WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Сушіння деревини (Чернівецький меблевий комбінат) - Дипломна робота

Сушіння деревини (Чернівецький меблевий комбінат) - Дипломна робота

здійснюватись за температурою сухого термометра і психометричної різниці або безпосередньо за температурою сухого і мокрого термометрів. Для контролю за параметрами агента сушіння використовують показуючї або самопишучі електромости і вирівлювальні системи з термометрами опору ілогомірами. В камерах періодичної дії з реверсивною циркуляцією термометри опору встановлюються в торці камери з боку коридору керування на висоті 1м від підлоги. Для регулювання параметрів агента сушіння використовують дво- і трьохпозиційні одноканальні регулятори.
Найбільш зручні, точні і компактні системи автоматичного регулювання які випускаються промисловістю є електричні регулятори прямої дії та регулятори непрямої дії з електричним підсилювальним перетворенням. В систему входять сухий і змочений термометр опору, сигнали, з яких надходять в вимірювально-регулююче обладнання. При відхиленні регульованого периметра від значення заданого на блоці задатчиків БЗ, через вихідне реле БР подається сигнал на виконавчі механізми 3, 5, які керують роботою парових вентилів і ключами припливно-витяжних каналів. Виконавчі механізми керуються як автоматично регулятором, так і вручну перемикачами В і ключами КУ. Ступінь відкриття регульованих органів контролюється показчиками положення 2. Передбачається установлення манометра 7 для контролю тиску пари і обладнання 7 для автоматичного включення і реверсування циркуляційних вентиляторів. Як і інша будь-яка електрична САР, в якості основних елементів використано датчики температури, виконавчі механізми, з'єднані з регулюючими органами і власне регулятор електричного або електромеханічного типу.
2.4.8 Контроль вологості деревини в процесі сушіння
Початкову вологість деревини визначають по секціях, біжучу - по контрольних взірця, які випилюють із дощок, характерних по будові, щільності і вологості для даної партії висушуваних пиломатеріалів, контрольний взірець випиляється довжиною не менше 1м.
Деревина секції не повинна мати гнилі, сучків і тріщин. Випиляні секції нумерують і зважують на аналітичній вазі з точністю до 0,01г. Якщо зразу після вирізування зважити секції неможливо, то їх завертають в плівку або кладуть в ексикатор і виймають для зважування по одній. Масу записують прямо на секціях і в журналі.
Зважені секції кладуть в сушильну шафу так, щоб вони не дотикались з поверхнями внутрішньої обшивки і висушують при температурі 103 20С.
Перший раз секції зважують через 5-6год. після початку сушіння, а наступні через кожні дві години. Якщо результат останнього зважування співпадає з попереднім або відрізняється від нього не більше ніж на 0,02г, то його приймають за масу абсолютно сухої секції, записують в журнал, а сушіння закінчують. Перед зважуванням секції охолоджують в ексикаторах з безводним хлористим кальцієм або сірчаною кислотою концентрацією не менше 94% щільністю 1,84 г/см3.
Вологість секції визначають за формулою:
де тпоч - початкова маса секції, г; тс - маса абсолютно сухої секції, г.
Середнє значення вологості, обчислене по 2-х секціях дошки (заготівки) приймаються за початкову вологість Wпоч контрольного взірця. По контрольному взірцю визначають біжучу вологість в процесі сушіння.
В кожний сушильний штабель укладають по два контрольних взірці в місця інтенсивного і сповільненого сушіння, які установлюються із досвіду експлуатації камери.
Середню вологість їх приймають за початкову вологість пиломатеріалів в штабелі.
Контрольні взірці нумерують, торці очищують і покривають фарбою. Після цього їх зважують на торговій вазі з точністю до 5г. Масу записують на взірцях і в журналі.
Взірці укладають в рівень з торцем штабеля або трохи глибше, так щоб їх легко можна було вийняти. В процесі сушіння через визначені проміжки часуу (8-24год) в залежності від характеру пиломатеріалу, взірці виймають із штабеля і зважують. Якщо середня вологість пиломатеріалів (заготівок) в штабелі більше потрібної, пиломатеріали підлягають досушуванню. При меншому значені середньої вологості пиломатеріали підлягають тепловологообробці.
2.4.9 Показники якості сушіння
До показників якості сушіння відносять:
1. Відповідність середньої вологості висушених пиломатеріалів у штабелі заданій кінцевій вологості.
2. Відхилення вологості окремих дощок або заготівок від середньої вологості пиломатеріалів в штабелі.
3. Перепад вологості по товщині матеріалу.
4. Залишкові напруження у висушених пиломатеріалах.
Норми показників якості сушіння пиломатеріалів і заготівок встановлені залежно від категорії якості сушіння.
Таблиця 2.9
Показники якості сушіння пиломатеріалів і заготовок.
Показники якості сушіння Категорія якості, ІІ
Середня кінцева вологість пиломатеріалів або заготівок в штабелі, %
При товщині пиломатеріалів, мм:
32 і менше
38 - 50
більше 50 7,10,15
Відхилення вологості окремих дощок (заготівок) від середньої вологості штабеля пиломатеріалів, %;
При товщині пиломатеріалів, мм:
32 і менше
38 - 50
більше 50 Не більше
Середнє відхилення вологості, %
при товщині пиломатеріалів, мм:
32 і менше
38 - 50
більше 50
Перепад вологості по товщині пиломатеріалів (заготівок), %
при товщині пиломатеріалів, мм:
13 - 22
25 - 40
45 - 60
70 - 90
Не більше
2,0
3,0
3,5
4,0
Умовний показник залишкових напружень (відносна деформація зубців силової секції), % Не більше 2,0
2.4.10 Розформування висушених штабелів
Розформування сушильних штабелів проводиться не відразу після вивантаження їх з камери, а після відповідної витримки в охолоджувальному приміщенні, тривалість витримки беруть приблизно 24 год для тонкого матеріалу і 36...48 год для товстого матеріалу. Для механізації розформування пакетних штабелів можна використовувати електротельфери, крани, електронавантажувачі, якими знімають верхні пакети і транспортують їх до місця розформування. Розформовування пакетів може проводитися вручну або за допомогою механізмів. Для розформування суцільних штабелів є механізми, які використовують і при формуванні штабелів (штабелери, ліфти) а також автоматичні штабелерозбірники на великих підприємствах.
Дипломним проектом передбачено розформування сушильних штабелів проводити на вертикальному ліфті-підйомнику.
2.4.11 Зберігання висушених пиломатеріалів
Пиломатеріали, висушені до експлуатаційної вологості повинні зберігатися в закритих неопалювальних приміщеннях або під накриттям в штабелях із закритими торцевими і боковими сторонами. Пиломатеріали, висушені до експлуатаційної вологості повинні зберігатися в закритих опалюваних приміщеннях при додатній температурі повітря і відповідних значеннях відносної вологості, значення якої залежить від категорії якості сушіння, кінцевої вологості деревини і терміну зберігання.

 
 

Цікаве

Загрузка...