WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект цеху пляшкового коричневого скла для сувенірної продукції - Курсова робота

Проект цеху пляшкового коричневого скла для сувенірної продукції - Курсова робота

вагонах. Якщо матеріали поступають фасованими, то їх розтарюють за допомогою нестандартних машин. З цих машин соду та сульфат натрію елеваторами подають у відповідні силосні банки. З силосних банок соду та сульфат натрію елеватором подають на просів у сита-бурати, які розташовано над бункерами вагової лінії.
4.2.4. Лінія підготовки склобою
Під час виробництва склотари утворюється 10-15% бою, який повторно використовують під час варіння скломаси. Бой скла, що утворюється на різних ділянках технологічного процесу, збирають у бункери та після відповідної обробки використовують для варіння скла.
Обробка склобою включає промивку, подрібнення у щоковій дробарці
4.2.5. Підготовка інших матеріалів
Підготовка каоліну, вугілля зводиться до завантаження у приймальні бункери, контрольного просіву та завантаження до бункерів вагової лінії.
4.3. Дозування компонентів та змішування шихти
Поточні лінії дозувально - змішувальної ділянки включають:
1) розташовані по горизонтальній осі бункери з готовими до змішування сировинними матеріалами;
2) розташовані під бункерами автоматичні терези з пристроями для завантаження та вивантаження відважених компонентів шихти у відповідності з заданим рецептом;
3) збірний стрічковий конвеєр, який розташовано під терезами, на який висипаються відважені порції сировинних компонентів, призначений для подавання їх у змішувач;
4) змішувач періодичної дії;
5) транспортуючі пристрої для подавання готової шихти до ванної печі.
Для виготовлення шихти використовують підготовлені сировинні матеріали.
Зважування сировинних матеріалів виконують на окремих вагових лініях. Шихту складають з сировинних матеріалів, які повинні відповідати певним вимогам стандартів.
Пісок кварцовий ДСТу 22551-77;
Сода кальцинована ДСТу 5100-85;
Сульфат натрію ДСТу 6318-77;
Доломіт ДСТу 23762-79;
Каолін ДСТу 21285-75;
Крейда ДСТу 12085-88;
Барвники (якщо це потрібно).
Рецепт шихти на заданий хімічний склад скла розраховується лабораторією заводу з урахуванням лужності, вологості сировинних матеріалів. Компоненти шихти відважуються у відповідності до рецепту і в послідовності, яка вказана у рецептурі. Для склотарного цеху послідовність від важення сировинних матеріалів наступна: - пісок, каолін, сода, сульфат натрію, крейда, доломіт, вода.
Вагове дозування компонентів шихти проводиться на дозуючих лініях, які оснащенні вагами ДВСТ. Припустимі відхилення по вазі окремих компонентів шихти вказані у таблицях 4.1 - 4.3. Приготована шихта повинна забезпечувати отримання зеленого скла хімічного складу, який також наведено в таблицях 4.1 - 4.3.
Таблиця 4.1 - хімічний склад зеленого скла
SiO2 Al2O3 Fe2O3 СаО+MgО Na2O SO3 Cr2O3
71,2 1,8 0,3 12,2 14,2 0,3 0,15
±0,5% ±0,5% ±0,04% ±0,2% ±0,2% ±0,02% ±0,02%
Таблиця 4.2 - хімічний склад оливкового скла
SiO2 Al2O3 Fe2O3 СаО+MgО Na2O SO3 Cr2O3
71,2 1,8 0,3 12,2 14,2 0,3 0,1
±0,5% ±0,5% ±0,04% ±0,2% ±0,2% ±0,02% ±0,02%
Таблиця 4.3 - хімічний склад коричневого скла
SiO2 Al2O3 Fe2O3 СаО+MgО Na2O SO3
71,2 2,8 0,3 11 14,3 0,3
±2% ±1,3% ±0,04% ±1,3% ±0,9% ±0,02%
На шляху до печі розташовано резервні бункери для готової шихти, які розраховано на дві зміни роботи печі.
4.4. Завантажування шихти[2]
