WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації контролю рівня морозива на ВАТ ”Коломийський сирзавод” - Дипломна робота

Проект автоматизації контролю рівня морозива на ВАТ ”Коломийський сирзавод” - Дипломна робота

опалювання на добу, год/добу; Z=12 год/добу;
Теплова характеристика будівлі (q) для побутових і адміністративно-допоміжних приміщень об'ємом до 1000 м.куб становить 0,6-0,45 м.куб.год. град.
Об'єм морозивного цеху визначається по формулі, на основі даних замірів:
V=S*h; формула 3.3.2.
S=200 м.кв; h=5 м;
Згідно формули 4.3.2 об'єм морозивного цеху становить:
V=200*5=1000 м.куб.
Отже, норма витрати теплової енергії на опалювання загальнозаводських об'єктів становить:
Q=1000*0,5*0,9*(+17-(-0,2))*191*12*0,001=450*17,2*191*12*0,001=17740,08 тис.кал/рік.
4. Охорона праці
4.1. Вступ
Система управління охорони праці передбачає стимулювання роботи по охороні праці на виробництві, в цехах і на окремих дільницях. Стимулювання роботи по охороні праці на ВАТ "Коломийський сирзавод" виконується у відповідності з діючими нормативними документами.
Цехи, дільниці, які добились успіхів у роботі по охороні праці і покращення умов праці отримують моральне і матеріальне стимулювання працівників, які активно приймають участь в цій роботі.
Керівники і винні працівники цехів, дільниць, які мають випадки травматизму несуть відповідальність у відповідності до діючого законодавства.
Керівники цехів, дільниць повинні приймати найрішучіші міри щодо порушників виробничої дисципліни, вимог інструкцій по техніці безпеки, стандартів, норм і правил охорони праці.
До порушників правил безпеки праці відносяться ті працівники, які в результаті особистою недисциплінованістю допустили або сприяли своїми діями або бездіяльністю невиконання вимог по безпеці праці. За допущені порушення до винних приймаються такі міри впливу:
" при порушенні правил техніки безпеки і охорони праці, яке вчинено вперше і немає травматизму - попередження;
" при травматизмі по вині потерпілого оголошується догана або сувора догана, в залежності від важкості порушення;
" при повторних порушеннях на протязі року - попередження в наказі, догана з частковим зниженням преміальних до 50%, сувора догана з переведенням на нижчеоплачувану роботу.
Діяльність директора, головного інженера і служби охорони праці заводу оцінюється по результатах всього підрпиємства. Міри впливу до них можуть бути встановлені у випадку якщо:
" знижені загальні показники;
" виріс виробничий травматизм і показники вищі середніх по області;
" мають місце групові нещасні випадки і випадки пов'язані зі смертю.
До директора і головного інженера приймаються міри Державною інспекцією з охорони праці.
4.2. Аналіз виробничого травматизму
Виробничий травматизм за останні 3-5 років зменшився. В основному за рік фіксується один нещасний випадок пов'язаний з травматизмом, причиною якого служить елементарне порушення правил техніки безпеки, неуважність.
В основу основних заходів направлених на недопущення виробничого травматизму, порушення вимог техніки безпеки, дотримання виробничої санітарії закладені щорічні програми навчань працівників по підвищенню кваліфікаційного рівня зі слідуючою здачею заліків та проведення щоквартально планових інструктажів з робочими на робочих місцях.
4.3. Заходи техніки безпеки
Проектування, монтаж і експлуатація обладнання проводиться у відповідності з правилами і нормами техніки безпеки і охорони праці. До експлуатації обладнання для виробництва морозива допускаються особи, які ознайомлені з їх будовою і принципом роботи і пройшли інструктаж по техніці безпеки.
В приміщеннях цехів на видному місці біля технологічних ліній і машин вивішені інструкції по їх обслуговуванню, а також інструкції по наданні долікарської допомоги при нещасних випадках.
Обладнання в цехах розміщують так, щоб його можна було зручно і безпечно обслуговувати, а також проводити огляд і ремонт. Основні проходи повинні бути шириною не менше 1,5 м. Рухомі деталі машин обладнують захисними кожухами або огородженнями.
Перед початком роботи оглядають і провіряють робоче місце. Забирають усі непотрібні предмети.
Трубопроводи з гарячими рідинами, парою повинні проходити в безпечних для обслуговуючого персоналу місцях і мають бути теплоізольовані. Паровий вентиль необхідно відкривати поступово.
Важливою умовою забезпечення безпеки праці є справний стан обладнання. Тому своєчасне і якісне проведення ремонтних робт - важливий фактор зниження травматизму. Не допускається проведення ремонтних робіт поблизу рухомих механізмів, біля відкритих люків, якщо вони не огороджені.
При обслуговуванні електропресів і напівавтоматів по виготовленні вафельної продукції робочим необхідно знаходитись на дерев'яних решітках (без цв'яхів) або на гумових ковриках.
Категорично забороняється проводити ремонтні роботи в електричній схемі обладнання без попередньо знятої напруги.
При роботі на апаратах з аміачним охолодженням, обов'язково повинні бути фільтруючі і ізолюючі противогази. При появленні запаху аміаку біля апаратів з аміачним охолодженням потрібнозакрити рідинний аміачний вентиль, виключити з роботи обладнання і усунути витікання аміаку.
При експлуатації технологічної лінії по виробництву морозива обслуговуючий персонал повинен дотримувати:
" санітарні правила для підприємств молочної промисловості;
" інструкцію по санітарній обробці обладнання на підприємствах молочної промисловості.
Безпека праці при виконанні вантажо-розвантажувальних операцій забезпечується:
" проїздами і проходами між технологічним обладнанням у відповідності з діючими нормами;
" застосуванням вантажопідйомних механізмів необхідної вантажопідйомності;
" правильною укладкою сировини і готової продукції на транспортні засоби і в місцях зберігання;
" технічними інструкціями по техніці безпеки.
Безпека праці при обслуговуванні технологічного обладнання забезпечується:
" металічними огорожами механізмів (частин, які рухаються і пересуваються);
" систематичним профілактичним оглядом технічного стану обладнання і справністю металевих огорож;
" надійною ізоляцією струмопровідних частин, захисним заземленням і зануленням обладнання;
" надійною теплоізоляцією технологічних трубопроводів, паропроводів і трубопроводів з холодоносіями.
Особи, допущені до роботи на ескімогенераторі, повинні бути ознайомлені з даним технічним описом, знати правила технічного обслуговування і експлуатації, пройти інструктаж по техніці безпеки.
Електродвигуни, елекрошафа, клемна коробка і ескімогенератор повинні бути надійно заземлені відповідно діючим нормам і правилам. Для їх заземлення передбачені спеціальні зажими для заземлення.
При роботі на ескімогенераторі необхідно строго дотримуватись таких правил по техніці безпеки:
1. включати пакетний вимикач тільки в тому випадку, коли будете впевнені в тому, що заземлення ескімогенератора не має механічних пошкоджень, всі кожухи, кришки, які закривають механізми, закриті;
2. під час роботи ескімогенератора забороняється відкривати двері електрошафи і пульта, знімати кожухи, кришки, які закривають механізми;
3. обслуговування, ремонт і налагодження механізмів повинні проводитися тільки після повного відключення машини від напруги особами, які пройшли спеціальну

 
 

Цікаве

Загрузка...