WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект фотокомплексу для зйомки індивідуального портрету в умовах павільйону на чорно-білі малоформатні матеріали. Річний об’єм 40 000 замовлень (дипл - Реферат

Проект фотокомплексу для зйомки індивідуального портрету в умовах павільйону на чорно-білі малоформатні матеріали. Річний об’єм 40 000 замовлень (дипл - Реферат

положеннями:Фотографічне зображенняповинно показувати глядачу знімаємий об'єкт правдиво і виразно. Необхідно знати, що приверне увагу фотографа, з якою митою робиться даний знімок. Важливо, щоб глядач легко впізнав на фотографії знімаємий об'єкт, щоб зображення було один в один з оригіналом.
Вибір точки зйомки по висоті допомогає виділити головну лінію.
Ракурсні знімки завжди мають підкреслити перспективне скорочення. Ракурс є одним з сильних зображувальних видів фотографії і при вмілому використанні дає цікавий і виразний зміст.
Назвичайний перспективний малюнок фотографічного зображення при ракурсних зйомках завжди потребує точного обосновання змістом, розкриваємого знімком темою.
При зміні висоти точки зйомки змінюється положення ліній горизонта в кадрі. Це має питоме значення для загальної композиції в знімку, в зв'язку з цим положення ліній горизонту в кадровому вікні апарата повинне бути точно встановлене при зйомці.
Зйомка з однієї точки зйомки об'єктивами різної фокусної довготи залишає перспективу незмінною, но міняє масштаб деталей.
Зйомка з другой точки і об'єктивом звичайно другої фокусної відстані, зберігається масштаб предмету, но не змінює перспективу. Зміна точки зйомки по висоті веде до зміщення ліній горизонту Дуже висока, або дуже низька точка дає перспективне скорочення (ракурс). Ракурс тим сильніше, чим коротша фокусна відстань об'єктива і чим більше знімаємий предмет до фотоапарату. В портретному зображенні різний ракурс деформує пропорції.
Положення портретуємого перед камерою розділяється на частини: положення голови, корпуса, рук і ніг. Положення голови визначається положенням тулуба і кінцівок. Положення торса і кінцівок повинно бути співідносно і знаходитись в гармонії з положенням голови, емоціональному виразі обличчя. Людина може виразити свою індивідуальність в посадці, способі підпирати голову руками, тримати книгу і т.п.
Найбільший вплив на вибір положення обличчя перед камерою паказує форма голови і обличчя, його структура, асіметрія, дефекти шкіри, творчій задум фотографа.
Всі вимоги до положення обличчя перед апаратом зводиться до кількох основних випадках: фас (анфас), легкий поворот, класичний поворот, критичний поворот, приходячий профіль, уходящий поворот. Кожне положення має свою міру виразності і підбирається до конкретних випадків.
Направлення погляду повинне співподати з поворотом голови. Направлення погляду у бік протилежний повороту голови, повинно бути оправдано обставинами зрозумілами до знімку.
Основні положення корпуса перед камерою: фронтальне, з видвинутим вперед пличем; боком, коли ближче від апарата пличе закриває останню частину тулуба.
Возможні три принципільні положення голови і корпуса: голова повернута вправо, або вліво; корпус розташований симетрично відносно фотоапарата; голова розташована в анфас, а корпус повернутий; голова і корпус повернути в один бік, но не однаково. В кожному з цих трьох типічних положень є богато варіантів.
Зображення рук у фотопортреті - одно із способів досягання більш повної і глубокої характеристики портретируємого. Положення рук визначається спільним задумом портрета, вираження обличчя. Руки, так, як і вираз очей і рота, повинні передати характер людини.
2.1.3. Вибір фону.
Фотографічний портрет є єдність основного об'єкту і фону. Передача фону на відбитку - це один із елементів зображувального рішення портрета.
Фон буває нейтральний і предметний, плоский і об'ємний, темний і світлий.Фоном можуть служити стіки павільйону.
При роботі з плоским фоном стоіть задача - не обнаружити на фотознімку матеріальність фона, його структуру і фактуру, а шляхом освітлення і оптичних ефектів зробити ілюзію його глибини і простору. Фон на знімку не повинен відвертати увагу від обличчя і фігури портретуємого. Його призначення краще виявний контур обличчя і фігури, фон не повинен бути яскравим. Кращим є однотоний тон (голубий, сірий, білий і др.).За допомогою світла його можно пом'якшувати.Тон фона залежить від задуму фотографа. Світлий фон гармонує з ярким заливаючим освітленням, сірий, голубий - з рівним, темний - з контрасним. Фон не повинен зливатися по тону з обличчям, а навпаки контрастувати з ним.
Тон фону залежить від задуму фотографа. Але важливо пом'ятати, що світлий фон гормонує з яскравим, заливним освітленням, сірий з рівним, спокійним і темний з контрасним. Інколи відповідним підсвітленням досягається поступовий перехід фону від світлого до темного. В цьому випадку найкращій ефект виходить, якщо освітлена частина обличчя розташована на світлому. Слід зупинитись ще на одному. Фон повинен зв'язати в одне ціле всі частини знімку, зображено фігуру чи об'єкт.
2.1.4. Тональне рішення знімку
Тон, це є співвідношення яскравостей відтінків, ступінь світлоти і темноти. Він передає кількість світла, відображаємого поверхнею предмету. Тоном визначається також віддаленність зображувального предмету і його матеріальна форма.
В залежності від характеру тона можно говорити про знімки легких, важких, м'яких, контрасних, а до сюжету - ліричних , плакатних.
Загальна тональність портрету залежить від міцності світла, освітлення об'єкту. По ступені насиченості основним тоном портрет може бути зроблений в світлий і темній тональності.
Тоді, коли образотворче рішення зв'язано з тональністю, виходим за рамки цяв, вирішуя тональний малюнок кадра, народжується дійсний художній твір.
Тональність знімку в основному визначається шкалою яскравостей знімаючого об'єкту. Але в залежності від задуму фотографа знімок можна виконати в темній або світлій тональності. Для цього використовуються визначені умови освітлення, при зйомці відповідний підбір фотоматеріалів та режимів фотообробки негативних матеріалів на відбитку.
2.1.5. Світове рішення знімку
Для уяви форми і об'єму обличчя необхідно лише два джерела світла, освітлюваних обличчя з двох боків.
Для отримання художнього портрету двуї джерел світтла недостатньо. В фотографії є п'ять головних видів освітлення світло . Перше - це заповнююче - це розсіяне світло, воно служить для збільшення освітленності тіньових ділянок. Друге - це малююче світло - це головне світло, яке дає світловий малюнок зображення. Третє - це моделююче світло, воно не є головним. Він застосовується завжди в співвідношенні з малюючим і заповнюючим світлом. Четверте - це контурне світло, здійснюється джерелами направляючого світла, розташованим позаді об'єкту і направленим в бок камери. П'яте - фонове світло. Фон може освітлюватись повністю, або частково. В портретній зйомці важлива не кількість джерел світла, а уміле розташування по відношення до об'єкту зйомки.
Ефект освітлення треба вирішувати конкретно для кожного портретуємого.
Уміло розміщуючи джерела світла при штучному освітленні або підбираючи умови освітлення можливо створити бажаний розподіл світла та тіні, які будуть

 
 

Цікаве

Загрузка...