WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Сушіння деревини (Чернівецький меблевий комбінат) - Дипломна робота

Сушіння деревини (Чернівецький меблевий комбінат) - Дипломна робота

суцільними рядами без проміжків (шпацій) між дошками для камер з горизонтальною циркуляцією впоперек штабелів;
б) з проміжками(шпаціями) між дошками для камер з горизонтальною циркуляцією вздовж штабелів і вертикальною в тому числі природною циркуляцією.
Необрізні дошки укладають відземком в різні сторони.
Якщо дошки мають різну ширину, то вузькі укладають всередину, а широкі - по краях штабеля. Якщо по ширині штабеля ціла кількість дощок не розміщується, тоді зазор залишають всередині щтабеля.
В штабелях зі шпаціями ширина шпацій повинна бути при укладці обрізних дощок - 35%, необрізних - 57% від ширини штабеля. Шпації повинні бути розподілені рівномірно по ширині штабеля.
Дозволяється укладання в один штабель пиломатеріалів різних по довжині. При цьому довгі укладають по краях штабеля, короткі - в середину. Пиломатеріали, які стикуються, розташовуються не менше ніж на 2-х прокладках, при цьому зовнішні торці вирівнюють по торцях штабеля.
Горизонтальні ряди пиломатеріалів в штабелях повинні розділюватись міжрядовими прокладками, а пакети по висоті штабеля - міжпакетними.
Для закладки контрольних взірців в штабелі залишають вільні місця. Контрольний взірець повинен розташовуватись не менше, ніж на двох прокладках.
Розміри прокладок товщина 25 мм, ширина 40 мм, довжина 1800-2000мм.
Вимоги до прокладок.
Відхилення від установлених розмірів дозволяється не більше:
товщина мм, ширина мм, довжина ±10мм.
При укладанні в штабель заготівок в якості прокладок дозволяється використовувати самі заготівки, якщо товщина їх не більше 32 мм, а ширина не більше 70 мм. Прокладки виготовляються із деревини хвойних, листяних порід, які не мають гнилі і плісняви.
Вологість деревини для виготовлення прокладок при сушінні пиломатеріалів до транспортної вологості не повинно перевищувати 22%, при сушінні до експлуатаційної вологості - 10%. Значення параметра - жорсткість поверхні робочих пластей Rmmax повинна бути 64 мкм по ГОСТ 7016-82.
Прокладки повинні зберігатися в контейнерах, де їх укладають паралельно. Контейнери з прокладками установлюють в місцях, захищених від дощу і снігу.
Перед формуванням штабелів прокладки оглядають і при необхідності виміряють їх розміри. Товщина і ширина прокладок вимірюється штангенциркулем з ціною ділення 0,1 мм.
Прокладки, які мають відхилення від встановлених розмірів, а також деформовані і поламані використовувати не дозволяється.
Розрахунок кількості прокладок
Кількість прокладок на річну програму з врахуванням десятиразового їх використання визначається за формулою:
шт,
(2.57)
де ni - кількість прокладок в одному ряді, визначають за табл. 28 для кожного виду висушуваного матеріалу; Н - висота штабеля, мм; Фi - об'єм фактичного матеріалу, що підлягає сушінню для кожного виду матеріалу; Si - товщина висушуваного матеріалу, мм; Sпр - товщина прокладок; Гшт - габаритний об'єм одного штабеля; ?фі - об'ємний коефіцієнт заповнення штабеля, для кожного виду матеріалу визначений в технологічному розрахунку; Z - оборотність прокладок.
Витрата прокладок на річну програму,
м3,
(2.58)
де V1пр - об'єм одної прокладки, м3.
Об'єм прокладки:
м3,
(2.59)
де Lпр, Впр, Sпр - довжина, ширина і товщина прокладок, м.
V1пр=1,8·0,04·0,025=0,0018 м3.
Vпр=0,0018·7526,0=13,5 м3.
Витрата пиломатеріалів на виготовлення прокладок:
, м3,
(2.60)
де кк.в - коефіцієнт корисного виходу при розкроюванні пиломатеріалів на прокладки, беруть 1,25.
V=13,5·1,25=16,9 м3.
Розрахунок кількості підштабельних основ
Для забезпечення нормальної роботи цеху і проведення економічних розрахунків необхідно знати кількість підштабельних транспортних основ, які мають бути в сушильному цеху.
Кількість підштабельних основ визначають кількістю штабелів, які можна розмістити на всіх ділянках сушильного цеху і резервним запасом, який становить 10-15% всіх треків, які знаходяться в обороті. Як підштабельні основи використовують трекові вагонетки, які складаються із трьох пар треків і зв'язані підштабельними брусами, а також вагонетки зварної конструкції.
птр=5·6=30 шт.
З врахуванням запасу
птр=30·1,5=45 шт.
Механізація формування штабелів
Формування сушильних штабелів неможливе без використання тих чи інших механізмів (вертикальних ліфтів-підйомників, автонавантажувачів, кранів, штабелюючих машин та ін.). Вибір варіанта механізації робіт з формування штабелів залежить від об'єму висушування пиломатеріалів і від типу штабелів. Формування пакетів може здійснюватись вручну або з використанням машин. Безпакетні штабелі формують вручну, але з використанням механізмів: ліфтів і спеціальних штабелеформуюючих машин моделі ЛССА, які використовують в лінії сортування і пакетування сирих пиломатеріалів і штабелеформуючих машин. Економічно доцільно їх застосування лише на великих підприємствах з об'ємом сушіння 50...80 тис.м3 пиломатеріалів за рік. На підприємствах невеликої і середньої потужності рекомендується використовувати ліфт Л-6,5-15 при формуванні і розформуванні штабелів. Технічна характеристика ліфта наведена в табл. 30.
Таблиця 2.9
Технологічна характеристика ліфта Л-6,5-15
Показник Значення
Вантажопідйомність, т
Габарити підйомної платформи, мм:
довжина
ширина
Хід платформи, мм
Швидкість переміщення
платформи, м/с
Встановлена потужність електродвигуна, кВт
Габарити приймача, мм:
довжина
ширина
висота
Маса, кг 15
6900
2200
2600
0,0104
10,0
7000
3000
3115
2930
2.4.3 Транспортування сушильних штабелів в середині цеху
Для внутрішньоцехових перевезень сформованих сушильних штабелів переважно використовують рейкову колію шириною 1000 мм і траверсні візки. Стан рейкових колій систематично контролюють, не допускається непрямолінійність рейок, нестабільна ширина колій, незбіжність рівня рейок на траверсному візку і рейок, які впираються в траверсний коридор.
Таблиця 2.10
Технічна характеристика траверсного візка ЭТ2-6,5М
Показник Значення
1. Вантажопідйомність, т 15,0
2. Габаритні розміри, мм
довжина
ширина
3970
6490
3. Висота загальна від головки рейки 1660
4. Висота між головками верхньої і нижньої рейки візка. 215
5. Швидкість переміщення, м/с 0,36
6. Швидкість переміщення троса лебідки, м/с 0,132
7. Максимальне тягове зусилля на тросі лебідки, кН 7,8
8. Ширина колії траверсного шляху, м:
довжина
ширина
висота
6,5
1,8
3,0
9. Загальна встановлена потужність, кВт 9
В тому числі : переміщення візка 5
лебідки 4
10. Маса, кг 3000
Механізація переміщення штабелів здійснюється за допомогою трособлокової системи і тягової лебідки, яка

 
 

Цікаве

Загрузка...