WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Влаштування багатокольорових мозаїчних підлог - Дипломна робота

Влаштування багатокольорових мозаїчних підлог - Дипломна робота

властивості.
Для полірування підлоги можна застосовувати мастики заводського виготовлення.
Мастика для натирання мозаїчної підлоги
Стеарин.........................................................2
Парафін.........................................................1
Віск................................................................1
Каніфоль........................................................0,25
Розчинник.....................................................10
Спосіб приготування. В окремій посудині на слабкому вогні розплавлюють стеарин, парафін, віск і каніфоль. У знятий з
На поверхню підлоги мастику наносять жорсткою одежною щіткою або ганчіркою тонким шаром. Потім за допомогою підлогонатиральної машини СО-37 з капроновими щітками або звичайної побутової підлогонатиральної машини підлогу натирають. У місцях, недоступних для машини, цю роботу виконують вручну, користуючись дерев'яними брусками, обтягнутими повстю. В процесі експлуатації приміщення мозаїчну підлогу бажано періодично натирати.
Спосіб приготування. В окремій посудині на слабкому вогні розплавлюють стеарин, парафін, віск і каніфоль. У знятий з
На поверхню підлоги мастику наносять жорсткою одежною щіткою або ганчіркою тонким шаром. Потім за допомогою підлогонатиральної машини СО-37 з капроновими щітками або звичайної побутової підлогонатиральної машини підлогу натирають. У місцях, недоступних для машини, цю роботу виконують вручну, користуючись дерев'яними брусками, обтягнутими повстю. В процесі експлуатації приміщення мозаїчну підлогу бажано періодично натирати.
Приймання та обмір робіт в опоряджувальних
роботах
Основні вимоги до мозаїчних облицювань такі:
Мозаїчне покриття повинно бути без щілин, нерівностей, надмірної шорсткості (горбків) і раковин, різнокольорових плям і інших дефектів;
опоряджувальний шар міцно зчеплювався з підготовчим шаром. Це перевіряють простукуванням окремих ділянок підлоги киянкою. Відсутність глухого звуку підтверджує, що підготовчий і опоряджувальний шари міцно з'єднані;
поверхня підлоги повинна бути рівною. При перевірці рівності підлоги контрольним правилом проміжок між правилом і поверхнею має бути не більше 4 мм. Товщина опоряджувального мозаїчного шару може відхилятись від проектної не більше ніжна 10%;
на окремих ділянках багатокольорової підлоги слід забезпечити однотонність покриття кожного
кольорового тону.
Кам'яний дрібняк на всій площі підлоги має розміщуватись рівномірно. Металеві і скляні жилки не повинні виступати над рівнем мозаїчного шару підлоги. Прямолінійні жилки у Зовнішньому шарі покриття мають бути рівні по всій довжині приміщення або окремого елемента рисунка. Криволінійні жилки рисунків не повинні мати помітних оком викривлень, що спотворюють контури рисунка;
відполірована поверхня мозаїчного покриття повинна бути рівною і блискучою. Виготовлення штучних мозаїчних виробів
Мозаїчні східці, підвіконники, накладні проступи на східці, облицьовувальні плити та інші будівельні деталі виробляють на заводах або безпосередньо на будівельних об'єктах. Для їхнього виготовлення застосовують відповідні дерев'яні або металеві форми. Металеві форми довговічніші в експлуатації, зручніші в роботі, а вироби, виготовлені в них, більш якісні.
Щоб виготовити якусь деталь, форму змащують мінеральним мастилом (розрідженим автолом, солідолом тощо) і заповнюють розчином. Якщо товщина деталі більша за 30-35 мм, її роблять
двошаровою. Спочатку форму заповнюють звичайним цементним розчином до такого рівня, щоб
зверху залишилось місце для укладання шару мозаїчного розчину (25-30мм). Для міцності
деталі в шарі цементного розчину попередньо розміщують зварену
5-7 діб. Протягом цього часу ганчірки потрібно періодично зволожувати. Після цього поновлені місця шліфують вручну або ручними електрошліфувальними машинами.
Нерівномірний розподіл кам'яного дрібняку на відшліфованій поверхні підлоги може бути внаслідок поганого перемішування суміші перед її укладанням чи при розрівнюванні її правилом або рейкою. Цей же дефект може бути при недостатньому шліфуванні, коли не повністю відкрився крупний дрібняк. Щоб ліквідувати цей дефект, підлогу додатково шліфують. Якщо це не допоможе, то місця найбільшого скупчення дрібняку акуратно вирубують, заповнюють ретельно перемішаною сумішшю, ущільнюють її і через відповідний час шліфують.
Дрібні, раковини на поверхні мозаїчного покриття виникають внаслідок застосування в суміші низькомарочного або залежалого цементу і шліфуванні поверхні до повного затвердіння опоряджувального шару. Щоб усунути цей дефект, пошкоджені місця шпаклюють сумішшю, приготовленою з кольорового цементу і мармурового борошна. Колір суміші має відповідати кольору підлоги. Після затвердження підмазки виправлені місця шліфують.
Якщо опоряджувальний шар підлоги викришується на великій площі, це свідчить про те, що він зроблений на неякісному цементі, його вирубують, а ділянки, що викришились, вкривають якісною мозаїчною сумішшю.
Різнокольорові плями на оздобленій поверхні підлоги виникають внаслідок неправильного дозування розчинів, поганого перемішування їх, застосування нелугостійких пігментів. Щоб усунути цей дефект, пошкоджені місця вирубують і очищають від розчину до підготовчого шару. На звільнені від розчину ділянки накладають шар нового мозаїчного розчину відповідного кольору, ущільнюють його і через відповідний час шліфують. Вирубувати дефектні ділянки слід так, щоб вони не виділялися на загальному фоні підлоги після ремонту. Тому їх вирубують прямокутниками на однокольоровій підлозі, а якщо підлога виконана різнокольоровимиквадратами у шаховому порядку, то. вирубують шар покриття у межах одного або декількох квадратів.
Заходи по охороні праці
Мозаїчні підлоги (площиною до 1000м ) укладає бригада облицювальників-мозаїчників, 2-4 розрядів. Робочі місця облицювальників організовують так: щоб була забезпечена безпека праці. Готова основа під підлогу, насічку поверхні виконують ручним або механізованим інструментам виконують в захисних окулярах. І рукавицях. Ручки інструментів повинні бути гладкими і надійно закріпленими. Цемент, пігменти і сухі суміші для приготування мозаїчного розчину, виконують в захисних окулярах і респіраторах. До роботи з шліфувально-мозаїчними машинами допускаються робітники, які пройшли спеціальні інструктажі з техніки безпеки. До початку роботи перевіряють справність шліфувальних машин. У процесі роботи слідкувати за тим щоб, шліфувальна машина знаходилась в горизонтальному положенні. При перегріванні машини або інших несправностей, повідомити про несправність майстра або слюсаря. Мозаїчні роботи прийомом шліфувальних машин, електро-інструменту, виконують тільки в гумовому взутті і в гумових рукавицях. При площі підлоги більше 1000м2, бригада облицювальників працює потоково-розчленованим методом.
Зміст (малюнки)
Ст. 47 рис. 193
Ст. 50 рис. 194
Ст. 54 рис. 191
Список використаної літератури
1. В.І. Горячев., В.А.Неепов. "Облицювальні роботи плиточні і мозаїчні" (1984 р.)
2. Г.М. Добровольський.
Рецензенти: В.Д. Козлова.
З.А. Смертенко.
"Штукатурні і облицювальні роботи" (1997 р.)

 
 

Цікаве

Загрузка...