WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Ремонт та обслуговування матричних друкуючих пристроїв - Курсова робота

Ремонт та обслуговування матричних друкуючих пристроїв - Курсова робота

має тактову частоту 33 Мгц і скорочений набір команд (RISC-архітектура).
Тому що лазерний принтер є сторінковим принтером (тобто він формує для друку повноъ сторінки, а не окремі рядки, як голчастий чи струминний) швидкість друку виміряється в сторінках у хвилину. Середній лазерний принтер друкує 4, у кращому випадку 6 чи 8 сторінок у хвилину. Високопродуктивні принтери, що, як правило, використовуються в комп'ютерних мережах, можуть друкувати до 20 і більш сторінок у хвилину.
Дозвіл лазерного принтера по горизонталі і по вертикалі визначається різними факторами: 1) вертикальний дозвіл відповідає кроку барабана і для більшості принтерів складає 1/600 дюйма (для більш дешевих 1/300 дюйма); 2) горизонтальний дозвіл визначається числом крапок в одній "рядку" і обмежено точністю наведення лазерного променя.
Лазерний принтер обробляє цілі сторінки, що, природно, зв'язано з великою кількістю обчислень. Швидкість друку визначається не тільки роботою процесора, але й істотно залежить від пам'яті, який обладнаний принтер. Величина пам'яті лазерного принтера 1 Мбайт є нижньою границею, більш відчутна ємність пам'яті від 2 до 4 Мбайт. Кольорові лазерні принтери мають ще велику пам'ять.
Як правило, більшість лазерних принтерів можуть друкувати на папері формату А4 і менше, щоправда, останнім часом з'явилися принтери, здатні друкувати на аркушах формату А3. Крім того, якщо раніш друк на рулоні вважалася прерогативою лише голчастих принтерів, те зараз на ринку з'явилися моделі лазерних принтерів, що також можуть використовувати для роботи папір у рулоні, наприклад Pentax Laserfold 300E.
Деякі лазерні принтери, наприклад Xerox 4320/MRP "уміють" друкувати на обох сторонах листа, а в багатьох дорогих моделях передбачена можливість їхнього дообладнування для двостороннього друку (правда, це коштує більш 500 USD).
2.ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ ПРО МАТРИЧНІ ПРИНТЕРИ.
Принтери призначені для виводу алфавітно-цифрової і графічної інформації на папір. Існують кілька тисяч моделей принтерів, що можуть використовуватися в IBM . найбільше часто застосовуються матричні принтери.
Матричні принтери - найбільш розповсюджений тип принтерів. У цьому типі принтерів використовується для друку друкуюча голівка(ПГ) , що містить одні чи два ряди тонких голок. Голівка встановлюється на ракетці і рухається уздовж рядка, що друкується. При цьому голки в потрібний момент ударяють через барвну стрічку по папері. Це забезпечує формування на папері символів і зображень. У дешевих моделях принтерів використовуються ПГ із 9 голками. Якість друку в цих принтерах поліпшується при друку інформації не в один, а в два чи чотири проходи ПГ уздовж рядка, що друкується. Більш якісна і швидка печатка забезпечується 24-голковими принтерами. Однак ці принтери більш дорогі в порівнянні з 9-голковими,менш надійні й існують визначені труднощі при заміні вийшовших з ладу ПГ.
Для переміщення барвної стрічки використовується передавальний механізм, що використовує рух каретки. За переміщення каретки відповідає крокової двигун. Ще один крокової двигун відповідає за переміщення бумагоопорного валика. Швидкість друку матричних принтерів невисока. У залежності від обраної якості друку і моделі принтера швидкість друку складає від 10 до 60 секунд на сторінку.
3.ОБСЛУГОВУВАННЯ І РЕМОНТ ПРИНТЕРА
Недивлячись на бурхливий розвиток "безпаперових технологій" кількість документів, надрукованих на папері, стрімко росте (особливо в нашій країні). У зв'язку з цим зростає кількість принтерів, що знаходяться в користуванні різних організацій, а також окремих громадян. Як наслідок, зростає і кількість поломок цієї техніки. Майже 78% поломок принтерів можна було б уникнути, якби користувачі дотримували інструкції, прикладену до принтера, чи хоча б елементарні правила експлуатації техніки. Очевидно, що для цього клієнту необхідно ознайомитися з інструкцією до того, як він почне розпаковувати і встановлювати принтер. Якщо інструкція написана іноземною мовою, що, безсумнівно, є порушенням Закону про права споживача, треба звернутися до тому, хто допоможе неї перевести. Якщо ж такої можливості ні, треба уважно розглянути всі картинки в інструкції. Цілком можливо, те, що незрозуміло написано, буде дуже навіть дохідливо намальовано. У будь-якому випадку, ми вирішили поділитися з Вами і Вашими клієнтами правилами, що фактично є квінтесенцією всіх інструкцій, а також узагальненим багаторічним досвідом обслуговування і ремонту принтерів.
1. Перше і саме головне правило: спочатку приєднати принтер до комп'ютера, а вуж потім включати в електричну мережу. Це правило в спрощеному виді давно відомо людству, і іде коренями до таких популярних правил, як: а) спочатку вигвинтити пробки, а потім лагодити розетку, чи б) спочатку поставити праска на підставку, потім його включити, чи навіть в) спочатку запалити сірник, а вуж потім відкрити газ.
Якщо не піти цьому правилу, і приєднати включений принтер до працюючого комп'ютеру, в обох пристроїв можуть згоріти порти введення-виводу інформації. У деяких принтерів, наприклад Epson Stylus 1000, попутно виходить з ладу система виміру кількості чорнила в картриджі. У будь-якому випадку, якщо принтер гарантійний, вихід з ладу інтерфейсної частини однозначно ідентифікується фахівцями, як порушення інструкції, при цьому гарантія анулюється.
2. У деяких принтерів, особливо це відноситься до старих моделей матричних принтерів Epson, небезпечно крутити ручку підмотування папера при виключеному (!) принтері. Справа в тім, що принтер повинний знати, де знаходиться передній край завантаженого листа, і в залежності від його положення включає на шляху листа різноманітні напрямні чи ролики засувки. Тому, якщо його обдурити, він може заклацнути ролик до того, як лист його пройде; папір упреться в ролик, помнеться, і, у кращому випадку, прийдеться витягати м'ятий лист із принтера. А в гіршому - вийдуть з ладу датчик кінця листа, що друкує голівка, каретка, механізм подачі папера, деякі деталі корпуса.
Тим більше не рекомендується крутити цю ручку при включеному принтері. До усіх вищеописаних наслідків додасться ще трохи, а саме: вихід з ладу шестірень, двигуна подачі папера і, природно, самої ручки. З усього сказаних випливає, що вставляти папір у принтер випливає тільки по інструкції, а рухати її чи вивантажувати з принтера можна тільки за допомогою штатних засобів, якимись є кнопочки на пульті.
3. Робота матричного принтера дуже сильно нагадує роботу механічної друкарської машинки, а принцип передачі зображення на папір узагалі цілком ідентичний. Але якщо в друкарській машинці можна було фарбувати стрічку чорнилом, чи навіть тушшю для вій, то стрічку принтера не можна фарбувати нічим. Технологія виготовлення барвної стрічки передбачає нанесення фарби при температурі близько 90°С,повільне висихання й усмоктування фарби в тканину стрічки так, щоб фарба на папір переносилася тільки при ударі. Холодне ж фарбування стрічки приводить до переходу фарби на голки друкуючої голівки, отчого між голками накопичується густа грузла маса, що

 
 

Цікаве

Загрузка...