WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу розкрою плитних і листових матеріалів - Курсова робота

Розробка технологічного процесу розкрою плитних і листових матеріалів - Курсова робота

повинні розслідувати нещасні випадки, які сталися на їхній території або за її межами під час виконання роботи за завдання адміністрації, а також при доставці робітників або службовців на місце роботи на транспорті підприємства.
Розслідуванню підлягають і нещасні випадки, які сталися перед по-чатком роботи або після неї, в позаробочий час, у святкові і вихідні дні, а також гострі отруєння, теплові удари та обмороження.
Згідно з положенням про розслідування і облік нещасних випадків на виробництві, потерпілий або очевидець зобов'язані терміново повідомити майстра, начальника цеху або безпосереднього керівника робіт, які зобов'язані відразу організувати долікарську допомогу потерпілому. Начальник цеху (керівник робіт) зобов'язаний повідомити про нещасний випадок керівнику підприємства і голову профкому протягом 24 год. разом із старшим громадським інспектором з охорони праці в цеху і робітником служби техніки безпеки розслідувати причини й обставини нещасного випадку, а також вжити заходів для запобігання подібним нещасним випадкам. Про розслідування нещасних випадків, які спричинюють втрату працездатності не менш як на один повний робочий день, складають акт за формою Н-1. Акт складає начальник цеху в чотирьох примірниках, який підписують він, старший громадський інспектор і працівник служби техніки безпеки підприємства. Затверджує акт головний інженер підприємства і вживає відповідних заходів, щоб запобігти виникненню подібних нещасних випадків.
По одному примірнику акта залишається у начальника цеху, в профкомі і в технічного інспектора профспілки. Затверджена форма акта може бути видана потерпілому на його вимогу. Якщо потерпілий не згоден з викладеними в акті обставинами нещасного випадку, а також якщо адміністрація відмовляється скласти такий акт, потерпілий має право звернутись до профкому, який не пізніше ніж через 7 днів повинен розглянути заяву і винести постанову для адміністрації. Якщо адміністрація вважає, що нещасний випадок не пов'язаний з виробництвом, то це питання може бути винесено на розгляд профкому. Якщо профком не згоден з адміністрацією, то в правому верхньому куті акта зазначають: "нещасний випадок не пов'язаний з виробництвом". Якщо профком не згоден з адміністрацією то він може зажадати втручання технічного інспектора профспілки.
По закінченні тимчасової непрацездатності на підприємстві з робітниками, направленими іншою організацією, розслідує адміністрація тієї організації, де стався нещасний випадок, із зазначенням організації, яка направила потерпілого.
Якщо нещасний випадок стався з учнем, який відбував практику під керівництвом представника підприємства, то він розслідується адміністрацією цієї організації із зазначенням в акті навчального закладу. Якщо ж практикою керував представник навчального закладу, то розслідування й облік проводить навчальний заклад.
Для групових нещасних випадків із смертельними наслідками встано-влено спеціальний порядок розслідування. Ці випадки розслідує технічний інспектор профспілки.
На всі без винятку нещасні випадки незалежно від порядку розслідування їх слід складати за формою Н-1.
3.3. Правила техніки безпеки на обладнанні для розкрою деревини.
На круглопилкових верстатах для поперечного розкроювання: пилка має бути добре підготовлена, встановлена і захищена автоматично діючим пристроєм; не можна стояти поблизу проти напрямку обертання пилкового диска;
подавати заготовки можна лише тоді, коли пилка у вихідному положенні; перед подачею до пилки кінці заготовки можна вирівнювати на відстані від передніх зубців пилки, не меншій від 0,5 м. Якщо заготовку підрівнюють на каретці, то її можна відтягнути від пилки і закріпити собачкою або гачком, щоб вона знову не прикотилась до пилки; каретка для подавання матеріалу має бути забезпечена щитками, які б закривали передню частину пилки, що виходить за упор.
На круглопилкових верстатах для повздовжнього розкроювання:
при ручній подачі частина пилки, розміщена над столом, має бути захищена надійно кожухом, який автоматично опускається на розпилюваний матеріал будь-якої товщини і закриває всі зубці; нижню частину пилки (під столом) захищають двома щитами, розміщеними один від одного на відстані не більш як 100 мм і виступають за лінію вершин зубців не менше ніж на 100мм. Ці захисні пристрої не повинні утруднювати зміну пилки і видалення тирси; розклинювальний ніж встановлюють за пилкою на відстані, не меншій ніж 10 мм від її зубців, а по висоті - на 10-15 мм вище від зубців пилки. Товщина розклинювального ножа має бути на 0,5 мм більша, ніж ширина розводу зубців;
на верстаті з ручною подачею при допилюванні кінців дощок потрібно користуватися колодкою-штовхачем;
при поперечному розпилюванні на універсальних верстатах каретка має бути забезпечена надійними затискачами, а стіл - упорами, що обмежу-ють рух каретки.
Список використаної літератури.
1. П.Д. Бобіков "Конструювання столярно-меблевих виробів" М. "Вища школа" 1989р.
2. П.Д. Бобіков "Мебель своїми руками" М. "Вища школа" 2001р.
3. В.П. Бухтіяров "Технологія виробництва меблів" М. "Вища школа" 1989р.
4. В.П. Бухтіяров "Довідник меблевика" II - том М. "Лесная промишленость" 1989 р.
5. І.Г. Войтович "Основи технології виробів з деревини" Львів- 2004р.
6. І.М. Заяць "Технологія столярно-меблевого виробництва" Львів- 1998р.
7. В.І. Коротков "Деревообробні верстати" М. "Вища школа" 1990р.
8. С.С. Шумега "Технологія виготовлення художніх меблів" Київ 1989р. 2001р.
9. Каталог зарубіжного обладнання.

 
 

Цікаве

Загрузка...