WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу виготовлення трюмо - Курсова робота

Розробка технологічного процесу виготовлення трюмо - Курсова робота

усунути лише на заготовках, які отримані після розкроювання повно форматних плит. Калібрувати можна різними способами: силою дією на заготовку, струганням, циліндричним і торцевим фрезеруванням циліндричним і стрічковим шліфуванням.
При калібруванні силовою дією заготовки з ДСП запресовують між двома гарячими плитами, між якими вставлені обмежуючі планки. В запресованому стані нагріту заготовку охолоджують, цим самим стабілізує сталість розміру по товщині на всіх ділянках. Для реалізації такого способу калібрування можна використовувати багато проміжкові преси, в яких затиснуті плити нагріваються і при охолодженні в пресі розміри плит стабілізуються. Розглянутий спосіб калібрування не набув широкого застосування внаслідок зниження показників міцності ДСП і високої вартості. Калібрування заготовок шліфуванням забезпечує потрібну продуктивність і якість. При циліндричному шліфуванні за ріжучий інструмент служить абразивний циліндр створений Укр. ДЛТУ під керівництвом проф. Яцюка А.І. Абразивом є зерна карбіду кремнію або алмазу. Циліндр із зернами карбіду кремнію складається з металевої гільзи (оправки), на яку нанесено шар абразивного матеріалу товщиною 30 мм.
Абразивні зерна закріплені на гільзі і зв'язані між собою за допомогою зв'язуючого на основі епоксидної або бакелітової смоли. Швидкість різання 25м /с. Швидкість подачі 6...17м /хв. Товщина шару, який знімається за один прохід, становить 0,4...1,5мм. Зернистість абразивних зерен, які застосовуються в абразивних циліндрах становить №160-63 ( ГОСТ 3647-80) і відповідно 12...24 (ТУ України 00222226-36-92).
Особливістю абразивного циліндра в порівнянні з шліфувальною шкуркою є його здатність самозаточуватися. Оскільки виготовлений абразивний циліндр на своїй робочій поверхні має тверду кірку, то перед початком роботи його потрібно правити. Правка циліндра проводиться на верстаті за допомогою спеціальних роликів з твердого сплаву ВК8, ВК15. Правкою з абразивного циліндра знімають шар 0,2...0,3мм. В процесі роботи циліндра на активно працюючі абразивні зерна діють сили, які з часом поступово зростають в наслідок заступлення зерен. При цьому зусилля різання перевищують міцність самих зерен. Тоді зерна ламаються на частинки, які разом із знятою стружкою виносяться з зони контакту циліндра з оброблюваним матеріалом. Таким чином, ріжуча здатність зерна і в цілому циліндра поновлюється. Якщо на протязі малого часу роботи циліндра від зерен відколюються дрібні кусочки, то з часом відколюються грубші кусочки і в подальшому викришування цілих зерен із зв'язуючого. Отже, в процесі роботи циліндра його робоча поверхня самозаточується за рахунок мікро і макроруйнування зерен і викришування цілих зерен із зв'язуючого.
Оскільки абразивний циліндр самозаточуються нерівномірно по всій поверхні, то його необхідно піддавати повторній правці. Час роботи циліндра між двома правками визначається верхньою межею шорсткості обробленої поверхні, яка в процесі калібрування поступово зростає. Стійкість абразивного циліндра, тобто час його роботи між двома правками становить 3,0...16,0 тис.м погонної довжини калібрування і залежить від товщини знімного шару, зернистості абразиву і потрібної шорсткості поверхні...
Абразивний циліндр, в якого ріжучим інструментом є штучний алмаз, створений УНДІНМ, складається з вала, де змонтовані бруски, на робочій поверхні яких електрохімічним способом напаяні алмазні зерна. Для калібрування ДСП використовують штучні алмази марок АСК і АСВ зернистістю 500 /400, 400 /315, 315 /250 і 250 /200 мкм. Швидкість різання
