WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект цеху пляшкового коричневого скла для сувенірної продукції - Курсова робота

Проект цеху пляшкового коричневого скла для сувенірної продукції - Курсова робота

бурління застосовують лише на печах для варіння темно-зеленого та коричневого скла. Сопла розташовуються в зоні чистого дзеркала скломаси. Кількість сопел залежить від потужності печі. Кількість сопел може становити від 7 до 13. Якщо кількість сопел дорівнює 7, то вони розташовані в ряд , якщо кількість сопел дорівнює 13 ,то розташовані вони у шаховому порядку.
Охолодження скломаси. В'язкість провареної скломаси дуже низькадля виробки виробів. Тому для того, щоб можна було відформувати вироби необхідно знизити температуру приблизно на 200-3000С порівняно з температурами освітлення та гомогенізації. Охолодження скломаси протікає до температури 12000С для створення необхідної в'язкості при формуванні виробів.
Дуже важливо, щоб під час охолодження не виникало порушення рівноваги між розплавом та газами. В цьому випадку виникають пороки - бульбашки та вторинна "мошка", звільнитися від яких практично не можливо тому, що в'язкість скломаси вже висока.
Ванна скловарна піч представляє собою складний теплотехнічний агрегат, конструкція якого залежить від способу підігріву, напрямку руху димових газів, способу розділення басейну та полум'яного простору. Вона складається з робочої камери, пальників, пристроїв для використання тепла димових газів, перевідних клапанів, фундаментів, опор та каркасу. Напрямок руху газів в великих регенеративних печах поперечний, а в малих - підковоподібне або поздовжньо - поперечне. При виробці склотари звичайно використовують скловарні печі з поперечним напрямком руху полум'я, бо вони дозволяють краще регулювати тепловий режим по довжині печі, створювати необхідні теплові умови в зонах варіння, освітлення та гомогенізації. Схема печі представлена на рисунку 4.4.
Рисунок 4.4. - схема регенеративної ванної печі з протоком з поперечним напрямком полум'я.
В регенеративних печах з поперечним рухом полум'я можна використовувати секційні регенератори, які дозволяють регулювати температуру підігріву повітря для відповідного пальника. Найбільш продуктивними є проточні печі з пристроєм для бурління скломаси, без виробного басейну. Крім того процес перемішування та освітлення протікає у тонкому шарі скломаси. Перемішування скломаси в зоні варіння бурлінням дозволяє прискорити процеси силікато - і склоутворення. Тонкошарове освітлення дозволяє здійснити більш кращий прогрів скломаси і інтенсифікувати процес. Завдяки цьому прямоточні печі забезпечують високу продуктивність при досить невеликих розмірах.
Основною вимогою до конструкції високопродуктивних промислових скловарних печей з полум'яним прогрівом - забезпечення високотемпературних режимів варіння скла до 1600-16500С. Цьому повинні відповідати конструкції завантажувальних кишень, газопальникових пристроїв і протоків.
Завантажувальні кишені повинні бути закритими, для попередження вибивання факелу та підсмоктування холодного повітря. Особа увага повинна приділятися до раціонального розміщення факелу та високому ступеню прогріву повітря(до 1400-4500С).
Для варіння скломаси вибираємо ванну скловарну піч безперервної дії, регенеративну, прото-чну, з поперечним напрямком руху полум'я. Піч має п'ять пар пальників. Басейни варильної та ро-бочої частин поєднані протоком.
Технічна характеристика скловарної печі[5]
Кладка ванної печі
Басейни варильної та робочої частин, відповідальні
конструкції - вльоти, проток, арка торцевої стіни бакор.
Полум'яний простір варильного простору бакор;
Робоча частина динас;
Дно печі шамот, бакорова плитка
Головне зведення та зведення
робочої частини, зведення регенераторів склодинас;
Регенератори динас, шамот
Насадка шамот.
Варіння забезпечується спалюванням газу у надлишку повітря ?=1-1,2. повітря пропускається крізь регенератори де воно підігрівається до температури 9000С. Якість проварювання забезпечу-ється системою барботування. На печі працює 13 точок , що розташовані у шаховому порядку.
Скломаса відбирається крізь п'ять фідерів, які мають самостійне опалення природним газом і мають три робочі зони. Температура по зонам задається в залежності від з'єму скломаси та асорти-менту на фідері
Параметри печі
Загальна площа печі, м2 130,7
Площа варильної частини, м2 122
Площа робочої частини, м2 8,7
Глибина варильного басейну , мм 900
Глибина виробного басейну, мм 500
Проток; довжина /висота/ширина, мм 1200/300/600
Рівень скломаси в басейні, мм 80± 1
Завантажувальна кишеня: ширина/глибина, мм 4000/1250
Кількість завантажувальних вікон, шт 3
Розмір вікна: ширина/висота, мм 850/420
Продуктивність печі (в залежності від з'єму скломаси), т/добу 115-160
Тиск у варильній та робочій частині
нейтральний або слабо позитивний, Па 1-3;
Газова середа ?=1-1,2
Паливо, ккал/м? природний газ, калорійність 8000
Тиск газу на ГРП цеху, кгс/см2 0,53
Температурний режим варіння забезпечується трьома зонами горіння
Характеристика зон
1 зона 1 пара пальників ширина вльотів - 1600мм;
2 зона 2-3 пара пальників ширина вльотів - 1600мм;
3 зона 4-5 пара пальників (відповідно) ширина вльотів - 1400 та 1200 мм.
Витрати газу по зонам:
1 зона 500 м3/год;
2 зона 600 м3/год;
3 зона 400 м3/год.
Тепловий режим
Температура в полум'яному просторі печі контролюється за допомогою термопари ТПР-30/6, та утримується в наступних межах по зонам:
За 1 парою пальників 1485±50С;
За 3 парою пальників 1535±50С;
За 5 парою пальників 1510±50С;
В зоні виробки 1200±50С.
Температура визначається за показаннями термопар та контролюється щогодини термоелект-ричними перетворювачами, що встановлені в склепінні печі кожної зони. Термоелектричні пере-творювачі опущені нижче склепіння печі на 50 мм. Контроль нагріву низу та верха насадок регене-раторів виконується за допомогою термоелектричних перетворювачів, що встановлені в рубашках регенераторів.
Показання КІП архівуються та фіксуються контролером, а також відмічаються в робочому жу-рналі черговим скловаром кожні 30 хвилин. Температура димових газів виміряється термопарою, що вставлена у кладку піднасадочного каналу. Переведення полум'я виконується автоматично або дистанційно через кожні 30 хвилин.
4.6. Підготовка скломаси до формування[2]
В сучасному виробництві склотари найбільш розповсюдженим э крапельне живлення склоформуючих машин. Формування краплі проходить наступним чином: скломаса з виробної частини печі надходить по каналу в чашу 1 живильника. В дні чаші є отвір, який зачиняється очком 4. Над отвором очка в скломасу занурений циліндричний вогнетривкий плунжер 2. Для утворення краплі з

 
 

Цікаве

Загрузка...