WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект цеху пляшкового коричневого скла для сувенірної продукції - Курсова робота

Проект цеху пляшкового коричневого скла для сувенірної продукції - Курсова робота

передається у центральну заводську лабораторію, де видається паспорт на сировину, її відповідність нормам та стандартам. Наступний контроль відбувається після змішування шихти. Вона повинна відповідати всім вимогам - однорідності, відповідності паспорту. На однорідність контролюється кожний кюбель. Склад шихти перевіряється раз за зміну. Контроль за якістю скломаси здійснюється скловаром шляхом відбору проб перед протоком, а при необхідності з робочої зони. Контроль проводиться візуально, на провар.
Якість відпалу, яка оцінюється по кількості залишкових внутрішніх напружень та по їх розпо-діленні увиробі, визначає експлуатаційну надійність скляної тари. Поганий відпал приводить до зниження термостійкості і механічної міцності тари, а часто до її самовільного руйнування без зов-нішнього впливу. Останній етап - перевірка виробів на відсутність або наявність подвійних швів, посічок, плям від змащення форм, зморшок, покованості, потертості, задирок, ріжучих швів, слідів від ножиців, недоформованості шийки виробів. Цей контроль проводиться постійно.
Важливе значення має жорстке дотримання стандартних геометричних розмірів і повної сумі-сності скляної тари. Дефекти геометричних розмірів, а саме: непаралельність торця вінчику площи-ні дна, овальність шийки та корпусу, відхилення вісі шийки від вісі корпусу, відхилення маси від стандарту, зменшення або збільшення наливної ємності виробів контролюються раз на зміну Дефе-кти виробки склотари визначають її механічну витривалість і термостійкість, можливість її викори-стання на автоматичних лініях розливу, величину втрат склотари та харчових продуктів. Окремі дефекти виробки можуть бути шкідливими для здоров'я споживача(ріжучі шви, задирки та ін).
Якість тари може значно погіршитись при транспортуванні, зберіганні і завантажувально - розвантажувальних роботах. незадовільна упаковка і умови зберігання приводять до появи щербин, відколів, тріщин, потертостей. Кількість бракованих виробів прямо залежить від з'єму скломаси: - зі збільшенням з'єму скломаси підвищується процент браку. Та при максимальних з`ємах процент браку становить 5-7%, а при нормальній роботі - 3-4%.
4.11. Пакування готових виробів[2]
Склотару упаковують різноманітними способами: в ящики, контейнери, та ін., але найбільш раціональним є спосіб упакування в безтарні пакети на піддонах - полети. Як показала закордонна та вітчизняна практика кращим способом упаковки, а особливо з точки зору схоронності якості тари, є безтарне пакування.
В цьому випадку дуже спрощується процедура пакування, виникає можливість використовувати електричні навантажувачі, крім того, забезпечується достатня чистота виробів, тому замість миття достатньо ополіскування внутрішньої поверхні виробів водою. Упаковування в безтарні пакети на піддонах різко знижує кількість бою при перевезенні та навантажувально - розвантажувальних роботах.
Безтарний пакет уявляє собою укладені в кілька рядів на піддон низькобортні лотки ( з гофрованого картону) із пляшками. Зверху на лотки та піддон натягується рукав термоусадочної плівки, після чого піддон термічно обробляється (Тобробки=20000С) та утягується двома капроновими стрічками.
Упаковування в безтарні пакети має ряд переваг: Механізована та автоматизована зборка та розбирання пакетів, механізоване завантаження та розвантаження на вантажні машини та в залізничні вагони, складування пакетів виконується навантажувачами у два яруси.
Безтарні пакети по зрівнянню з груповими зв'язками забезпечують: - збільшення продуктивності праці при упаковці, зменшення необхідної для складування пляшок території в 1,7 рази, а зменшення працемісткості та кількості поїздок навантажувачів в 1.3 рази, зменшення працемісткості завантаження та закріплення пляшок у залізничні вагони в 4,1 рази, зменшення працемісткості при розвантаженні пляшок з залізничних вагонів у 11,6 рази, зменшення працемісткості при видачі пляшок зі складу на лінію розливу у 5,5 рази, підвищення рівня механізації на операціях збирання та розбирання, завантажувально - розвантажувальних і складських роботах в 1,6 рази, зменшення бою пляшок у 8 разів, скорочення загальних витрат на 1 млн. пляшок у 1.58 рази.
4.12. Внутрішньозаводське транспортування готових виробів[2]
Внутрішньозаводське транспортування готових виробів виконується за допомогою конвеєрів, ліфтів та електричних вилочних навантажувачів.На території цеху працює 4-5 вилочні навантажувачі, які виконують доставку сформованих пакетів до ліфтів(рівень 13.8 м). Ліфтами пакети опускаються на перший поверх(рівень 0 м), і далі перевозяться до складських приміщень.
4.13. Складування готових виробів[2]
Складування виконується за допомогою виделкових навантажувачів. Пакети ставлять у два яруси. Допускається складування готових виробів просто під відкритим небом, але протягом двох місяців.
5. Матеріальний баланс виробництва[8]
5.1. Розрахунок виробничої програми
За нормами технологічного проектування цехів безупинного формування пляшок передбачені наступні показники:
Таблиця 5.1. - норми технологічного проектування цеху
№ найменування
1 тип склоформуючої машини ВВ-7
2 об'єм виробництва млн. шт./рік 170
3 коефіцієнт використання скломаси 0,87
4 тип живильника ПК1552
5 річний фонд робочого часу, діб 365
асортимент виробів од. виміру пляшки
1 об'єм виробів мл. 500 250
2 вага виробу г 430 260
3 швидкість формування шт.хв 40 50
4 коефіцієнт використання машин за часом 0,88 0,88
5 коефіцієнт виходу придатних виробів 0,95 0,95
Виробнича програма розраховується на задану річну продуктивність для кожної стадії.
5.2. Визначення загальних технологічних показників цеху, що проектується:
Коефіцієнт використання скломаси (КВС),%;
КВС= , (5.1) де А - товарна продукція, т; Е - кількість звареної скломаси, т.
КВС= .
Питомі витрати скла на одиницю продукції, тт; , (5.2)
.
Кількість зворотного бою скла, трік; , (5.3) де Д- кількість скломаси, що надходить на виробку, трік.
Відсоток бою скла за відношенням ло скломаси: , (5.4)
.
Розраховуємо добову продуктивність склоформувальної машини за формулою:
, (5.5) де V - швидкість виготовлення пляшок шт./хв; - коефіцієнт використання машини.
Для пляшки 500мл при виготовленні пляшок у одномісних формах:
, шт./добу.
Для пляшки 200мл.
, шт./добу.
Необхідна кількість склоформуючих машин:
, (5.6) де Д - кількість пляшок з урахуванням витрат на всіх стадіях виготовлення, шт.; Р - продуктивність машини, шт./добу; Т - кількість робочих днів машини.
Кількість робочих днів машини на рік визначаємо, знаючи коефіцієнт використання машини за часом: , тоді N дорівнюватиме, шт.:
шт.
Для виготовлення пляшок ємністю 500 мл. приймаємо 4

 
 

Цікаве

Загрузка...