WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу розкрою плитних і листових матеріалів - Курсова робота

Розробка технологічного процесу розкрою плитних і листових матеріалів - Курсова робота

Третя група верстатів дозволяє виконувати розкроювання за простою і складнішими схемами різнотипністю смуг до п'яти.
До четвертої групи належать одно пилкові верстати - автомати В-101, OPS, HCL22, ПА5004 фірми "Шеер" S 601CKC фірми "Швабедісен", 8-І001 тощо. На цих верстатах пилка може здійснювати поздовжний і поперечний рухи за схемою.
Верстати ЦТЗФ і ЦТФ рекомендується застосовувати у виробництвах з невеликою програмою розкроювання плитних і листових матеріалів. Максимальна товщина пакета, що розкроюється, дорівнює 50 мм. Ці верстати можуть розкроювати матеріал за простою схемою. Годиннапродуктивність верстата, шт.
?
60 n Kл Км
П = 11m1 = 12m2 11m1 = 12m2
+
Ur Ux
де n - кількість плит в одній закладці, шт.;
Кл - коефіцієнт використання робочого дня, Кл = 0,9;
Км - Коефіцієнт використання машинного часу, Км = 0,5;
11,12 - довжина відповідно поздовжнього і поперечного різу, м;
m1, m2 - кількість відповідно поздовжніх і поперечних ходів супорта, шт.;
Up, Ux - швидкість відповідно робочого і холостого ходу супорта, м/хв.
ЕОМ на основі введеної в неї програми видає розв'язок за різними варіантами. Із цих варіантів вибирається такий, якого при наявності кількості плит забезпечується комплектність заготовок і максимальний коефіцієнт виходу мінімальної кількості відходів.
Відходи, які отримують при розкроюванні плитних матеріалів у вигляді смуг різної ширини і довжини рекомендується переробляти на щити потрібних розмірів, їх використовують для менш відповідальних щитових елементів виробів. Для цього їх розкроюють на відрізки потрібних розмірів. Відрізки деревиностружкових плит склеюють на гладку фугу або на вставну рейку. Одержані щити калібрують, личкують за аналогією цільних щитів.
Вставною рейкою слугують відходи волокнистих плит і фанери.
Карти розкроювання - являють собою графічні зображення розміщення заготовок на стандартному форматі матеріалу, який розкроюється.
План розкроювання - розробляється на рік, квартал, місяць, тиждень, характеризуються кількість заготовок потрібних типорозмірів які забезпечують виконання програми випуску виробів.
Складаючи план і карту розкроювання, для забезпечення високого коефіцієнта виходу необхідно врахувати ряд конструктивних і технологічних факторів.
До технологічних факторів належать: розмір стандартних листових матеріалів, які слід розкроювати, розміри заготовок і деталей, які слід отримати припуск на обробку, кількість типорозмірів заготовок, які можна отримати за розкроювання однієї плити ( не більше як 4 ширину припилу - 4...5 мм, ширина смуги, яку потрібно відрізати, щоб вирівняти повздовжню окрайку плити, потрібний напрям текстури, (волокон) в заголовках (при розкроюванні ламінованих плит), кількість верстатів, які будуть застосовуватись при розкроюванні, змінність роботи.
До конструктивних факторів належать: схема розміщення повздовжньої і поперечної пилок на верстаті, максимальні розміри стандартних матеріалів, що розкроюються (довжина, ширина, товщина), мінімальна відстань між першою і другою поперечними пилками, мінімальна відстань між наступними поперечними пилками, максимальна і мінімальна відстань між повздовжньою окрайкою і повздовжньою пилкою.
Готуючи план розкроювання, необхідно забезпечити його оптимальністю. Оптимальний план являє собою забезпечення колективності заготовок на плановий період за високого значення коефіцієнта виходу.
План розкроювання і карти розробляють при технологічній підготовці виробництва. Для широкого впровадження комп'ютеризації план і карти розкроювання складали спеціалісти відділу головного технолога (ВГТ). Складання карт розкроювання вручну вимагає великих витрат інженерної праці, не забезпечує оптимізації плану розкроювання з високим коефіцієнтом виходу і не завжди повністю вирішує питання, пов'язані з плануванням виробництва.
Оптимізація розкроювання плитних і листових матеріалів краще вирішується за допомогою ЕОМ. При цьому складання карт розкроювання є класичною задачею, яка розв'язується методом лінійного програмування, метою якого є знаходження максимуму (мінімуму), функції за наявністю лінійних обмежень.
Верстати ЦТМФ і МРП дозволяють розкроювати матеріал за різними схемами, забезпечують високу продуктивність, тому їх застосовують на виробництвах з великою програмою розкроювання.
Максимальна товщина пакета, що розкроюється дорівнює 60 мм. Водночас ці верстати через наявність кількох поперечних супортів мають обмеження між першою і другою поперечними пилками, що дорівнює 240 мм, а між рештою пилок - 200 мм. Це не дозволяє отримувати заготовки будь-яких розмірів. Однопилкові верстати - автомати позбавлені цих недоліків.
Отримані при обрізуванні окрайок плит смуги з позиції передаються на приймальний стіл. Плити з вирівняними окрайками розрізуються на смуги потрібної ширини, далі механізмами передаються на окремі частини стола, переміщуються до поперечної плитки і розрізаються на заготовки потрібної довжини.
При розкроюванні деревиностружкових плит застосовуються пилки діаметром 350 ... 400 мм.
Швидкість різання 50 ... 80 м/с, подача на зуб пилки для деревиностружкових плит 0,05 ... 0,12 мм зуб, деревиноволокнистих плит 0,08 .. 0,18, фанери 0,04 ... 0,08.
Сучасне обладнання для розкроювання плитних і листових матеріалів забезпечує високу точність: відхилення від перпендикулярності сторін заготовок менш ніж 0,5 1000, відхилення від прямолінійності менш за 0,3 1000, шосткість не перевищує R m max > = 200 мкм. Продуктивність верстата ЦТМФ дорівнює 8 м3 год, а лінії МРП - 14 м3 год.
Схема однопилкового верстата з програмним управлінням.
В таких верстатах всі поздовжні і поперечні різи виконуються одною пилкою. Програма розкроювання здається декадними переключувачами, перфокартою або базуючими упорами.
На стіл верстата вкладується стос плит, які при допомозі провідних ременів базуються окрайкою відносно упорів і фіксуються притискачами. За напрямними стола рухається пристрій, що має напрямні для переміщення супорта. Останній має механізм підйому з фіксатором повороту, який дозволяє встановити пилкову головку з пилкою і потрібному положенні.
Процес розкроювання плитних матеріалів повинна забезпечуватися відповідною ефективністю, характеризується коефіцієнтом виходу заготовок. Заголовок

 
 

Цікаве

Загрузка...