WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка електромеханічного приводу для воріт приватного використання - Курсова робота

Розробка електромеханічного приводу для воріт приватного використання - Курсова робота

двигунів повинна розпочинатись тільки після загоряння сигнальної лампи. Необхідно передбачити автоматичне закриття воріт черезпевний проміжок часу.
Відповідно блок управління електродвигуном повинен мати наступні характеристики:
" Дві протилежні команди дані одночасно, включають режим "Повний стоп".
" Час роботи встановлюється від 0 до 120 секунд регулятором T.L.
" Час затримки 2 двигуна (для воріт з накидом) встановлюється регулятором від 0 до 20 секунд.
" Час автоматичного закриття встановлюється регулятором від 15 до 180 сек.
Технічні характеристики
Вхідна напруга 230В
Сигнальна мигаюча лампа 230В - 25Вт.
Вихід для живлення додаткового
електронного обладнання 12В пост. Макс. потужність - 20Вт
Підключення електричного замка 12В, 15Вт.
Кнопка СТОП нормально-замкнута кнопка
Згідно алгоритму роботи та заданих характеристик складаємо структурну схему блоку управління електродвигуном (рис. 2.1).
Рис. 2.1 Схема структурна блоку управління
Приймач команд - являється частиною комплекту передавач-приймач. Призначення комплекту передача та прийом командних сигналів за допомогою радіохвиль. Окрім того в функції приймача входить декодування прийнятих сигналів та передача їх на наступні вузли за допомогою релейних елементів.
Блок формування сигналів керування - завданням блоку формування сигналів керування є створення управляючих імпульсів згідно прийнятого алгоритму роботи приводу та відносно вхідних сигналів з приймача команд та давачів положення виконавчого механізму. Блок формування сигналів керування також містить вузол часової затримки імпульсів запуску для блоку керування другим електродвигуном.
Блок керування електродвигуном - являє собою силову частину приводу, функціональне призначення якої - подача напруги живлення на електродвигуни в залежності відсигналів управління, прийнятих від блоку формування сигналів керування.
Електродвигун - рушій електромеханічного приводу для воріт приватного використання.
Давач положення виконавчого механізму - застосовується для фіксації положення створок воріт в відкритому (закритому) стані. Вихідним сигналом давача є зміна рівня сигналу, що подається на блок формування сигналів керування і служить сигналом "Стоп" виконавчих механізмів приводу.
Аналізуючи структурну схему управління електромеханічним приводом для воріт приватного використання бачимо, що вона є типовою розімкнутою системою із зворотнім зв'язком,. За допомогою якого фіксуються положення виконавчого механізму та подається команда "Стоп". Регулювальні елементи в системі відсутні. Задатчиком служать такі блоки як: Приймач команд та Давач положення виконавчого механізму. Виконавчим механізмом - електродвигуни.
2.2 Вибір та обгрунтування стандартного обладнання.
З обладнання, яке виготовляється промисловістю, вибираємо наступне:
1. Передавач і приймач команд. Дані блоки вибираємо з асортименту фірми "CAME". Передавач команд, як і приймач, є двоканальним, тобто дозволяє передавати та приймати дві команди (в нашому випадку - це команди на закриття і відкриття воріт) на відстані до 100м за допомогою радіоканалу (частота радіосигналу - 868МГц. Вартість приймача і передавача складає 280 грн. Зовнішній вигляд зображено на рис. 2.2.
а) б)
Рис. 2.2 Передавач команд а) та приймач команд з релейним блоком б) двоканальний.
2. Давач положення виконавчого механізму - використовуємо фотоелектричні давачі. Фотоелектричні давачі відносяться до безконтактних давачів, внаслідок чого являються більш надійними в роботі. Фотоелектричний давач являє собою фотоелемент та освітлювальний пристрій (світлодіод), які розміщені в непрозорому корпусі. При перекритті світлового променя від світлодіода до фотоелемента змінюється провідність останнього. На основі чого і робиться висновок про положення створок воріт. Вартість фотоелектричного давача становить 25 грн.
2.3 Розробка принципової електричної схеми електромеханічного приводу для воріт приватного використання.
Розробку принципової електричної схеми для воріт приватного використання ведемо у відповідності із структурною схемою та з врахування принципів взаємозамінності та уніфікування.
В зв'язку з використанням стандартного обладнання необхідно розробити принципові схеми наступних блоків: Блоку формування сигналів керування та Блоку керування двигуном. Вузол світлової сигналізації розробки не потребує, так як для подачі напруги на сигнальну лампу буде використовуватись частина принципової схеми (а саме тиристорний електронний ключ) блоку керування електродвигуном.
Блок формування сигналів керування. Принципову схему блоку формування сигналів керування складаємо на основі інтегральних мікросхем серій К155 та К531.
Окрім того побудова принципової схеми на ІМС дозволяє використовувати різні вузли без узгодження, так як використовуються командні сигнали, які відповідають рівням логічної "1" ІМС (+Uж), в даному випадку +5В.
Схема електрична принципова приведена на кресленні.
Блок керування електродвигуном - являє собою конвертор на базі електронного тиристорного ключа з прямим принципом регулювання. Навантаженням блоку є електродвигун, максимальна потужність якого - 300Вт. Вибір потужності навантаження в 300 Вт дає можливість використовувати розрахований блок керування електродвигуном з електродвигунами, що входять в комплект постачання електромеханічних приводів для воріт та дверей. Внаслідок вищесказаного потреби в виборі та розрахунку електродвигуна немає.
Вузол світлової сигналізації являє собою електронний нерегульований тиристорний ключ, навантаженням якого є сигнальна лампа розжарювання. Принципова схема вузла світлової сигналізації аналогічна до схеми електричної принципової електронного тиристорного ключа, що використовується в блоці керування електродвигуном.
2.4 Розрахунок нетипових елементів та вузлів.
Згідно розробки принципової схеми розрахунку підлягають такі вузли:
1. Вузол часової затримки сигналу керування для електродвигуна "2".
2. Блок керування електродвигуном.
Вузол часової затримки сигналу керування для електродвигуна "2".
Елементи часозадаючої ланки для електродвигуна розраховуються за допомогою відношення, що відображає час заряду конденсатора до напруги логічної одиниці (+2,7 В), якої достатньо для переходу виходу логічного елемента відповідно зі стану логічного нуля в стан логічної одиниці. Цей час вибрано рівним 10 секунди максимально.
Час заряду конденсатора визначаємо виходячи з правила п'яти RC. Правило п'яти RC формулюється наступним чином: за час, який дорівнює п'яти постійним часу, конденсатор заряджається чи розряджається на 99%. Звідси насамперед необхідно визначити кількість постійних часу, потрібних для заряду конденсатора до напруги 2,7 В:

 
 

Цікаве

Загрузка...