WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Сушіння деревини (Чернівецький меблевий комбінат) - Дипломна робота

Сушіння деревини (Чернівецький меблевий комбінат) - Дипломна робота

встановлена на траверсному візку.
2.4.4 Опис конструкції камери
Камера СПВ-62 призначена для висушування пиломатеріалів різних порід і товщин за різними режимами. Камерарозрахована для виготовлення меблів, музичних інструментів, лиж, паркету, столярних виробів.
Принцип роботи камери: повітряний потік від вентиляторів надходить в циркуляційний канал, в якому розміщені біметалеві калорифери. Пройшовши через калорифери повітря нагрівається до необхідної температури і направляється в штабель пиломатеріалів. У вентиляторному приміщенні через припливно-витяжні канали відбувається викидання в атмосферу певної кількості відпрацьованого повітря і втягування свіжого. Якщо психрометрична різниця стає меншою заданої, то система автоматики подає команду на підняття заслінок припливно-витяжних труб. При досягненні психрометричної різниці заданої по режиму сушіння, заслінки автоматично закриваються, при цьому напрям обертання вентиляторів періодично змінюється в автоматичному режимі.
Камера складається з двох бокових і двох торцевих панелей і верхньої секції. Камера розділена несправжньою стелею. В сушильному середовищі розміщуються торцеві екрани, які перешкоджають руху агента сушіння повз штабелі. У верхній секції камери розміщені три осьові реверсивні вентилятори. Вал кожного вентилятора опирається на два підшипники, які встановлені на кронштейнах ззовні у верхній секції.
Технічна характеристика камери:
1. Габаритні розміри штабеля, мм: довжина
ширина
висота 6500
1800
3000
2. Кількість штабелів при їх довжині 6,5 м, шт 1
3. Місткість камери в умовному матеріалі, м3 16,63
4. Річна продуктивність установки в умовному матеріалі при сушінні за режимом: нормальним
форсованим
високотемпературним
1250
1650
2800
5. Поверхня нагріву калориферів з біметалевих труб, м2: 200
6. Тип і номер вентилятора Осьовий
реверсивний
У12 №12,5
7. Частота обертання, хв-1 812/604
8. Кількість вентиляторів, шт 3
9. Швидкість циркуляції повітря через штабель, м/с 1,5-3
10. Встановлена потужність електродвигунів для приводу вентиляторів, кВт 15,9/18,0
11. Внутрішні розміри камери, мм: довжина
ширина
висота 11825
44100
5630
12. Маса, кг 10730
2.4.5 Пуск і завантаження камери
Перед завантаженням штабелів камеру необхідно прогріти, щоб не допускати конденсації вологи на огороджених камери і обладнанні. Якщо камера не вистигла після вивантаження, пару в калорифер необхідно впускати за 10…30 хв до завантаження штабелів. В момент впуску пари відкривають на 10…15хв вентиль на обвідній трубі конденсатовивідника. Пару впускають в калорифер поступово відкриваючи вентиль. Після продування калорифера вентиль на обвідній трубі конденсатовивідника закривають, і система починає працювати нормально - через конденсатовивідник.
У пусковій період припливно-витяжні канали мають бути закриті. Сформовані штабелі завантажують у камеру. Недопустиме завантаження в камеру неповногабаритних штабелів і робота камери при неповній кількості штабелів.
2.4.6 Технологічні етапи сушіння пиломатеріалів в камерах періодичної дії. Початкове прогрівання деревини
Першою технологічною операцією після завантаження камери є початкове прогрівання деревини.
Для інтенсивного початкового прогріву деревини перед сушінням в камері створюється висока відносна вологість агента сушіння при підвищеній (порівняно з першим ступенем режиму сушіння) температурі. Температуру середовища при прогріванні пиломатеріалу м'яких хвойних порід (сосна, ялина, кедр, ялиця) підтримують залежно від їх товщини і категорії режиму сушіння tпр.=940С.
Психометричну різницю пиломатеріалів на початковому прогріванні підтримують в межах ?tпр=0,5-1,50С. Деревину прогрівають до того часу, поки температура в центрі дошки або заготівки буде становити 30С. В разі відсутності засобів для контролю температури деревини тривалість прогрівання рекомендується визначити розрахунковим методом. Орієнтовно тривалість початкового прогрівання визначається з розрахунку 1 год на кожний см товщини матеріалу.
год.
В період прогрівання до камери подають пару через зволожуючі труби при ввімкнених калориферах, працюючих вентиляторах і закритих припливно-витяжних каналах на прогрівання деревини витрачається багато пари. Через те проводити початкове прогрівання одночасно в декількох камерах сушильного цеху не рекомендується.
Сушіння до перехідної вологості.
Після прогрівання деревини її висушують.
Параметри агента сушіння t=750С, ?t=5,00С, ?=0,8.
Кінцева термовологообробка.
Проводиться з метою зникнення або зменшення залишкових внутрішніх напружень. Кінцеву термовологообробку проводять для пиломатеріалів, які висушуються за І і ІІ категоріями якості. При сушінні високотемпературними режимами і при сушінні пиломатеріалів твердих листяних порід і модрини, незалежно від призначення деревини, проведення кінцевої термовологообробки обов'язкове з метою запобігання появи внутрішніх тріщин.
Під час кінцевої обробки температура агента сушіння підвищується на 80С порівняно з температурою останньої ступені режиму сушіння, але не вище 1000С. Психометрична різниця встановлюється в межах 0,5 - 1,00С. Тривалість кінцевої термовологообробки визначається за таблицею 32.
tк.т.во.=1000С; ?t=0,5-1,00С, ?=3год.
Підсушування після кінцевої термовологообробки.
Після кінцевої термовологообробки пиломатеріалів витримують в камері при психометричній різниці останньої ступені режиму сушіння протягом 2-3 год після підсушування поверхні.
Охолодження матеріалу в камері.
Охолодження матеріалу в камері до 30-400С, проходить при відкритих припливно-витяжних каналах і непрацюючих вентиляторах, пару в калорифер не подають, двері камери напіввідкриті. Орієнтована тривалість охолодження становить 1год на кожен см товщини матеріалу. Вивантаження з камери неохолоджених штабелів недопустиме.
2.4.7 Контроль і регулювання параметрів агента сушіння
За станом агента сушіння (температурою і психометричною різницею) в камері спостерігають щогодини і покази психометра записують в журнал-контроль за параметрами агента сушіння, бажано передбачити дистанційний. Завданням регулювання параметрів агента сушіння є підтримка їх на заданому рівні. Температура регулюється впуском кількості пари, яка подається до калорифера, регулювання вологості здійснюється шляхом відкривання або закривання припливно-витяжних каналів, а також пуском пари безпосередньо до камери через зволожуючі труби.
Регулювання параметрів агента сушіння може бути ручним і автоматичним. Автоматичне регулювання процесу сушіння - необхідна умова покращення технології сушіння і якості висушуваної деревини. Дистанційний контроль і автоматичне регулювання параметрів агента сушіння має

 
 

Цікаве

Загрузка...