Завантаження шихти у скловарну піч здійснюється за допомогою механічних завантажувачів плунжерного типу. Принцип дії завантажувача полягає у регулярному проштовхуванні порцій шихти і бою в піч за рахунок зворотного - поступово руху плунжера. Шихту завантажують по всьому фронту завантажувального кармана, ширина якого у сучасних печах практично дорівнює ширині печі. Для спрощення конструкції та обслуговування заванжувачів їх встановлюють 5-6 заванжувачів поряд. Режим живлення печі шихтою та боєм виконується у відповідності до витрат скломаси на виготовлення виробів. Годинна подача шихти та бою в піч повинна точно відповідати з`єму скломаси. Співвідношення завантаженої шихти і склобою повинно знаходитися у межах: шихти-бою70-30%, 60-40%, 50-50%. Відхилення від встановленого співвідношення не повинно перевищувати ±5%.
Якщо об'єм подавання шихти буде відрізнятися від з'єму скломаси, то це приведе до коливання рівня дзеркала в печі. В свою чергу це негативно впливає на стан футерівки і якість скломаси, що виробляється. Коливання рівня скломаси повинні складати не більше ніж ±0,5мм.
Для підтримання постійного рівня скломаси завантажувальники працюють в автоматичному режимі і зв'язані з рівнеміром "клюючого" типу.
4.5. Варіння скломаси[2],[3]
Процес варіння скла уявляє собою складний комплекс фізико - хімічних перетворень, явищ тепло та масообміну, в результаті яких сировинні матеріали - шихта перетворюється у розплав - скломасу із визначеними фізико - хімічними властивостями. Шихта під дією високих температур, які виникають під час спалення палива, розплавляється, гомогенізується, охолоджується та поступає на виробляння.
Процес склоутворення протікає в декілька етапів.
Силікатоутворення. До кінця цього етапу у шихті не залишається окремих компонентів. Більшість газоподібних компонентів вже видалено, складові частки перетерпіли ряд фізичних та хімічних перетворень. Між компонентами шихти пройшли всі основні твердофазні реакції і вона уявляє собою спечену масу, яка складається з силікатів та оксиду кременю.
Склоутворення. Цей етап характеризується тим, що наприкінці етапу скломаса стає прозорою. В ній вже відсутні не проварені частки шихти, адже вона ще пронизана великою кількістю бульбашок та звивин і залишається неоднорідною. Для звичайного тарного скла цей етап скінчається при 1150-12000С. На цьому етапі проходить забарвлення скла. Забарвлення здійснюється у відновлювальних умовах, які забезпечуються введенням вугілля. Скло набуває коричневого кольору внаслідок утворення в ньому FeS по реакції, яку у загальному вигляді можна записати:
FeS - молекулярний барвник, має добрі захисні властивості по відношенню до променів короткохвильової частини спектра, тому забарвлення сульфідом заліза широко використовують у виробництві пляшок для пива, склотари для дитячого харчування, медичної тари та ін. [2].
Освітлення. На цьому етапі скломаса стає менш в'язкою, звільняється від видимих газоподібних включень. Для тарного скла освітлення закінчується при 1400-15000С. В'язкість скломаси при цьому складає близько 10-12Па*с.
Гомогенізація. Процес гомогенізації дуже важливий. В скловарних печах для тарного скла гомогенізація повинна проходити дуже швидко тому, що виробництво характеризується великими з`ємами.
На цьому етапі скломаса інтенсивно перемішується за допомогою бурління. До кінця цього етапу скломаса звільняється від звивин, стає однорідною. Бурління скломаси стисненим повітрям дозволяє підвищити виробництво печей та покращити якість скломаси. Однак

 
 

Цікаве

Загрузка...