WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації контролю рівня морозива на ВАТ ”Коломийський сирзавод” - Дипломна робота

Проект автоматизації контролю рівня морозива на ВАТ ”Коломийський сирзавод” - Дипломна робота

суміші потрібно витримувати при температурі не вище 6 градусів Цельсія на протязі від 4 до 12 год. При цьому підвищується їх в'язкість (це називається процес "старіння" суміші). Для сумішей, які виготовлені з іншими стабілізаторами, зберігання перед фризеруванням не обов'язкове, так як наростання в'язкості суміші завершується за час їх приготування і обробки.
Із посудин для зберігання суміш поступає на фризерування.
Фризерування суміші
.
При фризеруванні суміш морозива насичується повітрям (взбивається) і частково заморожується; повітря розподіляється в продукті у вигляді маленьких бульбашок, суміш охолоджується, в залежності від складу, від мінус 2 до мінус 4 градусів Цельсія, після чого починається її замерзання. Причому, чим нижча температура холодоносія у фризері і інтенсивніше перемішування, тим швидше утворюються кристали льоду і цим самим вони є менші. При фризеруванні починається формування структури морозива, яке закінчується після його загартування.
Для фризерування суміші використовуються фризери безперервної дії та періодичної дії. У фризер суміш повинна поступати зтемпературою від 2 до 6 градусів Цельсія. Температура на виході з фризера повинна бути не вищою від мінус 3,5 градусів Цельсія. При використанні фризерів безперервної дії при виготовленні і загартуванні морозива на карусельних ескімогенераторах, взбивання морозива повинне бути від 40 до 45%, а температура морозива не повинна перевищувати мінус 3,5 градусів Цельсія. У випадку використання фризерів періодичної дії, випускати морозиво з апарата потрібно після того, як взбивання його складе не менше 50% для молочного, 60% для вершкового і пломбіру, 40% для плодово-ягідного, а температура його буде не вищою ніж мінус 3,5 градусів Цельсія.
Загартування і дозагартування морозива.
Після фризерування морозиво зразу піддається подальшому заморожуванню (загартуванню). Цей процес потрібно проводити в максимально короткий термін, щоб не допустити суттєвого збільшення розмірів кристалів льоду в морозиві.
Фасоване морозиво загартовують в потоці повітря температурою від мінус 25 до мінус 37 градусів Цельсія в спеціальних морозильних апаратах, які входять в склад поточних ліній, а також в металічних формах в ескімогенераторах, які охолоджуються циркуляцією розсолу з температурою від мінус 25 до мінус 40 градусів Цельсія. Морозиво на вагу в металічних гільзах або картонних ящиках з вкладками поліетиленової плівки загартовується в морозильних камерах з температурою повітря не вище мінус 20 градусів Цельсія. Температура морозива на вагу після загартування повинна бути не вищою ніж мінус 12 градусів Цельсія, а температура фасованого морозива - мінус 10 градусів Цельсія.
Перш ніж помістити фасоване морозиво в камеру зберігання, його дозагартовують в спеціальних камерах загартування або в камерах зберігання. Тривалість дозагартування фасованого морозива складає від 24 до 36 годин.
Загартоване морозиво поміщають в камеру зберігання.
2.3. Підбір стандартного обладнання.
Станція управління Л5-ОЕК складається зі станини, в якій розміщені: привід, гідророзподільні пристрої, бак для гарячого розсолу з електронасосом і трубопроводи для підведення і відведення гарячого розсолу.
Станина складається із рами зварної конструкції і литого чавунного корпусу. Рама і корпус кріпляться між собою болтами. Станина виставляється на опорах, які регулюються повисоті.
Для зручності обслуговування обладнання і комунікацій, що розміщені в станині, передбачено 9 облицювальних листів, що знімаються.
Механічний привід ескімогенератора Л5-ОЕК здійснюється від упакувального автомата Л5-ОЗЛ, через карданний вал. Частота обертання цього валу 15 об/хв. На привідному валі змонтовані: кулачок, завдяки якому здійснюється рух глазируючої головки, кулачок, від якого приводиться в обертовий рух карусель ескімогенератора, кулачок, від якого передається рух на піднімання і опускання дозатора, 2 кулачкових механізми, від яких здійснюється робота гідророзподілювачів.
В станині також вмонтовані бак для підігріву розсолу, центробіжний електронасос КМ8/18, колектор і трубопроводи для підведення і відведення гарячого розсолу. Через колектор гарячий розсіл одночасно подається в розподілювач розсолу Л5-ОЕК і зливається з нього.
На станині розміщені розподілювач розсолу, головка для глазурування, дозатор і ванна для глазурі.
Карусель Л5-ОЕК є носієм форм для морозива. Вона складається із шести форм, виконаних із нержавіючої сталі, які розміщені на формотримачі і з'єднаних одна з одною пластинами.
На каруселі радіально розміщено 120 рядів, в кожному ряді по 6 форм для морозива, які виконані з нержавіючої сталі. По периферії (по контурах) каруселі розміщено 120 пальців для приводу каруселі. Форми для морозива разом з каруселлю переміщаються по кругу, здійснюючи при цьому переривистий рух.
Шість радіально розміщених форм для морозива, по мірі обертання каруселі, послідовно проходять зону заморожування, де відбувається загартовування морозива і зону відтаювання, де розморожується зовнішній шар морозива.
З метою запобігання протікання в місцях з'єднання форм для морозива, пластини ущільнені гумовими прокладками.
На внутрішньому кільці формотримача є паз, за допомогою якого карусель утримується на трьох опорних роликах, які закріплені на розподілювачі розсолу. Зовнішнє кільце формотримача опирається на шість опор, закріплених на розподілювачі розсолу. Щілина між формотримачем і розподілювачем розсолу становить 5-6 мм.
Розподілювач розсолу Л5-ОЕК складається із піддону, а також ванн холодного і гарячого розсолу.
Піддон має вигляд кільцевої ванни з двійними стінками. Порожнина між стінками заповнена термоізоляційним матеріалом.
Ззовні піддон обладнаний: направляючими шинами, для встановлення на них палочкозабивача, миючого пристрою і осушувача.
Всередині піддон розділений радіальними перегородками на зони холодного і теплого розсолу.
Для запобігання змішування гарячого і холодного розсолів на радіальних перегородках встановлені щітки.
Холодний розсіл, який подається від випаровувача, проходить через фільтр, який вмонтований в днопіддона, де він очищається від механічних домішків і поступає у ванну холодного розсолу.
Ванна холодного розсолу має подвійне дно, верхня частина якого перфорована.
Розсіл під тиском, який створює насос, проходить через перфоровані отвори, заповнює ванну і омиває формочки з морозивом із зовнішньої сторони. Залишок розсолу стікає в піддон через бокові стінки і торцьові вікна. На торцях ванни встановлені щітки, на яких затримується злив холодного розсолу і збільшується злив його через бокові стінки. Цим досягається більш повне омивання розсолом формочок для морозива. Із піддону холодний розсіл по спусковій трубі поступає на охолодження у випаровувач.
Ванна гарячого розсолу, як і ванна холодного розсолу, має подвійне дно, верхня частина якого перфорована.
Підігрітий розсіл під тиском, який створюється насосом, проходить через перфоровані отвори, омиває зовнішню поверхню формочок і стікає в піддон. Із піддону розсіл по спусковій трубі через колектор подається до баку для підігріву. На піддоні, в зоні теплого розсолу, встановлений трубопровід,

 
 

Цікаве

Загрузка...