WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Нанесення лакофарбових матеріалів на деревину - Дипломна робота

Нанесення лакофарбових матеріалів на деревину - Дипломна робота

керівник підприємства, погоджуючи її з профкомом. Про проведення вступного інструктажу перевірки знань роблять запис у журналі регістра цій (особистій карточці інструктованого) з обов'язковим підписом інструктованого і інструктуючого.
Первинний інструктаж проводять на робочому місці з усіма прийнятими на підприємство, переведеними з одного підрозділу в інший, прикомандированими, учнями і студентами, які прибули на виробниче навчання або практику, з робітниками, які виконують нову для них роботу, а також з будівельниками при виконанні будівельно-монтажних робіт на території діючого підприємства. Проводять первинний інструктаж по інструкції з охорони праці з кожним робітником індивідуально. Після первинного інструктажу і перевірки знань всі робітники протягом перших 2-5 змін (залежно від стажу, досвіду і характеру роботи) працюють під наглядом майстра або бригадира, після чого оформляється допуск їх до самостійної роботи, який фіксується датою і підписом інструктуючого в журналі реєстрації (особистій карточці і інструктованого).
Повторний інструктаж проводять з усіма працюючими незалежно від кваліфікації, освіти і стажу роботи не рідше ніж через 6 міс. індивідуально або з групою робітників однієї професії на робочому місці з метою перевірки і підвищення рівня знань правил і інструкцій з охорони праці.
Позаплановий інструктаж проводять при: зміні або модернізації обладнання, пристроїв і інструменту, вихідної сировини, матеріалів і інших факторів, які впливають на безпеку праці; порушенні робітниками вимог безпеки праці, які можуть призвести до травми, аварії, вибуху або пожежі; перервах в роботі - для робіт, яківідповідають підвищеним вимогам безпеки праці, більше ніж на 30 календарних днів, а для решти робіт - 60 днів. Його проводять індивідуально або з групою робітників однієї професії на робочому місці в обсязі первинного інструктажу.
Поточний інструктаж проводять перед виробництвом робіт, на які оформлюється наряд-допуск, де і фіксується його проведення. Контроль знань здійснює працівник, який проводив інструктаж. Якщо робітник, який одержав інструктаж, показав незадовільні знання, то його до роботи не допускають. Він зобов'язаний пройти інструктаж заново.
3.2. Облік
Виробничою травмою вважають раптове ушкодження організму робітника при виконанні трудового процесу на виробництві. Сукупність обставин і причин, які викликали цю травму, називають нещасним випадком.
Щоб запобігти виникненню нещасних випадків на виробництві, ведеться розслідування, облік та аналіз їх згідно з Положенням, затвердженим Постановою Президії ВЦРПС від 12 травня 1966 р. № 15 (із змінами і доповненнями на 20 січня 1969 р.). Згідно з цим Положенням всі підприємства повинні розслідувати нещасні випадки, які сталися на їхній території або за її межами при виконанні роботи за завданням адміністрації, а також при доставці робітників або службовців на місце роботи на транспорті підприємства.
3.3. Вимоги безпеки до територій підприємств
До території підприємства повинні пред'являтись всі вимоги будівельних норм і правил (СНіП), які стосуються її експлуатації. Територія підприємства повинна бути огороджена з усіх сторін. Вхід і вихід на неї здійснюється тільки через контрольно-пропускні приміщення, а в'їзд на територію транспорту - через ворота. Не допускається в'їзд на територію транспорту особистого користування. Для його стоянки за територією підприємства повинні бути обладнанні спеціальні місця.
Автомобільні дороги повинні відповідати вимогам СНіП, тобто мати проїжджу частину з твердим і рівним асфальтом або бетонним покриттям. Ширина проїжджої повинна бути більша не менш на 1 метр від ширини транспортного засобу з вантажем. На території підприємства слід дотримуватися правил дорожнього руху, затверджених Міністерством внутрішніх справ СРСР. Площадки, призначені для роботи підйомно-транспортних механізмів, повинні бути рівними (ухил не більше 5%) і мати тверде покриття.
Для пішохідного руху на території підприємства повинні бути тротуари і пішохідні доріжки, які задовольняють вимогам СНіП.
В місцях, що прилягають до залізничних колій, площадки повинні бути сплановані на рівні підлоги вагонів. При наявності біля перехресть залізничних колій з автомобільними дорогами будівель, споруд, штабелів матеріалів, які обмежують видимість пересікаючої колії, застосовується світлозвукова сигналізація і шлагбауми. Всі дороги і проїзди повинні бути обладнані відповідними дорожніми та іншими попереджувальними і вказівними знаками.
Куріння на території дозволяється тільки в спеціально відведених для цього місцях, узгоджених з протипожежною охороною.
3.4 Правила техніки безпеки в опоряджувальному цеху
Для опорядження меблів застосовують легкозаймисті, вибухонебезпечні і токсичні розчинники, тому опоряджувальні дільниці і цехи мають відповідати будівельним, протипожежним і санітарним нормам.
Згідно з цими нормами опоряджувальні цехи розміщуються в приміщеннях, ізольованих від інших виробничих цехів, службових і побутових приміщень. В одноповерхових будинках їх розміщують біля зовнішніх стін, а в багатоповерхових - на верхніх поверхах.
Опоряджувальні дільниці у складі меблевих цехів обов'язково відділяють від виробничих дільниць інших категорій, протипожежними стінками, тамбурами-шлюзами, коридорами або сходовими клітками. Всі несучі і захисні конструкції мають бути вогнетривкими, переважно із збірного залізобетону. В прорізах внутрішніх стін або стінах, що ведуть безпосередньо на сходові клітки, мають бути захисні протипожежні двері або ворота з вогнетривких матеріалів.
Бажано всі технологічні процеси опорядження механізувати, щоб деталь якомога менше перебувала у відкритому приміщенні цеху.
Покривати деталі і вироби методом розпилення і сушити їх треба у спеціальних камерах і сушарках, які не допускають виділення у робоче приміщення вибухонебезпечних і токсичних парів понад гранично допустимі концентрації (згідно з БН245-71). Нанесення лаків розпиленням найраціональніше здійснювати в електростатичному полі, бо робітники при цьому перебувають поза зоною розпилення. В опоряджувальних цехах загальна і місцева вентиляція. Місцева вентиляція блокується з технологічним устаткуванням, щоб при відключенні вентиляції воно відразу ж відключалось. В опоряджувальних цехах має бути загальна і місцева вентиляція. Місцева вентиляція блокується з

 
 

Цікаве

Загрузка...