WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Індустріальні радіозавади (радіоперешкоди) - Реферат

Індустріальні радіозавади (радіоперешкоди) - Реферат

вибирають на середині між двома опорами, не ближче 2 км від підстанції, вимірювальну антену встановлюють на відстані 10, 50 чи 100 м від проекції на землю крайнього проводу (у залежності т напруги ЛЕП). Під час виміру антену повертають у вертикальній і горизонтальній площинах, орієнтуючи її на пору ЛЕП, до одержання максимальних показань. Напруженість поля радіозавад, створюваного підстанціями ЛЕП, вимірюють у декількох крапках навколо підстанції на відстані 10, Про чи 100 м у залежності від напруги, що повинне бути ближще 35, 110 і 220 кв і вище 330 кв відповідно. Антену вимірника радіозавад орієнтують паралельно границі підстанції і повертають навколо вертикальної осі до одержання максимальних показань. При проведенні вимірів на відстані 50 і 100 м чутливість вимірника радіозавад може здаватися недостатньою. У цих випадках вимір можна проводити на близьких (не більш 10 м) відстанях, але отримані результати варто перерахувати по формулі
де Ен - напруженість поля на нормованому (50 чи 100 м) відстані, мкв/м; R - відстань від ЛЕП (підстанції) до вимірювальної антени, м; ЕR - напруженість поля, обмірювана на відстані R, мкв/м; h - висота підвісу проводу ЛЕП, м.
Слід зазначити, що напруженість поля радіозавад, створюваного ЛЕП і їхніми підстанціями, значно змінюється в часі. Тому остаточний результат можна одержати шляхом статистичної обробки значень, отриманих при багаторазових вимірах. Звичайно для цієї мети використовують формулу
де Е0,8 - статистичне значення напруженості поля радіозавад, мкв/м, на рівні імовірності 0,8; вибіркове середнє значення результатів вимірів;
п - число вимірів у даній крапці; Еі - і-й результат на давній частоті; R - коефіцієнт вибірки обмірюваних значень, приведений нижче в таблиці.
п 6 7 8 9 10 11 12 15 20 25 30 45 100
R 1,42 1,34 1,30 1,27 1,24 1,21 1,20 1,17 1,12 1,09 1,07 1,06 0,84
Як видно з таблиці, число вимірів в одній крапці на кожній частоті повинне бути не менш шести.
Вимір потужності радіозавад за допомогою поглинаючих кліщів. Розглянуті методи виміру напруженості поля радіозавад для ряду джерел можна замінити одним еквівалентним методом виміру потужності за допомогою поглинаючих кліщів. До таких джерел відносяться пристрої побутового призначення з електродвигунами, включаючи електроінструмент. Для проведення виміру збирають вимірювальну установку, що складається з поглинаючих кліщів, вимірника радіозавад і випробуваного пристрою "ИУ", що розташовують на столі довжиною не менш 6 м, висотою 0,6...0,8 м і шириною 0,8 м. Джерело радіозавад підключають до мережі через подовжувальний шнур, що розміщають по всій довжині столу рівно, без вигинів. Після цей шнур живлення укладають у поглинаючі кліщі, підключені до вимірника радіозавад. Набудовують вимірник радіозавад на частоту виміру і, пересуваючи поглинаючі кліщі від джерела радіозавад уздовж проводу, відшукують максимум показання вимірника радіозавад Значення потужності індустріальних радіозавад Р визначають по формулі
де Ри п - максимальне показання вимірника радіозавад, дБ. К - значення калібрування поглинаючих кліщів, дБ.
У деяких випадках вимір можна проводити на другому максимумі, що знаходять при подальшому переміщенні поглинаючих кліщів уздовж шнура живлення джерела радіозавад До розрахованого по значенню в цьому випадку варто додати один децибел. Вимір потужності радіозавад за допомогою поглинаючих кліщів проводять, як правило, в екранованій камері. При вимірі на відкритій площадці після перебування і реєстрації першого чи другого максимуму необхідно виключити джерело радіозавад і переконатися в тім, що рівень сторонніх радіозавад був би щонайменше на 10 дб нижче обмірюваного значення. У противному випадку в схему мал. 11 необхідно включити на відстані 4 м від джерела другий комплект кліщів і повторити вимір.
