WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розрахунок теплової схеми і уста-ткування блоку 300 МВт - Курсова робота

Розрахунок теплової схеми і уста-ткування блоку 300 МВт - Курсова робота

такі витрати пари на підігрівники:
GП65 = 6,845 кг/с; GП85 = 24,630 кг/с.
= 94,57 кг/с.
|GП65 - GП64|= |6,845 - 6,925| = 0,08 0,2;
|GП85 - GП84|= |24,630 - 24,498| = 0,132 0,2.
(Досягнуто необхідної точності для всіх підігрівників).
Таблиця GПі , кг/с = f(N) ітерації:
Таблиця 6.1.
N GП1 GП2 GП3 GП4 GП5 GП6 GП7 GП8 GП9
1 11,606 4,491 6,461 8,257 6,024 9,085 16,663 19,655 12,735
2 10,975 3,394 5,537 7,642 4,628 7,757 17,693 22,973 13,773
3 10,974 3,215 5,332 7,476 4,218 7,149 17,718 24,11 14,167
4 --- --- 5,289 --- 4,106 6,925 --- 24,498 14,316
5 --- --- --- --- --- 6,845 --- 24,630 ---
6. Тепловий розрахунок турбоприводу живильного насосу
Потужність живильного насосу:
Vж.в. = 0,001 м3/кг;
Рж.н. = Pввжн - Pвжн= Рпг 1,25 + 3·0.2 - 1,8 = 35,05 МПа;
ж.н. = 0,75;
Gж.в. = Gпг = 264 кг/с;
12337,6 кВт.
Пар на ТПН беремо з третього відбору і повертаємо в сьомий.
Потужність турбоприводу живильного насосу:
= 12589,4 кВт.
Будуємо процес розширення пари в ТПН:
Н0ТПН = і3 - іТПНвихл = 3430 - 2760 = 670 кДж/кг;
НдійснТПН = Н0ТПН ТПН = 670 0,8 = 536 кДж/кг.
Витрата пари на ТПН:
23,488 кг/с.
7. Визначення потужності турбіни та електричного генератора
Розрахунок витрати пари на відсіки турбіни:
G0 = GПГ = 264 кг/с;
G1 = G0 - GП9 = 264 - 14,316 = 249,684 кг/с;
G2 = G1 - GП8 = 249,684 - 24,630 = 225,054 кг/с;
G3 = G2 - GП7 - GТПН = 225,054 - 17,718 - 23,488 = 183,848 кг/с;
G4 = G3 - GП6 - GПБ = 183,848 - 6,845 - 2,253 = 174,75 кг/с;
G5 = G4 - GП5 = 174,75 - 4,106 = 170,644 кг/с;
G6 = G5 - GП4 - GОБ = 170,644 - 7,476 - 3,491 = 159,677 кг/с;
G7 = G6 - GП3 + GТПН = 159,677 - 5,289 + 23,488 = 177,876 кг/с;
G8 = G7 - GП2 = 177,876 - 3,215 = 174,661 кг/с;
G9 = G8 - GП1 = 174,661 - 10,974 = 163,687 кг/с.
Знайдемо роботу по ділянкам турбіни:
i0 = i0 - i1 = 3450 - 3100 = 350 кДж/кг;
i1 = i1 - i2 = 3100 - 3030 = 70 кДж/кг;
i3 = iПП - i3 = 3670 - 3430 = 240 кДж/кг;
i4 = i3 - i4 = 3430 - 3190 = 240 кДж/кг;
i5 = i4 - i5 = 3190 - 3040 = 150 кДж/кг;
i6 = i5 - i6 =3040 - 2940 = 100 кДж/кг;
i7 = i6 - i7 = 2940 - 2820 = 120 кДж/кг;
i8 = i7 - i8 = 2820 - 2730 = 90 кДж/кг;
i9 = i8 - i9 = 2730 - 2610 = 120 кДж/кг;
i10 = i9 - iцнтвихл =2610 - 2340 = 270 кДж/кг.
Потужність ділянок турбіни:
N0 = G0 i0 = 264 350 = 92400 кВт;
N1 = G1 i1 = 249,684 70 = 17477,88 кВт;
N3 = G2 i3 = 225,054 240 = 54012,96 кВт;
N4 = G3 i4 = 183,848 240 = 44123,52 кВт;
N5 = G4 i5 = 174,75 150 = 26212,5 кВт;
N6 = G5 i6 = 170,644 100 = 17064,4 кВт;
N7 = G6 i7 = 159,677 120 = 19161,24 кВт;
N8 = G7 i8 = 177,876 90 = 16008,84 кВт;
N9 = G8 i9 = 174,661 120 = 20959,32 кВт;
N10 = G9 i10 = 163,687 270 = 44195,49 кВт.
Nтурб= N1 + N3 + N4 + N5 + N6 + N7 + N8 + N9 + N10 =
= 351616,15 кВт = 351,6 МВт;
Nег = Nтурб· мех· г· сн = 351616,15 0.98 0.99 0.96 =
= 327492,47 кВт = 327,5 МВт.
8. Визначення техніко-економічних показників блоку
iжв = iвв9 = 1171,8 кДж/кг;
Qпг = Gпг·(i0 - iжв) = 264·(3450 - 1171,8) = 601444,8 кВт;
Gпп = G2 = 225,054 кг/с;
Qпп = Gпп·(iпп - ) = 225,054·(3670 - 3028,8) = 144304,6248 кВт;
