WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → SI-2000 з аналізом структурних характеристик АЛ - Дипломна робота

SI-2000 з аналізом структурних характеристик АЛ - Дипломна робота

ті ж можливості, що і абоненти найсучасніших ЦСК інших фірм.
Підсистема тарифікації достатньо надійна і багатофункціональна. Тарифні дані записуються декілька разів на день на магнітну стрічку в тарифному модулі. Ці записи допомагають вирішувати проблеми, що виникають при поступленні скарг від абонентів. Всі дорогі міжміські та міжнародні телефонні розмови регіструються вельми докладно, завдяки чому забезпечується така ж докладна виписка рахунків.
Надійність системи визначається застосуванням мікроелементів HC CMOS і VLCI, в декілька раз надійніших, ніж елементи технології ТТL. Ілюстрацією стійкості апаратури до різних зовнішніх впливів служить той факт, що навіть в складних умовах сільської місцевості кількість відмов на абонентському комплекті складає менше ніж 0,5 на рік. Розподілена архітектура зменшує вплив відмов на роботу АТС. Досить суттєвим для пристосування на СТМ є розширення допустимого температурного діапазону від 0 до 40 С для SI 2000/224.
Архітектура SI-2000 (рис. 2.2.1) базується на опорному обладнанні (ОпО), що централізує експлуатацію і техобслуговування всієї територіально розподіленої ЦСК, та на різнотипних ВКМ і ВАМ. Ці архітектурні елементи системи побудовані з основних апаратно і програмно ідентичних модулів наступних типів:
GSM (Group Switch Module) - груповий комутаційний модуль;
МСА (Central Module, version A) - модуль комутації, керування і сигналізації (у V-й версії системи замінює GSM, але може додатково встановлюватися і на діючих станціях попередніх версій у процесі їх розширення, як показано на рис. 2.2.1);
ASM (Analog Subscriber Module) - аналоговий абонентський модуль (іноді його називають АХМ);
Рисунок 2.2.1 - Функціональна схема ЦСК SI2000
LCM (Line Concentrator Module) - модуль абонентських концентраторів;
DLX (Digital Lines Multiplexer) - цифровий абонентський мультиплексор;
RBM (Remote Basic Multiplexer) - виносний базовий мультиплексор;
MLB (Line Module, version B) - цифровий абонентський модуль базового доступу до ЦМІС (відсутній у версіях системи нижче V-ї);
ANM (Analog Network Module) - аналоговий мережний модуль;
DNM (Digital Network Module) - цифровий мережний модуль;
ADM (ADministration Module) - модуль адміністративного керування;
CHM (CHarging Module) - модуль тарифікації;
ОМС (Operation and Maintenance Center) - модуль центру технічної експлуатації і обслуговування.
2.2.2 Груповий комутаційний модуль GSM
Груповий комутаційний модуль GSM утворює однокаскадне цифрове комутаційне поле (ЦКП) - він є каскадом ЧП просторово-часової комутації і виконує взаємні неблоковані з'єднання будь-яких каналів підімкнених трактів ІКМ, комутує міжпроцесорні з'єднання та забезпечує синхронізацію системи. Зважаючи на важливість цих функцій, модуль повністю дубльовано (спрощена функціональна схема модуля на рис. 5). Обидві площини паралельно виконують однакові дії, але для реального перенесення інформації вибирається одна з них, яка вважається активною. Активна площина примусово синхронізує пасивну, для чого вони з'єднуються окремим трактом 8 кГц. Активний керівний процесор CPU робить синхронні зміни вмісту оперативної пам'яті DM (Dynamic Memory) пасивної площини. Завдяки цим заходам перемикання на іншу площину не призводить до порушень встановлених з'єднань чи до збоїв синхронізації. Дубльований модуль GSM є двокасетним, а окрема площина займає половину першої і половину другої касети. Всі блоки і модулі станції (ASM, DNM тощо) вмикаються послідовними двобічними міжмодульними трактами МL (2048 кбіт/с) паралельно у обидві площини комутаційного поля.