Загальна погрішність виміру потужності радіозавад за допомогою поглинаючих кліщів складає 3,5 дБ. До неї входить погрішність неузгодженості поглинаючих кліщів і вимірника радіозавад неузгодженості поглинаючих кліщів і вимірника радіозавад. Для зменшення погрішності виміру необхідно градуювати поглинаючі кліщі на всіх частотах виміру радіозавад при різних положеннях вхідного аттенюатора вимірника радіозавад.
Мал. 11 Структурна схема вимірювальної установки для виміру радіозавад за допомогою поглинаючих кліщів
Калібрування поглинаючих кліщів роблять за допомогою генератора сигналів методом заміщення. Для цього в геометричний центр електричного екрана розміром 2,6X2,6 м вбудовують коаксіальний перехід.
До однієї клеми цього переходу підключають подовжувальний шнур, на який надягають поглинаючі кліщі. До іншої клеми підключають аттенюатор на 10 дБ і до нього через перемикач П - вимірник радіозавад і генератор сигналів. Набудовуютьгенератор сигналів я вимірник радіозавад на частоту майбутнього виміру, підключають вимірник радіозавад до поглинаючого кліщам, а генератор сигналів - до вимірювальної лінії. Вимірюють напруга Uпк. Потім підключають вимірник радіозавад до генератора сигналів і вимірюють напруга на його виході Uгс. Напруга, внесена трактом від вимірника радіозавад до коаксіального рознімання, розраховують по формулі
Цю напругу записують у таблицю калібрування поглинаючих кліщів на даній частоті при даному положенні вхідного аттенюатора вимірника радіозавад.
Нормативні документи по індустріальних радіозавадах
1.ДСТ 14777-76. Радіозавади індустріальні. Терміни і визначення.
2. ДСТ 23511-79. Радіозавади індустріальні від електротехнічних пристроїв, експлуатованих у житлових чи будинках підключаються до їхніх електричних мереж.
3. ДСТ 17822-78. Пристрою з двигунами внутрішнього згоряння. Норми і методи іспитів на індустріальні радіозавади.
4. ДСТ 21177-82. Радіозавади індустріальні від світильників з люмінесцентними лампами. Норми і методи іспитів.
5. ДСТ 22012-82. Радіозавади індустріальні від ліній електропередачі електричних підстанцій. Норми і методи вимірів.
6. ДСТ 22505-83 (СТ ДЕВ 3894-82). Радіозавади індустріальні від приймачів телевізійних і приймачів радіомовних частотно-модульованих сигналів у діапазоні УКВ. Норми н методи вимірів.
7. ДСТ 23450-79. Радіозавади індустріальні від промислових, наукових і медичних високочастотних установок. Норми і методи іспитів.
8. Стандарт ДЕВ 1116-78. Радіозавади індустріальні. Терміни і визначення.
9. Стандарт ДЕВ 784-77. Радіозавади індустріальні. Джерела радіозавад. Загальні методи іспитів.
10. Стандарт ДЕВ 1617-79. Радіозавади індустріальні від світильників з люмінесцентними лампами. Норми. Методи вимірів.
11. Стандарт ДЕВ 3894-82. Радіозавади індустріальні. Приймачі радіомовні і телевізійні. Норми і методи вимірів.
12. ДСТ 16842-82. Радіозавади індустріальні. Методи іспитів джерел індустріальних радіозавад.
13. ДСТ 11001-80 (СТ ДЕВ 502-84, СТ ДЕВ 4924-84). Прилади для виміру індустріальних радіозавад. Технічні вимоги і методи іспитів.
14. ДСТ 13661-79. Елементи і фільтри для придушення індустріальних радіозавад. Методи виміру внесеного загасання.
15. ДСТ 25519-82. Конденсатори постійної ємності помехоподавляющие. Ряди номінальних напруга і струмів.
16. ДСТ 28279-89. Сумісність електромагнітна електроустаткування автомобіля й автомобільної побутової радіоелектронної апаратури. Норми і методи вимірів.
17. Загальносоюзні норми індустріальних радіозавад, що допускаються, (Нірми 1-72-9-72). Утв. ГКРЧ СРСР 12.06.72. - М.: Зв'язок, 1973.
Використовувана література:
1. Михайлов А.С. " Измерения параметров электромагнитных сигналов РЭС " М. Зв'язок 1980 рік
2. Бадалов А.С. Михайлов А.С. "Нормы и параметры электромагнитной совместимости РЭС. Справочник" М. Радіо і зв'язок. 1990 рік

 
 

Цікаве

Загрузка...