WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

плотничные и паркетные роботи",
М., Вищая школа 1989р.
2. Л.Н. Крейдлін "Столярні роботи" К., Вища школа 1994р.
У деревообробних цехах потрібно стежити за станом електроустаткування, пускової апаратури, силової йосвітлювальної мережі. Обтиральні матеріали варто зберігати в спеціальних закритих металевих ящиках і періодично їх очищати. Необхідно систематично змазувати підшипники, не допускаючи їхнього перегріву.
Зберігати наднормативні запаси пиломатеріалів, заготовок і деталей у цехах не допускається.
Усі проходи і підходи до пожежних кранів повинні бути завжди вільними і доступними.
У малярських цехах не можна працювати без надійно діючої вентиляції, для того щоб не утворилася вибухонебезпечна концентрація пар лакофарбових матеріалів.
Цехи крім пожежного водопроводу повинні бути забезпечені засобами пожежегасіння- вогнегасниками, розташованими в зручних місцях.
Для подачі сигналів про пожежу в цеху, майстерні повинна бути встановлена пожежна сигналізація. У випадку її відсутності необхідно установити сирени, дзвони і т.п.
Кожен працівник, помітивши пожежу, зобов'язаний негайно (по телефону) викликати пожежну команду, а якщо немає телефону, дати інший який-небудь сигнал і вжити заходів по гасінню пожежі місцевими засобами.
Для забезпечення боротьби з пожежами і профілактики пожеж на кожнім будівництві і підприємстві зі складу працівників створюються добровільні пожежні дружини, що активно, беруть участь у гасінні пожеж. У кожній зміні повинне бути мінімально необхідна кількість працівників пожежної дружини.
Пожежна безпека
Пожежі наносять народному господарству великий збиток. Основними причинами пожеж є недотепне поводження з вогнем на відкритих площадках, паління в пожежно небезпечних місцях, несправності в електромережі, неправильне збереження легкозаймистих матеріалів, захаращення цехів і території і т.п.
Треба систематично перевіряти електромережу і вчасно усувати її несправність. Тимчасові металеві й електричні печі можна влаштовувати тільки за узгодженням з органами пожежного нагляду. У місцях, відведених для паління, варто поставити бочки з водою і ящики з піском для недокурків.
На будівельному майданчику повинні бути обладнані протипожежні кутки з вогнегасниками, лопатами, ломами, баграми, гідропультом і сокирами. У гідропульта звичайно встановлюють бочки з водою.
Місця, де водопровід відсутній, обладнають закритими водоймами з мотопомпами на відстані 150...200 м від будинків.
Пожежна профілактика передбачає заходи, спрямовані на попередження виникнення пожеж, тобто створення умов, що перешкоджають поширенню вогню, заходу для евакуації людей, матеріалів, устаткування при виникненні пожежі, а також план роботи людей по найшвидшій ліквідації пожежі.
Склади пиломатеріалів повинні міститися в чистоті і мати необхідні дороги і проїзди. Територію складу треба систематично очищати від відходів - кори, тріски. Паління на складах, а також розведення багать категорично забороняється.
У літні дні територію складу, а також територію підприємства треба поливати водою. Розриви між штабелями і групами штабелів повинні відповідати передбаченим нормами.
Склад повинний бути обладнаний протипожежним водопроводом, водоймами. Невеликі склади повинні мати чани з водою, вогнегасники.
особливо небезпечних місцях (траншеї, колодязі) - 12В.
Штепсельні з'єднання на 12 і 36 В повинні мати колір, що різко відрізняється від штепсельних з'єднань з напругою більш 36 В.
Гумові захисні засоби перед застосуванням оглядають, очищають від бруду, витирають. Захисні засоби, що мають проколи, тріщини, застосовувати не можна.
При пилянні, фрезеруванні, шліфуванні треба користатися захисними окулярами. У приміщеннях особливо небезпечних і з підвищеною небезпекою поразки електричним струмом працювати можна електроінструментом при напрузі не вище 42 В. Корпуса електроінструментів, що працюють при напрузі більш 42 В, повинні бути заземлені.
ЕЛЕКТРОБЕЗПЕЧНІСТЬ
При зіткненні людини зі струмоведучими частинами діючої електроустановки створюється небезпека пораження струмом. Небезпечна для життя людини сила струму 0,05 А, а в два рази більша, тобто 0,1 А, - смертельна. Неїзольовані струмоведучі частини обгороджують так, щоб до них не було вільного доступу.
Електроінструмент варто систематично перевіряти на відсутність замикання на корпус; крім того, варто перевіряти перед роботою справність кабелю, що підводить. Електроінструмент повинний бути заземлений; при відсутності заземлення працювати електроінструментом забороняється.
До роботи з механізованим інструментом допускаються особи, що пройшли виробниче навчання і мають відповідне посвідчення.
Ремонтувати, регулювати, механізований інструмент можна тільки після його відключення і повної зупинки. При роботі з електроінструментом варто користатися захисними окулярами. У процесі роботи забороняється натягати і перегинати кабелі інструментів.
У погану погоду (сніг, дощ) працювати на відкритій площадці електроінструментом можна лише у виняткових випадках, під навісом з обов'язковим застосуванням діелектричних рукавичок. У приміщеннях особливо небезпечних, а також поза приміщеннями працювати електроінструментом можна при напрузі не більш 36 В.
Пускову апаратуру розміщають таким чином, щоб сторонні особи не могли пустити машини і механізми. Рубильники повинні бути обладнані кожухами.
Зовнішні електропроводки тимчасового електропостачання повинні бути виконані ізольованим проводом, розміщені на опорах (стовпах) на висоті над рівнем підлоги, землі, настилу не менш 2,5 м над робочими місцями, 3,5 м - над проходами, 6м - над проїздами.
Ручні переносні світильники повинні мати захисну металеву сітку, причому напруга для них повинно бути не більш 36 В, а в
встановлені так, щоб ними було зручно користатися без зайвих рухів. Для можливого пересування механізмів уздовж фронту робіт повинні бути улаштовані дороги. На ділянці монтажних робіт вивішують відповідні позначення границь монтажних робіт, для того щоб сторонні люди не попадали в цю зону.
Робітники повинні бути забезпечені набором інструментів, необхідних для установки виробів у проектне положення, вивірки правильності їхньої установки і закріплення в прорізі. При виконанні монтажних робіт необхідно користатися технологічними картами.
Техніка безпеки при монтажі будинків. Будівельний майданчик у населених місцях щоб уникнути доступу сторонніх осіб обгороджують. По периметрі споруджуваного будинку встановлюють небезпечну для перебування людей зону. Для будинків висотою до 20 м вона повинна бути не менш 7 м.
Працівники на будплощадці в місцях, де можливе падіння предметів, повинні бути забезпечені захисними касками.

 
 

Цікаве

Загрузка...