WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації контролю рівня морозива на ВАТ ”Коломийський сирзавод” - Дипломна робота

Проект автоматизації контролю рівня морозива на ВАТ ”Коломийський сирзавод” - Дипломна робота

Городенківський сирзавод, який виробляє фасовану цільномолочну продукцію (сметану, кефір, йогурт ), масло фасоване і реалізує в торгівельній мережі м.Коломиї, хоча упакувальні матеріали і смакові якості Городенківської продукції значно гірші, ніж ті ж показники продукції Коломийського сирзаводу.
Підприємство працює над впровадженням у виробництво технологій по виробництву продукції з продовженим терміном реалізації, що потребує додаткових фінансових витрат, але дозволить збільшити ринок збуту і обсяг виробництва.
На підприємстві також встановлені автоматичні регулятори та дозатори (для пастеризації, фасування молока і. т. п. ) , але на жаль вони є застарілі і потребують оновлення, що суттєво впливає на конкурентоспроможність заводу.
Метою даного проекту є підвищення рівня якості продукції, що випускається, шляхом введення в експлуатацію нових засобів автоматизації, які більш точно реагують на зміни контрольованих величин.
Проект автоматизації передбачає зменшення затрат на виробництво продукції і фізичного навантаження робітників.
2. Розрахунково-технологічна частина
2.1. Вибір і обґрунтування структурної схеми
2.2 Розробка технологічної схеми .
Технічний опис служить для ознайомлення зі складом та роботою ескімогенератора Л5-ОЕК продуктивністю 500кг/год., а також з правилами монтажу і його експлуатації.
Ескімогенератор Л5-ОЕК складається з наступних основних елементів:
" станція управління Л5-ОЕК;
" карусель Л5-ОЕК;
" розподілювач розсолу Л5-ОЕК;
" головка для глазурування Л5-ОЕК;
" ванна для глазурі Л5-ОЕК;
" дозатор Л5-ОЕК;
" палочкозабивач;
" миючий пристрій Л5-ОЕК;
" осушувач Л5-ОЕК;
" трубопроводи і електрообладнання Л5-ОЕК.
Ескімогенератор марки Л5-ОЕК призначений для виготовлення морозива "ескімо" прямокутної форми на дерев'яній палочці з глазурью і без неї.
Основні технічні дані:
" технічна продуктивність не менше 500 кг/год;
" маса морозива "ескімо" з глазурью 100 г;
" допустимі відхилення маси окремої порції морозива 6%;
" маса шоколадної глазурі в пропорції з морозивом 20%;
" розхід холоду не більше 2,51*100000 кДж/год;
" розхід холодного розсолу 25-30 м3/год;
" розхід гарячого розсолу 8 м3/год;
" габаритні розміри ескімогенератора не більше
ширина - 3400 мм;
довжина - 3400 мм;
висота - 1730 мм;
" маса загальна не більше 2600 кг;
" номінальна потужність 37,8 кВт;
" енергія, що споживається не більше 19 кВт/год.
Технологічні параметри:
" палочки розміром
довжина - 95 мм;
ширина - 10 мм;
товщина - 2 мм;
" температура морозива, яке поступає в дозатор, не вища мінус 3,5 градусів Цельсія;
" взбиваність суміші морозива, яка поступає з фризера, для вершкового 50-70%, для плодово-ягідного 40-60%;
" температура холодного розсолу не вище мінус 40 градусів Цельсія;
" температура гарячого розсолу 25-30 градусів Цельсія;
" температура шоколадної глазурі не вище 40 градусів Цельсія;
Вказівки по експлуатації ескімогенератора.
При встановленні ескімогенератор повинен бути надійно заземлений і підключений до загальної системи заземлення. При чому, заземлення при встановленні, а також експлуатація ескімогенератора повинні проводитись відповідно до вимог "Правил встановлення електричних установок" і "Правил технічної експлуатації електроустановок промислових підприємств".
При спрацюванні теплового захисту необхідно почекати, щоб охолодився електродвигун, потім натиснути ручку теплового реле, щоб повернути його в попереднє положення і вже після цього провести повторний пуск.
