WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Виготовлення віконних блоків - Курсова робота

Виготовлення віконних блоків - Курсова робота


Курсова робота
Виготовлення віконних блоків
Вступ
Деревина як матеріал застосовується у всіх галузях народного господарства, причому значна кількість деревини використовується в будівництві. Завдяки своїм якостям - порівняно високої механічної міцності, малій теплопровідності, невеликій щільності, легкості обробки, стійкості до впливу кислот, солей, олій-деревину широко використовують для виготовлення несучих елементів будинків і споруд, у вигляді, ферм, арок, балок, прогонів, крокв, стійок, панелей, лаг, підлог, вікон, дверей ін.
Великий розвиток одержують дерев'яні клеєні конструкції, використання яких доцільно у всіх видах будівництва й у першу чергу в сільськогосподарських будівлях у виді арок, прогонів, а також при спорудженні підприємств із хімічно агресивним середовищем. Застосування клеєних конструкцій дозволяє використовувати маломірні відходи деревини шляхом їхнього склеювання в елементи будівельних конструкцій. При використанні деревини в будівництві потрібно забезпечити раціональне використання її шляхом правильного розкрою і максимального використання відходів.
В даний час при виконанні столярно-будівельних робіт застосовується ручний механізований інструмент, розроблені і впроваджені для кожного виду робіт нормокомплекти машин і інструментів, а також комплекти прогресивного інструмента для основних професій будівельного виробництва, розташовувані в ручній валізці для столяра будівельного, тесляра, паркетника й ін.
Столярно-будівельні деталі і вироби виготовляють на деревообробних підприємствах потоковим способом із застосуванням напівавтоматичних і автоматичних ліній. На будівельні майданчики столярні вироби, фрезеровані деталі, елементи паркетних підлог, ферми, напівферми, балки й інші надходять у готовому виді. Віконні і дверні блоки поставляють на будівництва з навішеними стулками, фрамугами і полотнинами, пофарбованими і заскленими, завдяки чому роботи із заповнення прорізів значно спрощуються і зводяться до установки готових
віконних і дверних блоків. Ферми, арки, елементи даху також надходять на будівництва в зібраному чи виді у виді окремих елементів (напівферми й ін.).
2.Технологічна частина
2.1 Опис виробу, конструкція і матеріали
Віконна стулка складається з двох вертикальних і двох чи трьох горизонтальних брусків, зв'язаних між собою в раму за допомогою шипових з'єднань, клею і нагелів. У стулках, що мають великі розміри, ставлять горизонтальні бруски - горбильки, що з'єднують вертикальні бруски. Горбильок має профіль, аналогічний профілю бруска стулки; він збільшує міцність стулки, але зменшує її світлову площу.
У верхній частині віконної коробки над стулками встановлюють горизонтальну раму-фрамугу. Фрамуги можуть бути глухими і що відкриваються. У глухих фрамугах верхні притвори стулок примикають до чверті в нижньому бруску фрамуги. Для кріплення фрамуги, що відкривається, у віконну коробку вставляють горизонтальний брусок, що називається горизонтальним імпостом. У широких коробках ставлять нерухомий брусок - вертикальний імпост, до якого примикають крайки вертикальних брусків стулки.
Кватирку улаштовують угорі стулки, але не вище 1,8 м від підлоги, інакше її важко буде відкривати.
Стулки бувають внутрішні і зовнішні. Для того щоб стулки добре розкривалися, висоту і ширину внутрішніх стулок у порівнянні з зовнішніми роблять більше приблизно на 50...75 мм.
Різницю між розмірами внутрішньої і зовнішньої стулок називають світанком.
Стулки бувають з наплавом, тобто з напуском на бруски коробки, що створює більш щільний притвор і закриває щілини, що утворяться між стулкою і коробкою. Наплав роблять у внутрішніх чи в обох стулках, що додає вікнам красивий вид.
Для стулок з наплавом розміри внутрішньої стулки роблять більше зовнішньої по висоті приблизно на 75 мм, а по ширині - на 75... 100 MM.
2.2 Загальний вигляд
Перетин по притворах дерев'яних вікон зі спареними стуками, з подвійним засклінням для житлових будинків (ДСТ 11214-86):
І - брусок нижньої коробки, 2 - нижній брусок зовнішньої стулки, 3 - штапік, 4 - скло, 5 - верхній і бічний бруски віконної коробки, 6 - верхній і бічний бруски внутрішньої стулки, 7 - нижній брусок внутрішньої стулки, 8 - проріз для
відводу води
2.3 Виготовлення віконних блоків
Віконні блоки, як правило, виготовляють на деревообробних підприємствах. На будівництво вони надходять з навішеними стулками, заскленими і пофарбованими. Однак іноді приходиться виготовляти віконні блоки невеликих серій у чи майстернях, цехах будівельних організацій.
Вивчивши креслення, складають специфікацію деталей, указуючи проектні розміри і розміри заготовок (ДСТ 24454-80, 8486-86). Потім по розмірах, приведеним у кресленнях, випилюють заготовок для деталей стулок і коробки з урахуванням припусків на обробку (ДСТ 7307-75). Після розпилювання бруски фрезерують рубанком, чи фуганком фрезерують электрорубанком, на фугувальних, рейсмусових чи комбінованих чотирьохсторонніх верстатах. Потім перевіряють прямокутність і якість обробки брусків і приступають до їхньої розмітки.
Розмітка. Розмічають бруски за допомогою метра, рейсмуса, ярунка, малки, косинця на розмічальному столі, що має кришку розміром 2200X1600 мм (на 100... 150 мм більше найбільшої довжини бруска коробки).
Відповідно до креслення вертикальний брусок повинний мати довжину 1460, горизонтальний - 1470 мм.
На торцюванні деталей із двох сторін при ширині і довжині до 1500 мм дається припуск 15 мм при одержанні деталей із заготовок і 35 мм - з пиломатеріалів, розмічають так: два вертикальних чи горизонтальних бруски кладуть на стіл лицьовими сторонами назовні, після чого від торця бруска відкладають 18 мм, тобто припуск на торцювання, а від нього розмір бруска по довжині (у чистоті), що складе для вертикальних брусків 1460, а для горизонтальних - 1470 мм.
За допомогою косинця наносять на брусок олівцеві лінії або риски. Від останньої олівцевої лінії наносять наступний припуск на торцівку 17
мм (сумарний припуск на обидва кінці 35 мм). Потім від лінії торцювання відкладають розмір, дорівнює товщині шипів (у даному випадку 50 мм), і проводять лінії.
Для вибірки чверті розміром 9... 12X28 мм розмітку роблять у такий спосіб: від ребра бруска по пласті кожного бруска наносять риски, що відступає на 28 мм, а по крайці - риску, що відступає від ребра на 9 і 12 мм. Спочатку вибирають чверть розміром 9X28 мм, а потім додатково знімають скіс і доводять розмір чверті до необхідного.
Вибирають чверть ручними інструментами або на фрезерному верстаті. Після вибірки чверті бруски торцюють на потрібний розмір, зарізають шипи і вушка.
Використана література:
1. Л.Н, Крейдлин " Столярные ,

 
 

Цікаве

Загрузка...