WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу розкрою плитних і листових матеріалів - Курсова робота

Розробка технологічного процесу розкрою плитних і листових матеріалів - Курсова робота


Дипломна робота
на тему:
Розробка технологічного процесу розкрою плитних і листових матеріалів.
Зміст:
Вступ.
1. Розробка конструкцій виробу.
Опис виробу.
Конструкція і матеріали.
2. Розробка технологічного процесу.
2.1 Опис технологічного процесу.
2.2 Технологічна карта.
3. Заходи з охорони праці.
Список використаної літератури.
Вступ.
Історія розвитку деревообробного ремесла сягає сивої давнини. Найдавніші знаряддя праці і предмети побуту людини були підготовлені самою природою. Для прикрашення найменших виробів з дерева використовували орнаменти з крапок, зигзагоподібної та хвилястої лінії. З'явилися стилізовані зображення і символи предметів: хрест символізував-птицю, зигзагоподібна лінія змію. Такі знаки можна побачити на стародавніх посудинах з дерева та предметів домашнього вжитку.
Батьківщиною стародавнього ремесла можна вважати стародавній Єгипет. Всі наступні покоління зобов'язані Єгипту за створення основних форм меблів. Саме в Єгипті вперше з'являється стілець з спинкою, форма якого збереглась до наших часів. Єгиптяни переважно використовували привізні породи дерева: кедр, тис, оливкове та чорне дерево, сикомор.
Столярно-меблеві виробництва за класифікацією належать до другої групи виробництв. Вони використовують напівфабрикати у вигляді дощок, брусків брусів, фанери, фанерних плит, натурального та синтетичного шпону, плівок на основі полімерних матеріалів, столярних плит, деревностружкових та деревноволокнистих плит, покривних, настильних, і личкувальних матеріалів для м'яких меблів, фурнітуру, метизи, лакофарбові матеріали.
В нашій країні до меблевого виробництва поставлено високі конструктивні архітектурні вимоги. Збільшення випуску столярних виробів і меблів як і інших видів промислової продукції залежить від прискорення темпів росту продуктивності праці, підвищення технологічного рівня, виробничих потужностей, і основних фондів. В даний момент можна спостерігати інтенсивний розвиток індивідуального виготовлення меблів. Випуск таких меблів не випускається великими партіями.
1. Розробка конструкції виробу
1.1. Опис виробу
Тумба призначена для оснащення житлових приміщень.
Виріб не розбірної конструкції. Корпус складається з двох горизонтальних прохідних, двох вертикальних, задньої стінки та опорної коробки. В середині корпусу знаходиться горизонтальна перегородка яка ділить тумбу на дві частини: верхню і нижню.
У верхній частині розміщені три шухляди, які ухаються по напрямках, які призначені для зберігання білизни.
У нижній частині знаходиться накладні глухі дверки, за якими знаходиться накладна полиця. Нижня частина призначена для зберігання взуття.
Видемі та фасовані поверхні личковані шпоном струганим, невидимі поверхні покриті шпоном лущеним.
Видемі й фасовані поверхні покриваються лаком НЦ. А1. П. ПГ., не видимі поверхні покриваються лаком НЦ. А2. ПМ.
1.2. Конструкція та матеріали
Усі щитові елементи виготовлені з ДСП ( Е-1) G. 10623- 89. Вертикальні стінки з'єднуються за допомогою шкантів Ф.212, на клею. Опорна коробка кріпиться до нижньої горизонтальної стінки кутниковими стяжками Ф 106. Дверки глухі відкриваються при допомозі завіс Ф.575, або 3-14-А, які кріпляться до вертикальних стінок корпуса шурупами 1-4 х 16.016 ГОСТ 1145-80, а до дверки шурупами 2-3 х 13.016 ГОСТ 1145-80. Дверки фіксуються магнітними защіпками 4.11-А або Ф.85, до горизонтальної стінки. Шухляда складається з чотирьох стінок товщиною 12 мм, виготовлені з деревини листяних порід Ст. 7897-83 і з'єднані між собою кутовими ящиковими з'єднаннями, дно шухляди виготовлено з ДВП. ГОСТ 4598-86, товщиною 3.2 мм і з'єднані з бічними і передньою стінками в паз, а з задньою шурупами 2-3 х 25.016 ГОСТ 1145-80. Шухляди переміщаються по роликових Ф . 13 - Г, що кріпляться до вертикальних стінок шурупами 2-3 х 16.016 ГОСТ 1145 - 80, до бічної стінки шухляд шурупами 2 - 3 х 13.016 ГОСТ 1145 - 80.
На дверках і передніх панелях шухляди встановлені ручки Ф 685. Знизу до опорної коробки кріпляться пластмасові опори Ф 481, кріплять шурупами 1 - 4 х 20.016 ГОСТ 1145 - 80.
2. Розробка технологічного процесу.
2.1. Опис технологічного процесу.
Розкроювання плитних і листових деревинних матеріалів.
Технологічний процес.
Розкроювання плитних і листових матеріалів на заготовки за характером виконання поділяється на простий, комбінований і змішаний. За простого розкроювання відповідний формат вихідного матеріалу розкроюється на заготовки одного розміру. При комбінованому розкроюванні з одного формату вихідної сировини можна отримати різні розміри заготовок. Змішане розкроювання базується на використанні простої і комбінованої схем. Водночас ефективність використання сировини при розкроюванні зумовлюється схемою розкроювання і особливостями обладнання, яке застосовується.
Обладнання для розкроювання плитних і листових матеріалів за технологічними ознаками поділяється на чотири групи.
До першої групи належать верстати ЦТЗФ, ЦТЗФ2, ЦТ4Ф, які мають два супорти поздовжнього пиляння і один-поперечного. Матеріал, який розкроюється, вкладується на стіл-каретку. При русі стола пилки на повздовжніх супортах роблять поздовжні різи, а далі при русі поперечного супорта виконуються поперечні різи. Потрібна кількість поперечних різів виконується за рахунок дії переставних упорів, які автоматично зупиняють стіл і вмикають привід руху поперечного супорта. На таких верстатах можна застосовувати просту схему розкроювання. При застосуванні складніших схем розкроювання вимагається зняття з стола окремих смуг, після повздовжнього розрізування матеріалу, з наступним розкроюванням за простою схемою.
До другої групи належать верстати РК302, РК401, а також мають понад три поздовжні супорти і один поперечний, але стіл - каретка складається з двох частин. При виконанні повздовжних різів обидва столи рухаються разом, при зворотньому русі кожна частина стола виконує рух окремо зупиняючись завдяки дії упорів у тому місці, де потрібно зробити різ. Цим досягається поєднання поперечних різів за рахунок руху окремих столів. Такі верстати дозволяють виконувати розкроювання з різнотипністю стрічок, що дорівнюють двом.
До третьої групи належать верстати, які мають один супорт для поздовжнього пиляння і кіліка супортів для поперечного.

 
 

Цікаве

Загрузка...