Рисунок 2.2.2 - Функціональна схема групового комутаційного модуля GSM
2.2.3 Аналогові абонентські модулі ASM та RASM
Функціональна схема аналогового абонентського модуля ASM на рис 2.2.3. На стативі обладнання він займає три касети і дозволяє підімкнути до 239 ААЛ, у кожну з яких можна вмикати індивідуальний або два спарованих телефонних апарати (без взаємного зв'язку). Внутрішнє навантаження у ASM не замикається, а у напрямку до комутаційного поля можна мати лише один між модульний тракт ML, тобто 30 розмовних каналів. Таким чином, хоча потенційна номерна ємність модуля ASM досягає 478 №№ (якщо всі ТА спаровані), реальна ємність звичайно не перевищує 240 №№ (при концентрації 8:1), що дозволяє мати на стативі ASM лише 480 №№, тобто набагато менше, ніж у більш розвинутих ЦКС. Це спричинено намаганнями розробників системи якомога зменшити енергоспоживання, спростити і здешевити модуль, передбачивши у той же час специфічний для мереж країн СНД спосіб зменшення витрат на мережу АЛ - спароване підімкнення ТА.
Рисунок 2.2.3 - Функціональна схема аналогового абонентського модуля ASM
До складу ASM входять плати абонентських комплектів та спільне обладнання:
просторовий аналоговий концентратор MXC,
комплект аналого-цифрового перетворення ADC,
універсальний пристрій стику з трактом ІКМ UPI,
інтерфейс касети SIN,
блок приймачів тонального набору DTMF,
пристрій тестування АЛ LTU,
викличний і тональний генератор RTG,
керівний пристрій SCC,
периферійний інтерфейс PIN.
Особливість виносного блоку RASM у тому, що він встановлюється у шафі спеціальної конструкції разом з обладнанням передачі LE, первиннім джерелом живлення та акумуляторами, а між модульний тракт ML подовжено стандартним ЛТ 2048 кбіт/с, утвореним у будь-якому середовищі поширення. Цей ЛТ закінчується в RASM і в опорному обладнанні системи блоками LE кінцевого обладнання лінійного тракту використаної системи передачі (див. Рис. 2.2.1.).
2.2.4 Цифровий мережний модуль DNM
Блок DNM (рис. 2.2.4) забезпечує відімкнення одного зовнішнього лінійного тракту Е1 (2048 кбіт/с) зі стикам А і стандартним використанням каналів: нульовий для синхронізації, шістнадцятий - для лінійної сигналізації та утворення над циклу, канали 1...15 і 17...31 - для інформації користувачів (мова, дані). У разі використання спільно канальної сигналізації КІ 16 може використовуватися, як розмовний. Якщо напрямок зв'язку додатково обладнати цифро-цифровими перетворювачами D/D (див. рис. 2.2.1), то замість тракту Е1 можна підімкнути два тракти Е1/2 (1024 кбіт/с) зі стиком А1, у якому КІ 0 - для синхронізації і лінійної сигналізації, КІ 1...14 - розмовні.
Рисунок 2.2.4 - Функціональна схема цифрового мережного модуля DNM
2.2.5 Модуль адміністративного керування ADM
Цей модуль встановлюється на кожній станції (ОпО та ВКМ ЦСК). Він забезпечує взаємодію "людина-машина", завантаження і модифікування програм і даних всіх станції, аварійну сигналізацію і діагностування обладнання, вимірювання параметрівнавантаження та взаємодію станції з ЦТЕ системи. При ємності станції до 2000№№ модуль ADM може додатково виконувати функції тарифікації, але у цьому разі відмова модуля призводить до втрати всіх тарифних даних (вони зберігаються в енергозалежній пам'яті). Структурна схема модуля приведена на рис. 2.2.5.
Рисунок 2.2.5 - Структурна схема модуля

 
 

Цікаве

Загрузка...