WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

Відкриті прорізи в стінах обгороджують. Для перенесення і збереження інструментів, цвяхів, болтів робітники, що працюють на висоті, повинні мати сумки.
Експлуатація інструментів. Механізованим інструментом працювати можуть особи, що пройшли навчання і мають посвідчення на право користування ім. Інструмент необхідно систематично і вчасно перевіряти і ремонтувати. Працювати можна лише справним інструментом.
Ремонтують інструмент,заміняють частини, що ріжуть, після його вимикання і повної зупинки. Працювати механізованим інструментом із приставних драбин заборонено.
При перервах у роботі і під час перенесення механізований інструмент відключають від мережі. Залишати без нагляду механізований інструмент із працюючим двигуном забороняється.
їхнього закріплення в проектному положенні не допускається. Від сміття, пороху конструкції очищають на землі до їхнього стропування і підйому.
У процесі монтажу потрібно забезпечити стійкість і незмінюваність елементів і конструкції і своєчасне закріплення в проектному положенні.
Монтаж елементів і конструкцій і переміщення їх над перекриттями, під якими працюють робітники, допускається лише у виняткових випадках з дозволу головного інженера будівельно-монтажної організації.
Зона монтажних робіт, небезпечна для перебування людей у процесі переміщення чи монтажу конструкцій, повинна бути позначена попереджувальними знаками і написами.
Підняті елементи, конструкції опускають на місце установки не вище 300 мм від проектного положення, після чого монтажники встановлюють їх на місце. Виконувати монтажні роботи у відкритих місцях на висоті при силі вітру більш 15 м/с, ожеледі, чи грозі тумані не допускається. Входи в приміщення і проходи в нижніх поверхах будинків, над якими ведеться монтаж, повинні бути закриті для доступу людей.
Усі сигнали машиністу чи крана мотористу лебідки, а також робітникам на відтягненні повинні подаватися однією особою - бригадиром монтажної бригади, чи ланковим такелажником-стропильщиком. Сигнал "Стоп" може подаватися будь-яким працівником, що помітив явну небезпеку.
Перед початком робіт бригадир, майстер чи виконавець робіт зобов'язані детально ознайомити робітників з майбутньою роботою і проінструктувати про способи її виконання. Верхолазні роботи при монтажі можуть виконувати робітники не молодші 18 років.
Дерев'яні конструкції розташовують у фронту робіт комплектно і
відповідно до послідовності монтажу, для того щоб у процесі монтажу не
треба було гаяти час на пошуки необхідних виробів. Підвіз виробів до місця
монтажу повинний бути заздалегідь запланований відповідно до
затвердженого графіка робіт.
Механізми для монтажу - крани, лебідки - повинні бути
ручного і механізованого інструмента, а іноді і деревообробних верстатів. Через це велику роль для безпечної роботи грає правильна організація робочих місць. Робоче місце столяра, зайнятого обробкою деревини, обладнається верстатом і необхідним інструментом і пристосуваннями.
Верстат міцно закріплюють на робочому місці, а інструмент розташовують так, щоб їм легко і зручно було користатися. Пиломатеріали, заготовки розміщають поблизу від верстата, для того щоб робітник не затрачав значних зусиль і рухів на їхню доставку до місця роботи.
Особливу увагу варто звертати на правильне використання механізованого інструмента. Рукоядки ручного інструмента (молотків, пилок, стамесок і ін.) повинні бути ретельно і добре закріплені, а їхня поверхня повинна бути гладкої, без вибоїв і сколовши.
Переносити вантажі на носилках допускається по рівному місцеві на відстань не більш 50 м, а переносити їх по сходах або драбинах не можна. На місцях завантаження і вивантаження лісоматеріалів повинні бути пристосування, що виключають розвал лісоматеріалів.
Техніка безпеки й організація робочих місць при монтажі дерев'яних конструкцій. Дерев'яні конструкції в проектне положення піднімають стропами, для чого їх прикріплюють до конструкцій, а потім підвішують до гака піднімального механізму.
Стропуют елементи і конструкції по заздалегідь затверджених схемах з урахуванням міцності і стійкості конструкцій, що піднімаються. До місця установки їх подають у положенні, близькому до проектного.
Щоб уникнути розгойдування конструкцій при підйомі варто застосовувати розтяжки з волокняного каната чи тонкого гнучкого троса, прикріплюючи їх тимчасово до кінців конструкцій. При прикріпленні троса до віконних чи дверних блоків треба стежити за тим, щоб не порушити гідроізоляцію, прокладену по периметрі блоку. Елементи і конструкції стропят інвентарними стропами.
При підйомі чи опусканні стояти під виробами чи під стрілою крана категорично забороняється. Розстроповка елементів і конструкцій до
3. Заходи з охорони праці
Кожен знову поступаючий робітник може бути допущений до роботи лише після навчання і проведення інструктажу з техніки безпеки. Інструктажі підрозділяють на вступний, первинний на робочому місці, повторний, позаплановий, поточний.
Вступний інструктаж перед допуском до роботи проводить інженер техніки безпеки з кожним знову поступаючим робітником шляхом бесіди і показу наочного приладдя. Первинний на робочому місці, повторний, позаплановий і поточний інструктажі проводить безпосередньо керівник робіт. Первинний інструктаж проводять на робочому місці з усіма знову прийнятими робітниками шляхом показу безпечних прийомів і методів роботи. Повторний інструктаж проводять з метою підвищення рівня знань працюючих, а позаплановий - при зміні правил з охорони праці і зміні технологічного процесу.
При інструктажі робітник довідається правила поведінки на території, основні причини, що викликають травматизм (несправність устаткування, інструмента, електромережі і т.п., неправильні прийоми роботи); знайомиться з правилами поведінки в зоні робіт кранами, лебідками, автотранспорту і при вантажно-розвантажувальних роботах. Про проведення первинного на робочому місці, повторного і позапланового інструктажів працівник, що проводив інструктаж, робить запис у журналі реєстрації інструктажу на робочому місці з обов'язковим підписом інструктуємого і що інструктує.
На робочому місці інструктаж проводить майстер або виконавець робіт, докладно пояснює безпечні прийоми роботи, огороджувальну техніку, розповідає про електробезпечність, порядок організації робочого місця, пристрої механізмів, правилах пуску, зупинки і змазування верстатів.
Техніка безпеки на будівництві. Дерев'яні конструкції, як правило, виготовляють на підприємствах будіндустрії, однак найчастіше на будплощадках приходиться виконувати ряд операцій із застосуванням
заклинюють клинами у проектному положенні. Зусилля заклинювання повинні діяти тільки на торці коробки. При

 
 

Цікаве

Загрузка...