Q = Qпг+ Qпп - Qтфу= 601444,8 + 144304,6 - 15000 = 730749,4 кВт;
N = Nег· пг· тр = 327492,47·0.91·0.98 = 292057,8 кВт.
ККД блока:
Визначимо питому витрату тепла:
.
Питома витрата умовного палива:
9. Конструкторські та гідравлічні розрахунки бойлерів ТФУ
Загальні початкові дані:
Величина Позначення Значення
Внутрішній діаметр труб dвн 13.6 м
Швидкість води в трубах Wв 2 м/с
Кількість ходів по воді z 4
Крок труб Sтр 22 мм
Зазор між трубною дошкою і корпусом A 0.1 м
Зовнішній діаметр труб dн 16 м
Відстань між перегородками lпер 0.5 м
Товщина стінки труби ст 2.4 мм
Коефіцієнт запасу поверхні 1.2
Кількість перегородок nпер 10
Товщина перегородки пер 5 мм
Товщина трубної дошки lтр 0.1 м
Середній радіус перегину Rср 0.5м
Діаметр патрубка підводу води D 0.6 м
Абсолютна шорсткість патрубка Kшпатр 0.44 мм
Абсолютна шорсткість патрубка Kштр 0.1 мм
0.76
с 8.3 коп
Кількість годин праці 6500 год
Питома вартість Cсп 300 грн.
Eн 0.15
сп 0.07
Динамічна в'язкість води в 93.4·10-6
Число Прандтля Pr 0.852
Коефіцієнт теплопровідності води в 581.4·10-3
Теплопровідність ст 41
Розрахунок основного бойлера.
Дані, знайдені в п.3:
Gсв = 44.643 кг/с
iв =306.6 кДж/кг
iвв=504 кДж/кг
tв=73 °C
tвв=120 °C
ts=125 °C
Кількість трубок в одному вході: шт.
Кількість отворів в трубних дошках: шт.
Діаметр трубної дошки: м.
Діаметр корпуса підігрівника: м.
Теплове навантаження підігрівника: кВт.
Середньологарифмічний температурний напір: .
Середня температура води: .
Число Рейнольдса: .
Коефіцієнт тепловіддачі від пари до стінки:
Термічний опір:
Середній діаметр: м.
Схована теплота пароутворення: Термічний опір стінки:
Термічна провідність стінки:
Перше наближення по температурі стінки:
Температура конденсату:
Температурна різниця "пара-стінка":
Комплекс A:
Коефіцієнт тепловіддачі:
Термічний опір:
Коефіцієнт теплопередачі:
Поверхня теплообміну:
Друге наближення по температурі стінки:
Третє наближення по температурі стінки:
Четверте наближення по температурі стінки:
Загальна довжина труб:
Розрахункова довжина труб одного ходу:
Довжина труб, зайнятих перегорожами і трубними дошками:
Максимальний радіус гину труби:
Максимальна довжина труб:
Довжина прямої ділянки труби:
Швидкість в патрубку:
Число Рейнольдса:
Коефіцієнт: Коефіцієнт втрат патрубка:
Втрати по всій довжині:
Гідравлічні втрати в патрубках:
Коефіцієнт втрат по трубках:
Сумарні втрати по трубах:
Гідравлічний опір труб поверхні теплообміну:
Сумарні втрати:
Зміна потужності сітьових насосів:
Затрати на виробку електроенергії на замінюючій електростанції:
Капіталовкладення в сітьові підігрівники:
Втрати на сітьові підігрівники:
Сумарні затрати:
Розрахунок пікового бойлера
Дані, знайдені в п.3:
Gв = 44,643 кг/с;
iв=504 кДж/кг;
iвв=630 кДж/кг;
tв=120 °C;
tвв=150 °C;
ts=165 °C.
Кількість трубок в одному вході: шт.
Кількість отворів в трубних дошках: шт.
Діаметр трубної дошки: м.
Діаметр корпуса підігрівника: м.
Теплове навантаження підігрівника: кВт.
Середньологарифмічний температурний напір: .
Середня температура води: .
Число Рейнольдса: .
Коефіцієнт тепловіддачі від пари до стінки: Термічний опір:
Середній діаметр: м.
Схована теплота пароутворення: Термічний опір стінки:
Термічна провідність стінки:
Loading...

 
 

Цікаве