WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проектування і виготовлення автоматичного пристрою для перевірки електромеханічних лічильників імпульсів - Дипломна робота

Проектування і виготовлення автоматичного пристрою для перевірки електромеханічних лічильників імпульсів - Дипломна робота


1 2 5 3 4
Рис2.Схема перевірки електромеханічних лічильників імпульсів СИ-206 згідно ТУ 25 - 01. 888-78
де 1- Генератор прямокутних імпульсів Г5 - 6 А;
2- Прилад лічильний ПС 02 - 08; ТУ 2. 801. 013;
3- Блок живлення БСП - 50, АЭЗ. 215. 005 ТУ;
4- Контрольований лічильник СИ- 206;
5- Осцилограф С1 - 68, Н22. 044. 053 ТУ;
Згідно приведеної схеми перевірки імпульсних лічильників проводять наступним чином :
1. Оператор вмикає для технологічного прогріву джерело живлення, генератор прямокутних імпульсів, лічильний прилад, осцилограф. І прогріває вищевказані прилади для одержання стабільних вихідних характеристик на протязі 15 хв.;
2. Осцилографом 5 встановлює на генераторі 1 контрольну частоту і тривалість вихідних імпульсів, на джерелі живлення 3 - необхідну напругу живлення контрольованих лічильників;
3. Оператор монтує схему перевірки згідно приведеної на Рис.2;
4. Вмикає вихідний сигнал на генераторі і веде паралельний контроль за показом приладу лічильного ПС 02 - 08 і контрольного лічильника СИ - 206. По відліку на приладі лічильному заданої кількості імпульсів, згідно таблиці 4 ТУ 25 - 01. 888 - 78 вимикає вихідний сигнал на генераторі і проводить порівняння показів контрольованого лічильника і приладу лічильного.
1.3 Обґрунтування теми проекту
Вищезгадані операції повторюються при перевірці кожного лічильника, що викликає значні затрати технологічного часу на демонтаж попередньої схеми перевірний і повторний монтаж для перевірки наступного лічильника, крім того технологічна схема індивідуального контролю кожного лічильника призводить до значних затрат електроенергії. Необхідність вести відлік в динаміці приводить до суб'єктивних похибок оператором.
Виникає необхідність в автоматизації процесу перевірки вищевказаних лічильників з метою:
1. суміщення технологічних операцій прогріву вимірювальних приладів з операцією встановлення на них вихідних контрольних параметрів.
2. скорочення кількості вимірювальних приладів.
3. зменшення технологічного часу на їх перевірку за рахунок збільшення їх кількості в одночасній їх перевірці.
4. зменшення витрат електроенергії.
5. виключення суб'єктивної похибки оператора.
2. Розрахунково - технологічна частина
2.1 Вибір і обґрунтування структурної схеми пристрою
Для виконання вищезгаданих завдань автоматизована схема перевірки повинна задовольняти вимоги ТУ 25-01. 888-78 з одночасним їх виконанням. Проектований пристрій перевірки повинен забезпечувати одночасну перевірку десяти лічильників. Структурна схема проектованого пристрою матиме вигляд Рис.3
Рис.3 Структурна схема проектованого автоматичного пристрою.
2.2. Розробка функціональної схеми пристрою
Функціональна установка представляє собою пристрій, який автоматично забезпечує, задану програмою кількість імпульсів на контрольовані імпульсні лічильники з послідуючим зрівнянням їх кількості
з показами електронного лічильника.
Спроектований пристрій повинен експлуатуватися при:
температурі зовнішнього середовища, Со -
відносній вологості, % не більше 80
атмосферному тиску, мм рт. ст.
що не перевищують норм, вказаних в таблицях 4, 5 ГОСТ 12.1. 005-88. Функціональна схема пристрою приведена на Рис. 4 і включає в себе дев'ять функціональних блоків. З такими функціями:
А1 - блок живлення. Забезпечує всіма необхідними напругами живлення інші блоки пристрою. Містить в собі силовий трансформатор ТР1 (див. розрахунки), два стабілізатори компенсаційного типу на мікросхемах серії К142 з електричним захистом від перенавантажень по струму, коротких замикань і зовнішніми регулюючими транзисторами типу КТ817В. Вони забезпечують " +5 В " по шині живлення мікросхем стенду " +24 В " - по шині живлення контрольованих лічильників. Для живлення анодних кіл світлоіндикаторів потрібна стабілізована напруга з розмахом 200 В. Для цієї цілі використано параметричний стабілізатор із штучною земляною точкою. Така схема живлення дозволяє отримати стабілізовану напругу розмахом 200 В на проміжку " анод - катод " і одночасно зменшити розсіювану стабілізатором потужність.
А2 - шистирозрядний еталонний електронний лічильник. Призначений для підрахунку кількості імпульсів, які подаються на імпульсні контрольовані лічильники. В лічильнику використані мікросхеми серії К155ИЕ1, DD6… DD11.
А3 - блок індикації. Служить для індикації стану еталонного електронного лічильника. В пристрої використано принцип динамічної індикації, який заклечається в короткочасному висвічуванні відповідної цифри на світло індикаторі і при досить високій частоті повторення цього процесу. Око оператора не помічає цього мигання, а цифра на світлоіндикаторі представляється як такою, що горить постійно. Є різні схеми рішення динамічної індикації. В даному випадку використана динамічна індикація з фазоімпульсним представленням цифр. Її принцип можна зрозуміти з Рис.5.
Опорна лічильна декада і дешифратор забезпечу ють безперервну подачу зміщених по фазі імпульсів одночасно на всі катоди світло-індикаторів. Причому спочатку імпульси появляються на дев'ятих катодах, потім восьмих, сьомих і т. д. При переповненні лічильних декад на їх вихорах появляється імпульси управління формувачами анодного струму Аі цифрових світлоіндикаторів. В світлоіндикаторі загориться цифра фаза імпульсу, на катоді якої співпаде з імпульсом на формувачі анодного струму. Неважко здогадатися, що цифра, яка засвітилася буде відповідати числу записаному в декаді лічильника.
А4 - на мікросхемі К155ЛА3, DD1 і транзисторі VT3 виконаний тактовий генератор опорної лічильної декади f0. Роль опорної лічильної декади виконує мікросхема DD22, К155ИЕ2 і її дешифратор DD24 К155ИД1.
Формувачі анодного струму в стенді виконані на транзисторах типу МП26Б, VT5…VT11. Принципова схема формувача представлена на Рис.6. У формувачах такого типу використано принцип накопичуваної ємкості, що дозволяє використовувати двох полярне живлення і забезпечує роботу комутуючого ключа і стабілізатора живлення в легших режимах роботи. Розглянемо роботу схеми в статичному режимі. На анод світлоіндикатора VD1 і обмежувальний резистор R4 подається половина необхідного реле запалювання живлення. Комутуючий ключ на транзисторі VT1 закритий напругою UD2 - напруга підпорки. Таким чином накопичувальна ємність С зарядиться напругами +100В і -100В. При співпадінні імпульсів Uупр. в базі VT1 і ДШ комутуючий ключ Т1, також, відкривається і комутуючий ключ в ДШ. Таким чином накопичувальна ємність С тор зрядиться через "анод - катод", запалювання відповідної цифри на табло.
А5 - задаючий генератор і формувач імпульсів

 
 

Цікаве

Загрузка...