WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект фотокомплексу для зйомки індивідуального портрету в умовах павільйону на чорно-білі малоформатні матеріали. Річний об’єм 40 000 замовлень (дипл - Реферат

Проект фотокомплексу для зйомки індивідуального портрету в умовах павільйону на чорно-білі малоформатні матеріали. Річний об’єм 40 000 замовлень (дипл - Реферат

виявляти форму, об'єм і структуру обличчя людини.
2.1.6. Емоційна підготовкапортретуємого
Дуже важливою рисою портретиста є вміння вести розмову з кліентом. Портретуємий почуває себе в павільйоні невпевненно, як фотограф віднесеться до його прохання сфотографувати в тому чи іншому варіанті…
Особливо важливо, щоб фотограф спокійно і довірчо повів розмову, швидко, без метушні встановив освітлювальні прибори. У портретуємого повинно з'явитись відчуття, що він зробив правильний вибір, звернувшись до данного фотографа.
В момент підготовки і проведення зйомки фотограф повинен проявляти достатню міру терпення і такту. При разноглассі фотограф не повинен повишати голос, забов'язаний прикласти максимум старання і витримки для обоюдного виходу з положення. Треба так розположити людину в умовах, в яких він міг би проявити свою індивідуальність. Наприклад, в посаді, в манері тримати книгу або другий предмет. Можна запросити людину відкинутись на спинку крісла. Не кожна поза зручна для людини, є фотографічною.
Знайдений у житті вже не бездумно фіксується на плівці, а зображується і при тому в визначній трактовці, залежной від художніх поглядів, світогляду, смаків митця.
2.2. Техніка та технологія фотолабораторних робіт
Перш ніж почати хіміко-фотографічну обробку фотоматеріалу, слід ознайомитись с інструкціями щодо обробки певного матеріалу. Підготувати необхідне обладнання, розчини і фотоматеріали. Перевірити неактичне освітлення, точністть робот сигнальних годинніків. Довести температуру розчинів до рекомендованної, занурити фотоматеріал в обробляючий розчин і включити годинник. Треба додержувати переміщення обробного розчину; під час перенесення фотоматеріалу з одного розчина в інший стежити, щоб з матеріалу стік попередній розчин. Після останнього промивання з поверхні матеріалу слід видалити залишки води. Під час сушіння треба стежити за параметрами сушильних приладів і чистотою навколишнього середовища.
Одержання фотографічного зображення - це складний фізико-хімічний процес.
Застосування рецептури і технології процесів хіміко-фотографічної обробки світлочутливих матеріалів, широке впровадження їх неможливі без глибоких знань теоретичних основ цих процесів. Це дає змогу ефективно керувати ними, одержувати високоякісне зображення на чоронобілих і кольорових фотоматеріалах.
2.2.1. Особливості негативного процесу
З богатьох операцій хіміко-фотографічної обробки фотоматеріалів (проявлення, фіксування, промивання, сушіння) найважливішою є проявлення, в кожному певному випадку треба вибирати проявник залежно від його властивостей. У фотографічній практиці використовують такі проявники.
1. Загального призначення - універсальні, їх застосовують для проявлення всіляких зображень і одержують задовільній результат.
2. Дрібнозернисті - використовуються для одержання зображення, призначеного для значного збільшення.
3. Вирівнюючі - для одержання якісного зображення об'єктів з великим інтервалом яскравостей для проробки деталей в слабкоекспанованих місцях.
4. Контрасні - для проявленя штрихових або растрових зображень, а також для одержання якісних зображень з "в'ялих" негативів.
5. Для негативів при зйомці з недодержкою.
6. Для негативів при зйомці з передержкою.
7. Для обробки при підвищеній (тропічна) або заниженій (арктична) температурах.
8. Швидко діючі застосовують у спеціальних галузях (медицині, військовій справі), де результат потрібен негайно.
2.2.2. Особливості позитивного процесу.
Позитивний процесс в чорно-білій фотографії складається з друкування з негатива зкритого зображення на світлочутливі матеріалі (слої) позитивного фотоматеріалу і його хіміко-фотографічної обробки.
Друкування розпочинається з підбору бумаги до негатива і визначення витримки. В залежності від контрасту негатива підбирається фотопапір. Контрасний негатив друкують на м'якій бумазі, нормальний на нормальній бумазі, м'який на контрасній бумазі.
При проекційному методі негативне зображення проектується на фотопапір через об'єктив фотозбільшувача. Цей метод має багато переваг, парівняно з контактним. Він дає здатність змінювати масштаб зображення, кадрувати, впливати на позитивне зображення, вдруковувати в головне зображення допоміжні деталі, робити перспективне зображення.
Проекційне друкування має також ряд недоліків. Збільшення зернистості і різних дефектів плівки, а також зменьшення різкості зображення. Ці недоліки повишають потреби до негативів. Негативи повинні бути чіткі, мілкозерністі і не мати механічних дкфкктів.
Послідовність стадій обробки позитивних матеріалів і їх хімічна суть та, що і при обробці негативних фотоплівок
При обробці фотопапіру рекомендується застосовувати стандартний проявник № 1 слідуючого складу:
" Метол 1г
" гідрохінон 5г
" сульфіт натрію безводний 26г
" карбонат натрію безводний 30г
" бромід калію 1г
" вода до 1 літра
Для обробки фотопапіру не застосовують мілкозернисті проявник, так як фотопапір за рахунок малої світлочутливості має малу зерністість.
В мілкозернистому проявнику білша частина мікрокристалів буде розчинена і получить додаткову густину зображення не можливо , пропадуть деталі в світлі.
Луш в позитивних проявниках не застосовується із-за короткого часу проявлення. При великій кількості броміду калію зображення приймає земляний відтінок.
Послідовність стадій обробки фотопапіру і їх температурний режим:
" проявлення до 2хв. 20 ± 0,50С
" промивка 0,5хв. 20 ± 0,50С
" фіксування 10-15хв. 20 ± 0,50С
" кінцева промивка 20-30-хв. 15 ± 50С
" сушіння до повного висихання до 400С
При пониженій температурі проявник робить повільніше контрасти і відбиток може потемніти. При повишеній температурі з'являється вуаль.
Погружати проекспоновані листи фотопапіру в проявник треба бистро, щоб проявник образу покрив всю площу папіру. При проявленні відбитки поступово перекладають, при цьому проявник переміщується. За процесом проявлення спостерігають візуально. Виймати відбиток із проявника для контролю не рекомендується, так як на ньому може з'явитись повітряна вуаль. Процес проявлення закінчується тоді, коли при світлі лабораторного ліхтаря мариться трохи темніше.
Після проявлення відбитки ополаскують і погружають у фіксуючий розчин. В фіксажі відбитки не повинні доторкатись друг друга і вспливати. Для змійшування розчину їх необхідно перекладувати. Коли відбутки повинні довго зберігатись, то невелика кількість останків в емульсійному шарі невідмитої солі приведе до появи жовто-коричневих плям, або до ослаблення зображення. Для таких відбитків застосовується розтушитель:
" перекісь водню 125мл
" аміак (3%) 100мл
" вода до 1літра
Розчин готується безпосередньо перед застосуванням. Після повної промивки відбитки переносять на кілька хвилин в

 
 

Цікаве

Загрузка...