WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія виготовлення заготовок з дерева - Курсова робота

Технологія виготовлення заготовок з дерева - Курсова робота

24)
Рис.24. Вид заготовки з дефектом "зменшення товщини заготовки по довжині"
Причина:
- виступ нижніх роликів перевищує норму, а заготовка, яку оброблюють, має достатню жорсткість.
Кінці заготовки потовщені порівняно із середньою частиною на величину, рівну величині виступів роликів над столом (в), а довжина потовщених кінців дорівнюватиме половині віддалі між роликами.
Організація робочого місця біля рейсмусових верстатів показана на рис
Рис.25. Схема організації робочого місця біля рейсмусового верстата
Продуктивність рейсмусових верстатів визначається за формулою:
де
Т - проміжок часу, для якого визначають продуктивність, хв;
U - швидкість подачі, м/хв;
І3 - довжина заготовки,
i- кількість проходів;
m - кількість переходів;
n - кількість заготовок, що одночасно обробляють, шт;
n 1.8 для верстатів з цільним рифленим подавальним вальцем;
- для верстатів з секційним
подавальним вальцем:
В - ширина стола верстата, мм;
в - ширина заготовки, що
обробляють, мм.; К3 - коефіцієнт
заповнення стола заготовками;
Прийнято K = 0,5...0,6, якщо
подачу заготовок у верстат здійснює один оператор;
К3 = 0,8...0,9 - якщо подачу заготовок здійснюють два оператори;
Кp, КM, Кk- коефіцієнт використання робочого, машинного часу та ковзання відповідно.
На двобічних рейсмусових верстатах
Для вирівнювання пластей або крайок у заготовках і надання їм кінцевих розмірів одночасно з двох протилежних сторін без попереднього фугування застосовують двобічні рейсмусові верстати.Двобічні рейсмусові верстати забезпечують необхідний розмір заготовки та паралельність оброблених пластей. Вони мають два горизонтальних ножових вали (нижній та верхній) і в залежності від послідовності та місця їх розташування бувають таких схем: (рис.26)
- фугувально-рейсмусова пряма (рис. 26,а);
- фугувально-рейсмусова перевернута (рис.26);
- рейсмусово-фугувальна (рис.26);
- дворейсмусова пряма (рис.26);
- дворейсмусова перевернута (рис. 26).
Рис.26. Схеми послідовності розташування ножових валів у двобічних рейсмусових верстатах
Послідовність двобічного оброблення має бути такою, щоб перша операція забезпечувала площинність, а друга - рівномірність товщини, а отже, і паралельність першій. Тому перший ножовий вал може працювати як фугувальний або як рейсмусовий, а другий - тільки як рейсмусовий. Верстати, які працюють за рейсмусово-фугувальною схемою, не можуть забезпечити рівномірність оброблення за товщиною і їх застосовувати недоцільно.
Вибір тієї чи іншої конструкції верстата залежить від жорсткості заготовок. Для оброблення жорстких та еластичних заготовок бажано використовувати дворейсмусову схему верстатів. Обидві схеми є майже рівноцінні при обробленні напівжорстких заготовок. Конструктивно прямі схеми є простішими, ніж перевернуті, і тому вони більш поширені.
Такі верстати мають вальцьовий або конвеєрний механізми подачі і забезпечують значно більшу продуктивність порівняно з роздільним обробленням на фугувальних та однобічних рейсмусових верстатах. Разом з тим, через значне притискання заготовок до стола під час оброблення, частина з них буде лишатися пожолобленими. Через такий недолік двобічні верстати не знайшли широкого застосування. Організація робочого місця та формула продуктивності праці для таких верстатів аналогічна, як в однобічних рейсмусових.
На чотирибічних верстатах
Надати пиломатеріалам, будівельним, брусковим та щитовим заготовкам плоскої або профільної форми одночасно з чотирьох сторін можна на чотирибічних поздовжньо-фрезерних верстатах. Такі верстати іноді називають кальовочними; кальовочно-погонажними; погонажними.
Залежно від габаритних розмірів, потужності електродвигунів, маси та параметрів заготовок, що на них обробляють, такі верстати умовно також ділять на легкі, середні та важкі.
Для отримання високоякісних заготовок завдовжки понад 600 мм, перед обробленням на кальовочних верстатах необхідно сформувати чисто-ву базу однієї або двох сторін за допомогою фугувальних верстатів. Обробляти на таких верстатах заготовки
коротші або такі, що не будуть прогинатися в процесі оброблення, можна без попереднього фугування.
Чотирибічні верстати мають від чотирьох до шістнадцяти горизонтальних і вертикальних фрезерних головок з фугувально-рейсмусовою та дворейсмусовою послідовністю їх розташування. Деякі моделі для повного зняття з поверхні хвиль кінематичного походження можуть мати додатково нерухомі зачисні (циклювальні) ножі з одного, двох або навіть чотирьох боків. Такі ножі доцільно застосовувати для оброблення однорідної безсучкової деревини м'яких порід і недоцільно для оброблення твердої або м'якої сучкуватої деревини. Для отримання гладкої поверхні такі ножі можна замінити високо-обертовими шпинделями.
Вертикальні шпинделі формують профіль крайок і ширину заготовки. Існують верстати, у яких вертикальні шпинделі мають можливість нахилятись в поперечному напрямку.
Залежно від схеми розташування головок міняються не тільки умови базування, точність і якість оброблення, а і габарити верстатів.
Налагодження чотирибічних верстатів набагато складніше ніж фугувальних та рейсмусових, що пов'язано як з кількістю ножових головок, так із їх взаємним розташуванням. Бажано, щоб кожна з протилежних головок, що бере участь у формуванні профілю, була завантажена рівномірно. Налагодження верстата полягає в установленні у певному положенні ріжучих, базувальних, подавальних та притискних елементів. При 9бробленні з чотирьох боків вибираються дві базувальні поверхні: нижня - по пласті та бокова по правій крайці. Вибір базувапьних поверхонь залежить від прийнятої схеми розташування шпинделів - фугувально-рейсмусової чи дворейсмусової. Для фугувально-рейсмусової схеми нижньою базою є рівень нерухомої задньої частини стола нижнього горизонтального шпинделя, а вертикальної -лінія передньої бокової лінійки правого вертикального шпинделя.
Якщо глибину фрезерування першої горизонтальної та правої вертикальної головок можна передбачити і задати їм необхідне значення 2...З мм, то на другу
горизонтальну та ліву вертикальну, які формують товщину та ширину заготовки, відповідно приходиться ненормоване значення припуску, що знімається попередніми головками, які формують базові поверхні,

 
 

Цікаве

Загрузка...