25 м / с і подачі …16 м / хв. Товщина шару , який знімається, не перевищує 2мм.
Абразивний циліндр з синтетичних алмазів порівняно з циліндрами із зернами з карбіду кремнію зеленого мають розвинутішу структуру, завдяки якій забезпечується висока стійкість проти спрацювання, добра теплопровідність і низький коефіцієнт лінійного розширення. Стійкість синтетичних алмазів досягає 200 тис. м погонної довжини калібрування.
Абразивні циліндри з карбіду кремнію і штучного алмазу монтуються на модернізованих рейсмусових верстатах СР6-7М, СР6-8М та ін. В основу реконструкції таких верстатів покладена заміна ножового вала на абразивний циліндр і підвищення потужності приводу механізму різання до 25...30 кВт. Заготовки на цих верстатах калібруються за два проходи. Широко застосовують для калібрування повно форматних плит і заготовок з них абразивні циліндри, які монтуються на модернізованих верстатах МКШ і ДКШ1.
При стрічковому калібруванні ріжучим інструментом служить шліфувальна шкурка. Вона складається з основи, виготовленої з тканини і абразивних зерен з електрокорунду або карбіду кремнію. Безумовно, що карбід кремнію має значно більшу ріжучу спроможність і стійкість, тому він застосовується частіше.
Абразивні зерна заносяться на основу шкурки електростатичним способом і приклеюються до неї різними клеями. Застосовуються клеї синтетичного походження.
Шліфувальні шкурки, що застосовуються при калібруванні ДСП,мають щільне (100%) насипання зерна на основу з кількома шарами. Це сприяє підвищенню їх стійкості. Шліфувальні стрічки виготовляються склеюванням смуг шліфувальної шкурки в стрічку нескінченної довжини. Кінці для склеювання підготовляють, обробляють їх на вус. Ширина смуги 30...65 мм. Величина кута між швом і повздовжньою окрайкою шліфувальної шкурки повинна бути 60... 750. Для склеювання швів використовуються клеї ДІПК-121, двокомпонентний поліуретановий ВМД 133 та ін.
Для калібрування повно форматних ДСП застосовуються двострічкові шліфувальні верстати фірми BIZON I BETCHER та ін. Для калібрування заготовок з ДСП використовують верстати з більш вузькими шліфувальними стрічками.
На базі таких верстатів створені автоматичні лінії калібрування МКШ1. Продуктивність верстатів і ліній для калібрування в метрах за годину
де U - швидкість подачі, м /хв;
Кк - коефіцієнт ковзання, Кк = 0,90-0,93;
Кл - коефіцієнт використання робочого дня, Кл = 0,90-0,95;
Км - коефіцієнт використання машинного часу, Км =0.8-0.9;
L - довжина заготовки, м;
Т - середня кількість приходів при калібруванні.
Слід зазначити, що при калібруванні заготовок з ДСП із зняттям шару матеріалу, необхідно враховувати можливість їх подальшого жолоблення в наслідок порушення рівноваги внутрішніх напружень. При знятті з заготовки шару матеріалу з одного боку вона часто жолобиться увігнутістю в той самий бік. Якщо з зжолобленої заготовки з випуклого боку зняти шар матеріалу, то величина жолоблення може зменшитися. Таким чином, для коригування жолоблення заготовок з ДСП необхідно раціонально побудуватитехнологічний процес калібрування.
Для уникнення можливого жолоблення при калібруванні необхідно знімати однаковий шар матеріалу з двох боків заготовки. При калібруванні шліфуванням шліфувальні верстати обладнані центруючим пристроєм, що дозволяє постійно регулювати різноманітність зняття шару матеріалу з двох боків заготовки.
Зменшити або навіть повністю зняти внутрішні напруження, які існують в деревинно стружкової плити, в ній створюються значні періодично діючі напруження

 
 

Цікаве

Загрузка...