WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологія виготовлення заготовок з дерева - Курсова робота

Технологія виготовлення заготовок з дерева - Курсова робота

верстатах;
- три - та чотирибічних поздовжньо-фрезерних верстатах.
Типова схема оброблення на однобічних рейсмусових верстатах показана на pис. 14
Рис.14 Схема оброблення заготовок на рейсмусовому верстаті
Такі верстати призначені для оброблення до необхідних розмірів брускових заготовок, а також щитів, рам та коробок по товщині і мають ширину стола від 250 до 1800 мм. За шириною оброблення їх умовно ділять на:
- вузькі 250...300 мм
- середні або загального
призначення 400...700 мм
- широкі 800...1200 мм
- спеціальні 1200...1800мм
Найбільша товщина заготовок, які обробляють на різних типах рейсмусових верстатів, лежить в межах 120...200 мм. Рейсмусові верстати, на відміну від фугувальних, мають механізми подачі, які, переважно, є дво - або чотиривалковими. Відстань між подавальними ватками для різних типів верстатів знаходиться в межах 200...500 мм. і визначає найменшу довжину заготовок які можна обробляти на цих верстатах. Для оброблення коротших заготовок ще при поперечному розкрої дошок їх отримують кратними задовжиною і в такому вигляді обробляють за перерізом. Рекомендується, щоб довжина кратної заготовки не перевищувала 1500 мм. Перший за ходом подачі верхній подавальний валець має рифлену поверхню, що забезпечує надійний контакт з поверхнею, яку обробляють, інші вальці - гладкі.
Ножовий вал, який розташовують горизонтально над столом верстата і паралельно йому, фрезерує деревину на глибину 1...5 мм. (за норми 2...З мм).
Товщина отриманої заготовки h визначається відстанню від стола до нижньої дотичної кола обертання, що описують леза ножів.
На задану товщину деталі h верстат налагоджують або переміщенням стола або, у деяких нових моделях, переміщенням ножового вала у вертикальній площині. Особливістю конструкції рейсмусового верстата є те, що на ньому обробляють поверхню, протилежну тій, що базують на столі верстата. Товщина шару деревини, що знімають з однієї заготовки, а також з кожної оброблюваної партії - різна.
Якість результатів роботи рейсмусового верстата великою мірою залежить від
правильного налагодження подавальних вальців та притискних елементів, які встановлені попереду та позаду ножового вала. Оптимальні значення основних параметрів налагодження верстата вказані на рис. 15.
Рис. 15 Параметри налагодження однобічних рейсмусових верстатів
Для збільшення можливості одночасного оброблення кількох брускових заготовок, що відрізняються за розміром на 4...6 мм, рифлений валець, замість цілісного (у легких типів верстатів), виготовляють секційним.У таких вальців кожна секція завширшки 20...25 мм може під час роботи незалежно відхилятися у вертикальній площині, під час проходження під ними заготовок, що відрізняються за товщиною (шириною). Цілісні верхні передні подавальні вальці застосовують здебільшого у легких верстатах і вони дозволяють обробляти одночасно не більше двох заготовок, розташовуючи їх по краях вальця. Щитові заготовки можуть подаватись цілісними вальцями.
Крім подавального вальця, секційними ? передній притискач (струж-коламач), який виконує ряд функцій для поліпшення якості оброблення, та захисний пристрій, який запобігає викиданню заготовок силою різання. У деяких моделях верстатів нижні подавальні вальці відсутні.
Крім отримання паралельних поверхонь, на рейсмусових верстатах з допомогою нескладних пристроїв можна надати заготовкам скіс по довжині та ширині, або сформувати поздовжній профіль (рис. 16)
Рис.16 Форми профілей, які можна отримати на рейсмусовому верстаті: а - скіс по довжині; б - скіс по ширині; в - профіль по довжині; 1 - шаблон; 2 - заготовка; З - поверхня стола; 4 - ножовий вал; 5 -опорний валик
Рейсмусові верстати, як правило, мають механізм подачі і обслуговуються двома операторами. Швидкість подачі вибирається виходячи з необхідної якості отримуваної поверхні. Подавати заготовки у верстат бажано торець в торець, а для верстатів з цілісним переднім подавальним вальцем одночасно можна подавати не більше двох заготовок, розташовуючи їх по краях стола. Можливе використання рейсмусових верстатів дл5црброблення по товщині рам та коробок (рис.17), останні слід подавати у верстат під кутом до осі обертання ножового вала, що становить близько 45°, але не менше 20...25°
20...45°
Рис. 17 Схема подачі рами (коробки) при обробленні її по товщині на рейсмусовому верстаті
Внаслідок похибок налагодження тих чи інших вузлів, в процесі роботи рейсмусового верстата можливі такі види дефектів заготовок:
1. Поперечна канавка на обробленій поверхні заготовки на відстані близько 150 мм від її торців (рис.3<+9).|$ Причина:
- сильне притискання заднього гладкого вальця та недостатнє притискання колодки притискача на передньому торці заготовки (рис.18 )
Рис. 18. Вид заготовки з дефектом "поперечна канавка" та причини її появи
- сильне притискання заднього гладкого вальця та недостатнє притискання передньої притискної колодки (стружколамача) на задньому торці заготовки, (рис. 18)
2. Кілька поперечних канавок на торцях заготовки (рис.19).
Pиc.19. Вигляд заготовки з дефектом "кілька поперечних канавок" та причини його появи
Причина:
- недостатнє притискання переднього і
заднього притискачів, при сильному
притисканні заднього вальця та надто
високому підйомі нижніх вальців.
3. Поперечні геометрично правильні риски на обробленій поверхні
Причина:
- сильне притискання рифленого вальця та незначна величина шару, що
знімається.
Pис.20 Вигляд заготовки з дефектом "поперечні геометрично правильні риски"
4. Неоднакові розміри заготовок по ширині стола (рис 21)
Рис. 21 Вид заготовки з дефектом "неоднакові розміри по ширині стола" та причина його появи
Причина:
- непаралельність ріжучої крайки ножа площині стола.
5. Вирив волокон на одному з торців заготовки (рис.22)
Причина:
Pиc. 22 Вид заготовки з дефектом "вириви волокон через косо шаруватість.
- косошаруватість. При подачі слід повернути заготовку на 180° відносно вертикальної осі.
6. Окремі вм'ятини на обробленій поверхні (рис.23)
Рис. 23. Вид заготовки з дефектом вм'ятини на поверхні"
Причина:
- попадання стружки на оброблену поверхню та притискання її вальцями до цієї поверхні.
7. Зменшення товщини заготовки по довжині (рис.

 
 

Цікаве

Загрузка...