WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розрахунок показників роботи сушильного цеху на базі сушильної камори УРАЛ-72 - Реферат

Розрахунок показників роботи сушильного цеху на базі сушильної камори УРАЛ-72 - Реферат

циркуляції АС термометри опору встановляються в торці камери з боку коридора керування на виході на висоті один від одного і від підлоги.
8.7.Контроль вологості матеріалу в процесі сушіння
Традиційними способами вимірювання вологості є ваговий та електричний. Ваговий спосіб заснований на вимірюванні маси висушених деревних сортиментів. Від дошки або заготовки на відстані 300-500 мм від торця випилюють зразок розміром вздовж волокон близько 10 мм. Цей зразок називається секцією вологості. Секції зважають на технологічних вагах з похибкою до 0,1 г. Одержану величину початкової маси mn записують в спеціальному журналі. Після цього секцію кладуть в сушильну шафу і висушують при t=103 2оС. Зразок періодично випилюють і важать відмічуючи кожний раз з журналі результати вимірювання. Перше вимірювання в сушильній шафі проводять (в) через 6 год., а наступні - через кожні 2 год. Зразок витримують в сушильній шафі до тих пір, поки його маса не перестане змінюватись. Постійну масу приймають рівну її маси в абсолютно сухому стані mсух.. Тоді вологість визначають за формулою:W= . Електричний спосіб визначення вологості заснований на залежності показників електричних властивостей деревини від її вологості.
Для вимірювання вологості в цьому випадку використовують електровологоміри. Особливість роботи вологомірів заключається в тому, що вони достатньо точно вимірюють вологість деревини в межах від 7 до 30%. Найбільше використовують вологоміри марок ЄВ8-100; ЄВА-2М; АВ-2К.
Їх установлюють в залежності від положення стосу.
8.8.Контроль за станом напружень в матеріалі в процесі сушіння
Контроль за станом напружень в серіалі при сушінні проводять за допомогою силових секцій. По силових секціях можна встановити характер і приблизну величину внутрішніх напружень в деревині, присутність в ній залишкових деформацій і характер роз приділення вологи по товщині матеріалу. Ці відомості особливо важливо мати після вологотеплообробки і в кінці сушіння.
Для контролю за напруженнями і деформаціями в процесі сушіння в стос одночасно з контрольними зразками вологості закладають силові зразки товщиною 1...1,3 мм. Від цих взірців в певні моменти часувідпилюють силові секції. Торці силових зразків замазують густо тертою олійною фарбою. Замазку обновляють на свіжому пропилі після кожного випилювання нової секції. Секції випилюють на відстані не менше 100 мм від торця. Силову секцію випилюють на стрічкопильному верстаті у вигляді двохступінчатої гребінки. Зразу після розкрою зубців визначають їх характер внутрішніх напружень. Якщо зубці цієї секції, яку називають секцією форми. А згинають назовні, то в матеріалі є розтягуючи напруження на поверхні і стихаючі у внутрішніх шарах. Секція форми. А показує тільки характер і приблизне значення внутрішніх напружень t цій дошці або заготовці, з якої ця секція випиляна в даний момент. Щоб встановити в мет ріалі залишкові деформації необхідно в розкроєній секції добитися рівномірного розподілу вологи.
8.9. Показники якості сушіння
В залежності від призначення висушуваних п/м встановлено 4 категорії якості камерного сушіння п/м і заготовок.
0 - сушіння до транспортної вологи п/м еспортних
І - сушіння п/м до експлуатаційної вологості. Забезпечує механічну обробку і збирання деталей по ГОСТ 6449.1.-82 "Вироби із деревини і деревних порід матеріалів, допуски і посадки", для високоточних встановних частин.
ІІ - сушіння п/м до експлуатаційної вологості, забезпечує механічну обробку і збирання деталей по ГОСТ 6449.1-82 для відповідних встановлених частин виробу від яких залежить їх якість (меблеве виробництво, футляри для телерадіоапаратури, столярно будівельні вироби).
ІІІ - сушіння п/м до експлуатаційної вологості, забезпечує механічну обробку і збирання деталей по ГОСТ6449.1-82 для менш відповідних вставних частин виробів (виробництво вагонажних столярно-будівельних виробів і т.д.)
До показників сушіння відносять:
- середню вологість п/м в штабелі.
- величину відхилень вологості окремих дощок або заготовок від середньої вологості п/м в стосу.
- перепад вологості по товщині п/м.
- залишкову деформацію у висушених п/м.
8.10. Розформування висушених стосів матеріалу та зберігання сухих матеріалі
Висушені п/м призначають для довгого зберігання (більше 15 діб). Їх укладають у пакетні стоси. Для конкретного зберігання перед кінцевою обробкою п/м укладають також у пакетні стоси під накриттям або на відкритій площі.
Висота фундаменту не менше 300мм. Стоси укладені на відкритому складі покривають змінними дахами або водонепропускаючими пакетами з завісами на висоту стосу. Цільні пакети формують у відповідності з ГОСТ 19041-73. Кожен стос п/м укладають на фундамент із стаціонарних або переносних елементів, залізобетонних, бетонних, дерев'яних опор і залізобетонних або дерев'яних прогонів. Фундаменти на відкритих складах влаштовують у відповідності з ГОСТ 3808,1-85 і ГОСТ 7319-83. В закритих неопалюваних складах і під накриттям висота фундамента може бути не меншою 300 мм, в опалюваних - не меншою 100 мм. Розміри фундаменту і розміщення опор повинні відповідати навантажувачу, розмірам пакетів, конструкції стосу, види механізації використовуватих при укладанні стосів.
9. ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ КАМЕРИ УРАЛ-72
№ п/п Назва показників Значення параметрів
1 Габардин ірозміри штабеля, мм:
Д
Ш
В 6500
1800
2600
1
2 Число штабелів завантажених у камеру 14,7
3 Ємність камери в умовному п/м, м3 -
4 Річна продуктивність, м3
При високотемпературному режимі
При Ф режимі
При Н режимі
При М режимі
-
2000
1500
-
5 Збуджувач циркуляції АС Центробіжний вентилятор
6 Число вентиляторів 1
7 Характеристика вентилятора:
Виробництво, тис. м3/рік
Тиск, шм.вод.ст.
Частка обертання, хв.-1
45
-
1450,960
8 Характеристика е/д для привода вентилятора:
Тип
Потужність, кВт
Чистота обертання, хв.-1
число, шт
А0102-12-12181614
55/75
1450,960
1
9 Установлена потужність е/д, кВт 55/75
10 Середнього динний розхід е/д, кВт, при:
Ф режимі
Ф
Н
М
-
39
40
-
11 Установлені габаритні розміри, мм:
Д
Ш
В
12800
3800
4350
12 Маса, кг 17000

 
 

Цікаве

Загрузка...