WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Ремонт та обслуговування матричних друкуючих пристроїв - Курсова робота

Ремонт та обслуговування матричних друкуючих пристроїв - Курсова робота

використання папера в рулоні.
До параметра "швидкість друку" треба відноситися обережно. Виготовлювачі завжди вказують теоретичну швидкість друку, тобто максимально можливу швидкість чорнового (Draft) режиму, при цьому якість друку не грає ролі. LQ-друк для голчастих принтерів тривати, звичайно ж, довше. Ще довше приходиться очікувати роздруку графіки, тому що при цьому набір знаків не читається з внутрішньої пам'яті (ROM) принтера, а кожна крапка, що друкується, повинна розраховуватися.
Голчасті принтери обладнані внутрішньою пам'яттю (буфером), що приймає дані від РС. Обсяг пам'яті недорогих голчастих принтерів складає від 4 до 64 Кбайт. Хоча існують моделі, що мають і більший обсяг пам'яті (наприклад Seikosha SP-2415 має буфер розміром 175 Кбайт).
Матричний принтер є механічним пристроєм, а робота механічних вузлів завжди супроводжується шумом.
1.2. Струминний принтер
Історія розвитку струминної печаті нараховує кілька десятиліть. Генеральна ідея, загалом, залишалася увесь час незмінної - нанесення фарби на чи папір інший матеріал, використовуючи переваги рідкого барвника: легкість у нанесенні і можливість утворення малих обсягів. Розмаїтість пропонованих способів бути воістину невичерпним. У підсумку сформувалося чотири самостійних напрямки в розвитку струминної печаті, кожне з який володіло як безсумнівними достоїнствами, так і неминучими недоліками.
Найбільш ранньою технологією, що зробила струминний друк доступної і щодо дешевої, була технологія "сухого чорнила" - "dry ink jet". Під впливом високої температури частки твердого барвника (найчастіше в цій якості виступав графіт) розплавлялися і під тиском наносилися на папір. Цей метод дотепер застосовується в калькуляторах і деяких типах принтерів. В даний час, однак, з'явився цікавий розвиток цього методу, що одержало назву "сублимаційного друку".
Інший різновид струминного друку - "спарк" - технологія - у цілому аналогічна попередньої, але використовує рідкі чорнило.
Два інших типи струминної печаті складають, по суті, її сучасне обличчя. Це п'єзоелектрична і "бульбашкова" технології.
Перша з них, як випливає з назви, використовує явище п'єзоелектрики для нанесення чорнила на папір (плівку). Це дозволяє дуже точно позиціонувати частки барвника, однак вимагає складного і дорогого пристрою друку (картриджа).
"Бульбашкова" технологія здійснює нанесення барвника шляхом виштовхування часток чорнила з ємності за допомогою пухирця газу, що утвориться усередині картриджа в результаті різкого локального підвищення температури і тиски.
Саме поява і промислова реалізація "бульбашкової" технології струминної печаті з'явилася причинної сплеску попиту на струминні принтери, спочатку одноколірні, а згодом практично завжди поліхромні. Остаточний вибір зроблений, однак, на користь "бульбашкового струминного друку" (bubble ink jet printing). Цю же технологія у своїх виробах використовують Hewlett Packard, Canon, Mannesman Tally і ряд інших виробників.
Вибір на користь саме цієї технології цілком пояснимо навіть з повсякденної точки зору "непросунутого" користувача. Технологія bubble ink jet дозволяє реалізувати друкуючий вузол пристрою у виді дешевого знімного картриджа, вона досить толерантна до якості використовуваного чорнила (хоча, зрозуміло, завжди переважніше використовувати фірмовим чорнило, або чорнило, рекомендовані виробником картриджа). І головне - "бульбашкова" технологія володіє тим, що у світі апаратного забезпечення іменується "масштабуванням". Іншими словами, збільшення щирого дозволу друку, скажемо, удвічі, для технології bubble ink jet є проблема технологічна, але не принципова.
Якість струминного друку залежить, головним чином, від трьох основних факторів: якості друкуючого вузла (дозвіл), якості чорнила (передача півтонів і кольору), типу використовуваного носія (безпосередньо зв'язаний з попереднім фактором - наскільки добре дані чорнило сполучаються в даним типом чи папера плівки).
Безсумнівно, перший із зазначених факторів впливає на якість друку в цілому. Однак він же і викликає найбільших технологічних труднощів при реалізації і впливає на кінцеву вартість виробу - не в меншу сторону, на жаль. При цьому вдалий підбор чорнила, емуляції високого дозволу і конструкція картриджа, що зводить до мінімуму ефект "розпливання" чорнила на папері дозволяють досягти результатів, що вкрай незначно відрізняються від тих, котрі виходять при використанні більш дорогого принтера з високим щирим дозволом.
В даний час в усьому світі струминні друкувальні пристрої вийшли на перше місце по обсягах продажів. Принтери практично безшумні, з легкістю здійснюють кольорову печать. Отримані за допомогою струминних принтерів роздруківки мають високий дозвіл лазерної якості. ДО 1993 року в Європі відбувся масовий перехід від матричних принтерів до струминних, що одержав назву "революції струминної технології". По оцінках незалежних експертів за 1991-1993 р. частка матричних принтерів упала від 60% до 30%, а частка струминних збільшилася з 20% до 45%. Унаслідок своєї щодо високої ціни лазерні принтери займають приблизно 20-25% ринку і застосовуються для високоякісної швидкісного друку.
1.3. Лазерний принтер
Незважаючи на сильну конкуренцію з боку струминних принтерів, лазерні принтери на сьогодні дозволяють досягти більш високої якості друку.
На жаль, кольорові лазерні принтери доступні далеко не усім. Однак радує те, що якість одержуваного з їхньою допомогою зображення наближається до фотографічного, а ціни мають тенденцію до зниження. Уже зараз можна придбати кольоровий лазерний принтер менш чим за 5000 USD.
Таким чином, для одержання високоякісної чорно-білої роздруківки варто віддавати перевагу лазерному принтеру в порівнянні зі струминним. Якщо ви бажаєте одержати кольорове зображення, то в більшості випадків можете бути задоволені кольоровим струминним принтером.
Рівень шуму при "дзижчанні" лазерного принтера складає в середньому 40 дБ. У режимі off-line це значення ще менше.
Більшістю виготовлювачів лазерних принтерів використовується механізм друку, що застосовується в ксероксах.
Альтернативою лазерному є так називаний світлодіодний принтер, чи LED-принтер (Light Emitting Diode). Замість лазерних променів, керованих за допомогою механіки дзеркал, барабан висвітлює нерухомий діодний рядок, що складається з 2500 світлодіодів, що описує не кожну крапку, а цілий рядок. На цьому принципі працює лазерний принтер OKI.
Технологічно процес кольорового друку на лазерному принтері здійснюється дуже складно, тому і ціни на такі принтери ще дуже високі.
Швидкість друку лазерного принтера визначається двома факторами. Перший з них - це час механічного протягання папера, іншої - швидкість обробки даних, що надходять від РС, і формування растрової сторінки для друку.
Звичайно лазерний принтер обладнаний власним процесором.Як правило, для чорно-білих принтерів використовується мікропроцесор Motorola 680000. У високопродуктивних принтерах, наприклад НР, використовують процесор Intel 80960, що

 
 

Цікаве

Загрузка...