, в яких регулюються кут нахилу спинки й переміщення в поздовжньому напрямі. Заднє сидіння суцільне й може використовуватись як тримісне.
Передні сидіння - з відкидними спинками, регулюються в подовжньому напрямку і по куті нахилу спинки.
Для подовжнього регулювання передніх сидінь передбачені салазки, які фіксуються засувкою, що виводиться з зачеплення при натисканні на рукоятку, розташовану в передньому внутрішньому краю сидінь.
Механізм, установлений із зовнішньої сторони сидіння, забезпечує грубе і тонке регулювання нахилу спинки. Для грубого регулювання необхідно відтягнути ручку 1 (мал. 1) нагору, спинку установити в потрібне положення і зафіксувати, відпустивши рукоятку.
Для повернення спинки в первісне положення досить відтягнути рукоятку нагору. Тонке регулювання здійснюється обертанням ручки.
Заднє сидіння нерухоме. Спинка заднього сидіння у верхній частині кріпиться двома планками, що входять вільно в скоби, приварені до полиці, а в нижній частині кріпиться до кожухів задніх коліс. Подушка фіксується на поперечці підлоги кузова двома штирями.
Оббивка сидінь виконана зі штучної шкіри або комбінована - сукно зі штучною шкірою.
Підлокітники - на всіх дверях, пластмасові; у підлокітниках задніх сидінь убудовані попільниці.
Поручні для пасажирів розташовані над прорізами дверей, на задніх поручнях є гачки для одягу.
Коврики (гумові) покривають передню і задню частини підлоги кузова;
Рис 1. Ручка регулювання нахилу спинки переднього сидіння
підлога багажного відділення покрита ковриком із пластмаси. Внутрішня оббивка кузова виконана з шкірозамінника.
Протисонячні козирки з м'якою оббивкою. Протисонячний козирок для водія на зовнішній стороні має кишеню для паперів.
Дзеркало заднього виду внутрішнє, розташоване в центрі верхньої частини вітрового вікна і має рукоятку, що дозволяє переключати дзеркало в положення, при якому світло фар, що йде позад транспорту не засліплює водія.
Зовнішнє дзеркало розташоване на переднім крилі з боку водія.
Запобіжні пластини картера двигуна. Щоб не зашкодити картер двигуна при їзді по поганих дорогах, можуть бути встановлені захисні пластини (мал. 2), для кріплення яких на автомобілі передбачені різьбові отвори.
Пластини виготовляються зі сталі 63С2А и кріпляться болтом М8х30 до поперечки передньої підвіски автомобіля і болтом М8х20 до нижньої передньої поперечки передка. Під головки болтів варто підкласти пружинну і плоску шайби.
Ремені безпеки. На автомобілі передбачені отвори з різьбленням 7/16" - 20 UNF -2В для кріплення ременів безпеки.
Передні ремені кріпляться до отворів 1, 2 і 3 (мал. 3). Отвори 1 закриті пластмасовими заглушками, які необхідно зняти при установці ременів, а отвори 2 і 3 закриті ковриками, що при установці ременів варто пробити.
Задні ремені кріпляться до отворів 4, 5, 6, і 7. Отвори 6 знаходяться на відстані 70 мм від подовжньої осі кузова, між отворами
Рис. 2. Запобіжні пластини (а) і їхня установка на автомобілі (б):
1 - запобіжні пластини; 2 - бризговик; 3 - картер двигуна; 4 - болт кріплення пластини; 5 - поперечка передньої підвіски
Рис. 3. Отвору для кріплення ременів безпеки:
1 - отвору верхнього кріплення передніх ременів; 2 - отвору нижнього кріплення передніх ременів на внутрішніх сторонах порогів кузова; 3 - отвору нижнього кріплення передніх ременів по обидва боки тунелю карданного вала; 4 - отвору верхнього кріплення задніх ременів на полку задка; 5 - отвору нижнього внутрішнього кріплення задніх бічних ременів; 6 - отвору зовнішнього нижнього кріплення задніх бічних ременів; 7 - отвору кріплення заднього центрального ременя
Рис. 4. Схема роботи замка двері
5 і б відстань 121 мм, а між отворами 4 і 5 - 279 мм. Щоб прикріпити ремені до отворів 4, 5 і 7, необхідно зняти подушку сидіння, а щоб прикріпити до отвору 7 - варто пробити

 
 

Цікаве

Загрузка...