WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

цьому не можна допускати перекосів коробки, інакше стулки, будуть погано відкриватися і закриватися. До монтажу необхідно перевірити, чи добре відкриваються і закриваються кватирки, стулки, фрамуги. Зазори після установки між стулками і коробками не повинні перевищувати більше 2 мм.
При монтажі віконних блоків всі однойменні елементи розташовують на одній лінії, наприклад на фасаді багатоповерхового будинку вертикальні бруски повинні знаходитися на одній вертикальній лінії.
Перед кріпленням блоку перевіряють, чи не перекошена коробка. Для цей блок вимірюють по діагоналях, натягаючи шнур з одного кута в протилежний. Перекіс коробки можна перевірититакож косинцем зі схилом.
Коробки, встановлювані в прорізи зовнішніх стін, повинні відступати від площини стіни усередину будинку по всьому його фасаді на однаковій відстані.
Коробки віконних блоків до кам'яних стін і перегородок кріплять шурупами або сталевими йоржами, що забивають у дерев'яні антисептовані пробки, закладені в стіни. Вертикальні бруски коробок прикріплюють до прорізів не менш чим у двох місцях, причому відстань між шурупами або йоржами повинне бути не більш їм. З дерев'яними перегородками коробки з'єднують цвяхами.
Після установки в проріз і закріплення блоків зазори між коробкою і кладкою зовнішніх стін необхідно проконопатити термоізоляційними матеріалами. Конопатять сталевими конопатками. У житлових будинках віконний блок звичайно встановлюють у загальний проріз. Для кращого кріплення блоків бажано у верхній частині прорізу (укосу) у місцях стику блоків ставити додаткову пробку.
2.5 Монтаж віконних блоків
При зведенні великоблочних, цегляних і дерев'яних будинків віконні блоки, встановлюють в основному в процесі зведення стін. Блоки подають до місця установки піднімальними механізмами.
До установки в проріз поверхні віконних блоків, що примикають до кам'яних стін, антисептірують і захищають рулонними гідроізоляційними матеріалами (толем, рубероїдом).
При антисептуванні віконних коробок по периметру на будівництві їх обробляють антисептичними пастами за допомогою гідро чи фарбопультів. Пасту варто наносити рівномірним шаром без пропусків. При температурі навколишнього повітря нижче О °С пасту підігрівають до температури 30...40°С.
Після нанесення пасти і висихання її по периметрі до коробки дрібними цвяхами кріплять смуги рубероїду, толю шириною, рівною чи трохи більшою ширини коробки. С стулки до підйому блоку в проектне положення варто закріпити, для того щоб у процесі підйому вони не розкривалися. Після цього в блоки ввертають монтажні гаки (при штучному підйомі). Піднімають блоки стропом. На деяких будівництвах блоки комплектують на квартиру і піднімають краном у контейнері.
Для напрямку блоку в проектне положення використовують тонкий сталевий чи волокняний канат, що тимчасово кріплять до вертикального бруска коробки. Блок необхідно піднімати обережно, без ривків, а опускати до місця установки плавно. Повороти стріли не повинні бути різкими. Після установки віконну коробку вивіряють по горизонталі і вертикалі рівнем і виском. Осі віконних блоків повинні збігатися з осями прорізів. Збіг осей блоків і прорізів перевіряють виском по оцінці осі прорізу, зробленої на верхньому його укосі, причому шнур повинний пройти точно через крапку перетинання діагоналей коробки блоку. Перекоси блоку усувають за допомогою клинів .
Віконний блок ставлять у проріз вільно, після чого його вивіряють і
2.4 Складання віконних блоків
Зборка віконних блоків. Роботи із складання віконних блоків складаються з припасування і навішення кватирки в стулку, припасування з прифальцьовкою стулок між собою і до коробки з установкою, установки напівпетель на стулках і коробці, установки відливу, навішення стулки в коробці. Після цього встановлюють прилади (завертки, ручки-скоби). Прилади встановлюють звичайно після монтажу блоків у проріз. До установки в проріз віконний блок оліфят і фарбують.
Елементи віконних блоків збирають на робочому місці. Після складання елементи блоку витримують протягом 1...3 год для схоплювання клею, а потім установлюють петлі, відливи, штапіки і ін. Гнізда під петлі розмічають за допомогою шаблона Павліхіна . Для утворення гнізд під врізні петлі можна використовувати набір із трьох стамесок. Одну карту врізної петлі забивають у брусок коробки, а іншу - у брусок стулки . На відміну від звичайних врізні петлі кріплять шпильками.
Навішують стулки в коробку на спеціальних столах.
Прифальцьовка стулок полягає в тім, щоб у місці притопу вибрати фальці, що утворять притвор. Прифальцьовання може бути виконано механізованим чи ручним інструментом. При припасуванні стулок ретельно перевіряють правильність притвору, тобто щільність прилягання їх до чвертей коробки. В усіх притворах між стулками і коробкою залишають зазор 2 мм для наступного покриття стулок шаром фарби.
Потім стулки навішують на петлі, стежачи за тим, щоб вони вільно і плавно відкривалися, не пружинили і були нерухомі в будь-якім положенні після відкривання.
Місця установки приладу розмічають за допомогою шаблонів. Найпростіший шаблон - тонка дошка чи фанера з вирізаними контурами приладів, по яких роблять розмітку олівцем. Розмічати місця для установки приладів можна, окреслюючи по контурі олівцем самі прилади. Гнізда під прилади вибирають долотом або стамескою так, щоб глибина їхній по
всьому контурі приладу була однаковою. Прилади врізають врівень з поверхнею деревини. Відхилення, що допускається, повинне бути не більш 0,5 мм. Віконні і дверні прилади кріплять до виробів шурупами з потайною голівкою. Розміри шурупів повинні відповідати розмірам отворів у приладах. Для запирання вікон зі спареними плетіннями застосовують віконну завертку-стяжку врізну ЗР1, завертку врізну ЗР2. Звичайно на кожну стулку ставлять по дві завертки на відстані, що забезпечує рівномірне примикання стулки до коробки
Для стулок вікон висотою до 1100 мм зі спареними чи роздільними стулками використовують накладний шпінгалет ІІШ2 (ДСТ 5090-86), а для стулок вікон висотою більш 1100 мм зі спареними чи роздільними стулками накладний шпінгалет ПІНІ.
Засувку накладну ЗТ (ДСТ 5090-86) застосовують для запирання стулок вікон житлових і суспільних будинків.
У вікнах з роздільними стулками для житлових і громадських будинків для відкривання стулок застосовують ручки-скоби типу PC. Стулки вікон фіксують фіксаторами.
У виробах з деревини, що викликає корозію (дуб і ін.), варто застосовувати шурупи з антикорозійним покриттям. Латунні, нікельовані прилади необхідно прирізати до остаточної обробки, а кріпити після її. Прилади з пластмасовими покриттями кріплять шурупами, що мають нікельовані чи хромовані голівки.

 
 

Цікаве

Загрузка...