WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Натискний механізм клітки - Курсова робота

Натискний механізм клітки - Курсова робота

М3-7.
Технічна характеристика натискного пристрою:
- діаметр нарізки гвинта - 355 мм;
- робоча довжина гвинта - 1450 мм;
- крок нарізки - 19,05 мм;
- швидкість підйому й опускання натискних гвинтів при усталеному русі - 12,12 мм/сек.;
- привід - через черв'ячну пару з передаточним числом і=15 від електродвигуна типу ДП-62, потужністю 36квт, числом обертів у хвилину 620.
Принцип дії натискного пристрою кліті "ДУО" полягає в наступному, при включенні двохелектродвигунів рух передається черв'ячним редукторам через черв'ячний вал (лівий і правий), що з'єднаний з валом електродвигуна, зубцюватою муфтою М3-7. Пущене в хід черв'ячне зачеплення передає рух натискному гвинту (лівому і правий), що виконує регулювання зазору між валками. Синхронність роботи лівого і правого натискного гвинта забезпечує сполучна муфта з резина-металевими пальцями, що з'єднує привід лівого і правого натискного гвинта.
1.2 Змащування механізму (опис, схема, карта змащування)
Основним призначенням змащення є зниження втрат на тертя і чи запобігання скорочення зносу тертьових деталей. Змащення також використовується як тепло керівник в устаткуванні, сприяє запобіганню деталей і вузлів від окисних процесів, тобто корозії, також вона сприяє відводу продуктів розпаду працюючих деталей.
Змащення вузлів і механізмів робочої кліті "ДУО" виробляються від автоматичних станцій густого мастила Г-2 і Г-6. Режим роботи станцій: при роботі стану з однією нагрівальною піччю - через 60 хвилин; із двома через 30 хвилин. Сорт змащення "ІП-1" (літня - улітку, зимова - узимку).
Змащення черв'ячних зачеплень редукторів натискного пристрою заливна, тип змащення - "І-50", кількість олії, що заливається, в один редуктор - 120,0 кг. Контроль за наявністю мастила в редукторах здійснюється за допомогою покажчика рівня мастила з мітками "mіn" і "max". Повна зміна олії в редукторах виробляється 1 раз у 5 місяців.
Змащення бронзової гайки лівого натискного гвинта від станції Г-2 через колектор, що складається з чотирьох живильників типу 2-0500-3 до - 2 шт. і 2-0500-4 до - 2 шт.
Змащення бронзової гайки правого натискного гвинта від станції Г-6 через колектор, що складається з чотирьох живильників типу 2-0500-1к.
Муфта зубчаста призначена для передачі моменту, що крутить, від електродвигуна до черв'ячного валу і з'єднання вала електродвигуна з валом черв'яка. Змащення зубцюватого з'єднання муфти - накачування по індивідуальній ручній станції рідкого мастила "ІП-1", кількість закачаного змащення 65 літрів.
Таблиця 1 - Карта змащування натискного пристрою кліті
"ДУО"
№ Назва вузла змазування Кіл-сть точок
змащув. Масляний матеріал Засіб
нанесення мастила
(система змащення) Періодика змащування Прим.
1;1 Підшипники електродвигунів 4 ЕШ-176 заставна ручна 2р. нарік
2;2 Муфта зубчаста М3-7 2 рідке мастило "ІП-1" накачування по індивідуальній ручній станції 1р. у 15 діб
3;3 Підшипники черв'ячного редуктора 8 солідол "УС-2" заставна ручна 2р. нарік
4 Муфта сполучна з резинометалевими пальцями 1 рідке мастило "ІП-1" накачування по індивідуальній ручній станції 1р. у 15 діб
5;5 Черв'ячний редуктор 2 индустриальное масло "І-50" змащення черв'ячних зачеплень редуктора заливна, кількість олії, що заливається, в один редуктор 120 кг 2р. у 5 місяців
6 Гайка бронзова лівого натискного гвинта 1 "ІП-1" централізована система змащення від станції Г-2 через колектор 1р. у 15 діб
6 Гайка бронзова правого натискного гвинта 1 "ІП-1" централізована система змащення від станції Г-6 через колектор 1р. у 15 діб
7;7 Бронзовий підп'ятник 2 солідол "УС-2" заставна ручна 1р. у 15 діб
1.3 Правила технічної експлуатації механізму
Під час щозмінних профілактичних оглядів устаткування необхідно перевіряти й усувати виявлені несправності:
- стан черв'ячних валів і їхнє кріплення у ваннах лівого і правого редукторів;
- розбіг лівого і правого черв'яків не повинний перевищувати 5 мм;
- нагрівши підшипників у завзятому і вузлах, що плаває, не повинний перевищувати 50-55 градусів Цельсію;
- стежити за наявністю рідкого мастила редукторів. Рівень змащення контролюється через люк - рівень змащення повинний перекривати висоту зуба черв'яка в нижній його частині;
- перевірити надходження змащення в підшипникові вузли черв'ячних коліс, у гайки натискних гвинтів по роботі живильників, температурі вузлів, наявності валика, що обертаються частинах валів роликів, черв'яків;
- наявність густого мастила на витках різьблень гвинтів і т.д.;
- перевірити розбіг зубцюватих муфт між черв'ячними валами й електродвигунами, а так само наявність і затяжку болтів між напівмуфтами;
- перевірити стан глухої напівмуфти між черв'ячними валками, наявності в них гумових пальців, їхню фіксацію від викидання з муфти за допомогою кілець із дроту діаметром 6-8 мм укладаються в пази на напівмуфти.
У випадку виявлення несправностей, при яких робота обладнання забороняється, що приймає зміну робить запис у журналі зміни рапортів і повідомляє майстру. Обладнання може бути пущене в роботу тільки після усунення несправностей і одержання дозволу майстра на пуск.
Оглядати обладнання при прийманні змін зобов'язані: чергові слюсарі по ділянках, оператори, машиністи і їхні помічники, мастильники, водопровідники й інші обличчя експлуатаційного персоналу, що повинні прибути на робоче місце до початку зміни.
При оглядах під час приймання зміни необхідно:
- перевіряти стан деталей вузлів і механізмів під час роботи, яких у попередню зміну виявлені дефекти і неполадки;
- перевіряти справність дій пускових, гальмових і блокувальних пристосувань;
- перевіряти надійність кріплення вузлів і деталей;
- перевіряти справність мастильних вузлів;
- перевіряти зубцюваті зачеплення на наявність вібрації поштовхів;
- перевіряти наявність інструмента з пристосувань запасних частин і захисні огородження;
- перевіряти чистоту робочого місця й устаткування.
При приймання зміни перевірити:
- немає чи надмірного підвищення температури у вузлах механізму;
- надходження змащення в підшипники;
- наявність змащення в масляних ваннах шестеренних клітей;
- справність роботи масляного насоса.
Перед пуском у роботу включити маслосистему і перевірити тиск і достатність надходження змащення на зуби шестірні і підшипники.
Протягом зміни;
- систематична перевірка температури підшипників;
- перевірка роботи олія насосів, стан змащення постійне надходження його;
- по шуму стежити за зубцюватим зачепленням;
- перевіряти обтягування кріпильних деталей.
Нагляд за муфтою під час

 
 

Цікаве

Загрузка...