В процесі експлуатації періодично необхідно перевіряти стан контактів силового ланцюгу. Під час профілактичних оглядів електрообладнання підтягують кріпильні і контактні гвинти електроапаратів, перевіряють стан ізоляції всіх кіл, опору ізоляції всіх фаз відносно корпусу.
Електрообладнання, яке розміщене на ескімогенераторі, захищене від попадання вологи, однак, в процесі експлуатації необхідно запобігати прямого попадання вологи в нього.
Робота ескімогенератора.
Карусель з формочками рухається переривно по колу, обертаючись послідовно проходить зони заморожування і часткового розтоплення.
На початку зони заморожування формочки попадають під дозатор і за час зупинки каруселі відбувається заповнення ряду формочок порціями морозива. Одночасно заповнюється шість формочок.
По мірі проходження формочок в заморожувальній зоні, морозиво частково замерзає і попадає під паличкозабивач, який під час зупинки каруселі, одночасно забиває шість паличок.
Продовжуючи рух по колу, морозиво поступово досягає повного загартування і попадає в зону часткового відтаювання, де відтаює тонкий зовнішній шар брикету морозива. Це дає можливість виймання порцій морозива з формочок. Часткове розтоплення зовнішнього шару брикету морозива здійснюється з допомогою системи контролю і управління, в основі якої лежить регулятор температури РТ-0193.
Виймання порцій морозива з формочок проводиться щипцями, які встановлені на штанзі головки для глазурування.
Штанга головки для глазурування опускаючись виймає щипцями за палички ряд "ескімо" і подає їх на глазурування.
Глазурування брикетів морозива проводиться шляхом занурення брикетів у шоколадну глазурь, яке здійснюється при русі щипців вниз і одночасному підйомі ківша з глазуррю вверх..
Потім щипці з морозивом в глазурі піднімається вверх, а ківш з глазур'ю опускається вниз.
Морозиво в глазурі подається до скидувача, звільняється від щипців і скидується на лотки транспортера загортувального автомата.
Звільнені від морозива формочки поступають під дозатор, цикл повторюється.
Технологічний процес виробництва морозива включає в себе підготування сировини, приготування суміші, фільтрування, пастеризацію, гомогенизацію (для сумішей на молочній основі), охолодження, зберігання, фризерування суміші, фасування, загартовування і дозагартовування морозива.(Див. план розміщення технологічного обладнання).
Підготування основної сировини..
Сировина поступає на підприємство в автоцистернах, дерев'яних і металевих бочках, флягах, мішках, ящиках, а також в скляній тарі і посудинах з полімерних матеріалів.
Молочну сировину, а також цукровий сироп, які поступають в автоцистернах, перекачують в спеціальні резервуари, які називають танки, і зберігають при температурі від 0 до -20 градусів по Цельсію. Муку з муковозів пневмотранспортом подають в спеціальні бункери для безтарного зберігання. Споруди для безтарного зберігання використовуються також і для резервування сухих молочних продуктів і цукру-піску.
При відкритті ящиків, бочок і металевих банок з продуктами слідкують, щоб у сировину не потрапили осколки скла, стружка, цвяхи, дріт, часточки дерева та інші посторонні предмети. З поверхні згущених молочних продуктів видаляють можливі ділянки плісняви.
Мішки з сипучою сировиною ( мукою, цукром-піском, крохмалом та ін.) необхідно акуратно пороти по шву, кінці та обривки шпагату видаляють.
Залежалі сухі молочні продукти перед використанням подрібнюють, муку просіюють, горіхове ядро очищають від шкаралупи, а потім подрібнюють і

 
 

Цікаве

Загрузка...