WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу виготовлення трюмо - Курсова робота

Розробка технологічного процесу виготовлення трюмо - Курсова робота


Курсова робота
Розробка технологічного процесу виготовлення трюмо
Зміст
Вступ
1. Технічний опис виробу.
1.1 Опис виробу.
1.2 Конструкція і матеріали.
2. Розробка технологічного процесу.
2.1 Опис технологічного процесу
2.2 Технологічна карта.
3. Заходи з охорони праці.
Список використаної літератури.
Вступ.
Меблі являються частиною матеріальної культури народу. Вони грають важливу роль в архітектурно-художньому вирішенні інтер'єру активно впливають на формування художньому смаку і культури навиків людей.
Як і всі галузі народного господарства України, меблева промисловість знаходиться в процесі постійного розвитку і вдосконалення. Розширюються і поглиблюється кооперування і спеціалізації меблевих підприємств.
За останні роки меблева промисловість перетворилась у високомеханізоване виробництво, яке забезпечує стабільний ріст об'ємів випуску меблів в основному за рахунок технологічного переобладнання підприємств.
Підвищення вимог до якості виробів меблів веде за собою нововведення нової нормативно-технічної документації. Збільшується степінь уніфікації і нормалізації меблевих виробів. Здійснюється інтенсивний процес, хімізацій меблевої промисловості, стає все ширший діапазон застосування нових синтетичних, конструкційних, опороджувальних, личкувальних і пастил очних матеріалів. Проведений ряд досліджень направлене на більш економічне і раціональне використання деревинної сировини шляхом заміни в конструкціях меблів масивної деревини щитовими деревинними матеріалами. Розроблені нові конструкції декоративних елементів меблів, які враховують можливість масового механізованого виробництва.
Проектування меблів ведеться з урахуванням замовлень населення. Сучасні моделі меблів поєднують утилітарні та художні переваги. Основний напрямок в проектуванні меблів - все більш використання уніфікованих елементів, за допомогою яких можна одержувати типи меблів різноманітних габаритних розмірів і комфортабельності.
Організація інтер'єрів житлових та громадських споруд в більшості визначається раціональним мебльованим приміщенням, видами і конструкцією меблів.
В процесі проектування столярно-меблевих виробів враховують слідуючі основні фактори: відповідність конструкції виробу сучасними вимогами і рівню виробництва, фізико-механічні властивості матеріалів, які застосовуються, вплив різноманітних факторів на міцність і довговічність конструкцій, які розробляються, забезпечення мінімальної собівартості виробів і найменованих витрат на організацію і наладку масового виробництва.
Поєднання корисного і красивого, відповідність конструкції сучасному рівню виробництву, умовами експлуатації і вимогам економічності - це ті основні фактори, які визначають властивості столярно-меблевих виробів для обладнання інтер'єру сучасних житлових і громадських споруд.
Технічний опис виробу.
1.1 Опис виробу
Триляж призначений для оснащення житлових приміщень. Експлуатація в наборі або окремо. Виріб розбірної конструкції, складається з двох частин.
В нижній частині розміщена тумба розбірної конструкції. Нижня частина виробу у вигляді двох тумб, які з'єднуються між собою при допомозі верхньої горизонтальної прохідної та задньої стінок.
Тумби складаються з двох вертикальних не прохідних та двох горизонтальних прохідних стінок.
Тумби закриваються глухими накладними дверками за якими є полиці. Між тумбами розташована полиця. В верхній частині розташовані три дзеркала, які кріпляться на піддзеркальних щитах. До нижньої частини вони кріпляться при допомозі піддзеркальних брусків.
Покриття фасадних і видимих поверхонь: Лак НЦ- 218. А1. П. ВГ. 3ГСТ 13. 27-82. Інші поверхні покриття: Лак НЦ-218. А2. П. Г. 3ГСТ 13 .27-82.
Функціональні розміри виробу відповідають ГОСТ 16371-96 "Меблі побітові".
1.2 Конструкція і матеріали.
Всі щитові елементи виробу виготовлені з плити ДСП, товщиною 16 мм. Пласті поверхні личковані шпоном струганим ГОСТ 2977-82, товщиною 0,8мм. Крайки щитові личковані матеріалом МТР ТУ 13-771-84, товщиною 0,4 мм.
Вертикальні стінки тумб з верхньою горизонтальною стінкою з'єднуються при допомозі стяжки різьбової Ф .00. 106, та шкантів Ф. 212.
Тумби триляжу закриваються глухими накладними дверками, які кріпляться на чотирьох шарнірних завісах 3-14-А, шурупами 1-3*13 ГОСТ 1145-80 і фіксуються магнітними защіпками Ф. 85. 01.
Полиця між тумбами установлена на полицях тримачах Ф. 1856. Дзеркало кріпиться на піддзеркальних щитах виготовлені з ДСП при допомозі дзеркалотримача Ф. 1337 шурупами ГОСТ 1145-80. Центральне та бокові дзеркала з'єднуються між собою при допомозі завіс.
Верхня частина триляжу з'єднується при допомозі підзеркальних брусків, виготовлених з деревини хвойних порід, шириною 50 мм. товщиною 30 мм. Піддзеркальний брусок кріпиться до горизонтальної стінки гвинтовою стяжкою 2.2-А-01.
Верхня частина бруска до піддзеркального щита та нижня до задньої стінки кріпиться стяжками Ф.00. 106.
Опора складається з двох поперечних непрохідних і двох повздовжніх прохідних стінок, які з'єднуються між собою стяжками Ф.00. 106. Опорна коробка кріпиться до тумб за допомогою шкантів і металевими шурупами 1-3*13 ГОСТ 1145 -80.
2 Розробка технологічного процесу
2.1. Опис технологічного процесу
Процес розкроювання плитних і листових матеріалів
порівняно з пиломатеріалами значно простіший. Ці матеріали стабільніші за розмірами і якістю. Тому основним при розкроюванні цих матеріалів є забезпечення належної ефективності їх використання, кількість і розміри отримуваних заготовок.
Розкроювання плитних і листових матеріалів на заготовки за характером виконання поділяється на простий, комбінований і змішаний. За простого розкроювання відповідний формат вихідного матеріалу розкроюється на заготовки одного розміру. При комбінованом розкроюванні з одного формату вихідної сировини можна отримати різні розміри заготовок. Змішане розкроювання базується на використанні простої і комбінованої схем. Водночас ефективність використання сировини при розкроюванні зумовлюється схемою розкроювання і особливостями обладнання, яке застосовується.
Обладнання для розкроювання плитних і листових матеріалів за технологічними ознаками поділяється на чотири групи.
До першої групи належать верстати Ц'І'ЗФ, ЦТЗФ2, ЦТ4Ф, які мають два супорти поздовжнього пиляння і один поперечного. Матеріал, який розкроюється, вкладується на стіл-каретку. При русі стола пилки на повздовжніх супортах роблять поперечні різи, а далі при русі поперечного супорта виконується поперечні різи. Потрібна кількість поперечних різів виконується за рахунок дії переставних упорів, які автоматично зупиняють стіл і вмикають привід руху поперечного супорта. На таких верстатах можна застосовувати просту схему розкроювання. При застосуванні складніших схем розкроювання вимагається зняття з стола окремих смуг післяпоздовжнього розрізування матеріалу, а з наступним їх розкроюванням за простою схемою.
До другої групи належать верстати РК302, РК401, які також мають понад три повздовжні супорти і

 
 

Цікаве

Загрузка...