WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Нанесення лакофарбових матеріалів на деревину - Дипломна робота

Нанесення лакофарбових матеріалів на деревину - Дипломна робота

4
БК 21 Ф.481 Опора 4
БК 22 Ф.212 Шкант 36
БК 23 Ф.236 Шайба 43
2. РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ
2.1. Опис технологічного процесу
2.1. Загальні відомості про опорядження.
Під опорядженням деревини розуміють створення на її поверхні захисного декоративного покриття з метою поліпшення зовнішнього вигляду і захисту від дії навколишнього середовища (повітря, вологи, світла, тепла, забруднень і механічних пошкоджень). Захисний шар має бути достатньо твердим, але еластичним, рівним і гладеньким (блискучим абоматовим).
Всі лакофарбові матеріали, що утворюють захисний шар, мають міцно зчіплюватись з поверхнею деревини.
Види опорядження. Існують такі види опорядження меблевих виробів: прозоре, непрозоре, імітаційне та спеціальне.
При прозорому опорядженні на деревину наносять захисну декоративну прозору плівку; при текстура деревини зберігається і часто стає ще виразнішою. Прозоре опорядження здійснюється прозорими лаками, синтетичними плівками, політурами, інколи восковими мастиками та маслами на деревині цінних і твердих листяних порід.
При непрозорому опорядженні захисна плівка непрозора і повністю закриває текстуру і колір деревини. Непрозоре опорядження здійснюється пігментованими фарбами (олійними, емалевими та ін.) по деревині малоцінних і хвойних порід.
Імітаційне опорядження характеризується поліпшенням декоративних властивостей звичайних порід деревини або створенням на деревині чи інших листяних матеріалах узорів у виглядів цінних порід деревини. Імітацію здійснюють нанесенням барвників, наклеюванням текстурного паперу, тканини, плівок та декоративних пластиків на деталі з малоцінних порід.
До спеціального опорядження (декоративне оздоблення) належать металізація, позолота, бронзування, декор (набірний, орнаментальний, тематичний і рельєфний), а також накладки і вставки. Спеціальні види опоряджень застосовуються в невеликих кустарних виробництвах з художнім нахилом. Однак в окремих наборах меблів застосовують деякі елементи різьблення, інкрустації та ін.
Мал. 1. Структура лакофарбових покриттів:
а - непрозорого, б - прозорого; / - деревина, 2 - шар ґрунтовки, 3 - місцеве шпак-уіювання, 4 - шар суцільної шпаклівки, 5 - шар-фарби, 6 - забарвлений шар деревини, 7 - порозаповнювач, 8 - шар лаку
наборах меблів застосовують деякі елементи різьблення, інкрустації та ін.
2.1.2. Способи нанесення лакофарбових матеріалів на деревину
Лакофарбові матеріали на підготовлену поверхню наносять вручну пензлями і механізовано - розпилення, наливом, занурення так і на вальцевих верстатах, і полі електричного струму високої напруги.
2.1.3. Нанесення лакофарбових матеріалів на поверхню деревини способом наливу
Нанесення лаку наливом на щитові деталі - найбільш поширений спосіб завдяки високій продуктивності й економічності. Наливом лак можна наносити на площини і кромки будь-яких деталей, застосовуючи при цьому лаконаливні машини різних конструкцій, з однією, двома і трьома розливними головками.
Схему будови лаконаливної машини з щільною розливною головкою показано на мал. 2. основною частиною лаконаливнлї машини є розливна головка, що формує товщину і якість плівки.
Мал. 2. Схема будови лаконаливної машини з щілинною розливною головкою:
1 - щілинна розливна головка; 2 - стрічковий конвейєр, 3 - насос, 4 - відстійний бак. 5 - лоток, 6 - деталі.
Лак, витікаючи з розливної головки, створює лакову завісу 1 і лотком 5. З лотка лак зливається у відстійний бак 4 і насосом 3 перекачується знову в розливну головку. Таким чином створюється замкнена система циркуляції. Деталі 6 подаються стрічковими конвеєрами 2, що знаходяться перед і за лаковою завісою.
Мал. 3. Типи розливних головок та схеми утворення лакових завіс:
а - лоткова, б - щілинна, в - зливна гребля, г - зливна гребля з екраном: / -" деталь, 2 - екран, 3 - колектор, 4 - покриття, 5 - конвейєр, 6 - лоток, 7 - коробка з щілиною, 8 - зливна гребля, 9 - перегородка, 10 - фільтр
Розливні головки можуть бути кількох конструкцій.
Лоткова головка (мал. 3, а) - це похила площа, на яку лак подається по розливній трубці через сопло.
Недоліком лоткової головки є велика площа відкритої лакової поверхні. Це спричинює швидке випаровування розчинника і зміни в'язкості лаку, що циркулює в системі машини.
Кращим є головки щілинного типу (мал. 3, б), подача лаку в яких регулюється шириною щілини, а також типу зливної греблі (мал. 2, в), де витрати лаку регулюються при подачі лаку в розливну головку. Основним недоліком усіх цих розливних головок є те, що лак не встигає встоятися після перекачування до того, як попадає на поверхню. Бульбашки, що утворились в процесі перекачування, роблять поверхню "рябою".
Для усунення цього та інших недоліків у лаконаливних машинах застосовують розливні головки, виконані за типом зливної греблі з екраном (мал. 2, г). Лак насосом подається з посудини в колектор 3, звідки крізь отвори надходить у жолобок головки, що розділений змінною перегородкою 9, в нижній частині якої встановлено капроновий фільтр 10. Лак з лівого відсіка головки зливається у правий через фільтр. Внаслідок цього повітряні бульбашки, а також домішки не потрапляють у правий живильний відсік головки. Звідси лак зливається через греблі легко знімний екран 2, там він розтікається і рівномірно розподіляється по його ширині.
На головці є спеціальні напрямні дротини, що забезпечують розтягування лакової завіси по ширині. Закривається головка відкидною кришкою. Лаконаливна машина моделі ЛМ-3 з такою розливною головкою показана на мал. 4.
Для нанесення лакофарбових матеріалів на кромки щитів застосовують лаконаливні машини ЛМК-1 мал. 5.
Мал. 4. Лаконаливна машина ЛМ-3:
1 - конвейєр, 2 - фільтр, 3 - насосна установка, 4 - трубопровід, б - розливна головка, б - механізм установлення головок в горизонтальне положення. 7 - механізм піднімання головок, 8 - зливний лоток. 9 - бачок для лаку.
Мал. 5 Схема лаконаливної машини для лакування кромок щитів ЛМК-1:
1 - ролики, 2 - щит, 3 - клиновидний пас для подачі щитів, 4 - розливна головка" Б - проміжкова ванна для зливання лишків лаку, 6 - бак для лаку, 7 - насос, 8 -' електродвигун
Для нанесення лаку на кромки, щит 2 ставлять на ребро і подають на роликах 1 за допомогою клиновидних пасів 3 в машину. Щит бічною площиною натискує на еластичну пластину

 
 

Цікаве

Загрузка...