WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Влаштування багатокольорових мозаїчних підлог - Дипломна робота

Влаштування багатокольорових мозаїчних підлог - Дипломна робота

20. Основні несправності в роботі електрошліфувальної машини
Несправність Причина несправності Спосіб усунення
При включенні двигун не працює Немає напруги у мережі Перевірити місця з'єднань електрокабелю
При включенні двигун гуде Немає напруги на одній фазі Те саме
Гуркіт в редукторі Пошкодження шестерні Замінити дефектну шестерню
При роботі робочий орган провертається Стерся конус шпинделя або погано закріплений абпазивний камінь Замінити шпіндель Міцно закріпити камінь
При натисканні на пусковий пристрій машина не працює Несправний пусковий пристрій Міцно закріпити камінь
Вода не надходить до місця шліфування Засмітився кран, що регулює подачу води Розібрати і прочистити кран
ИЄ-8201А та способи їх усунення
До початку роботи на валі двигуна 3 закріплюють абразивний диск, а до штуцера 1 приєднують повітряний шланг, по якому до машини буде надходити стиснуте повітря від компресора.
Під час роботи машини стиснуте повітря надходить всередину двигуна, тисне на лопатки ротора, примушуючи його обертатись, і виходить назовні. Одночасно починає обертатись і абразивний диск, шліфуючи поверхню.
Перед укладанням на бетонну основу підготовчого шару мозаїчної підлоги її необхідно очистити від затверділої поверхневої плівки цементного каменю. Це роблять за допомогою пересувних або ручних електрощіток.
Пересувна електрощітка (рис. 189) складається з триколісного візка, ручки з пусковим пристроєм, електродвигуна, пасової передачі і циліндричної дротяної щітки із захисним кожухом.
Під час роботи машини обертальний рух від вала електродвигуна 5 через пасову передачу б передається до щітки 5. Щітка, обертаючись, подряпує бетонну поверхню.
При невеликих обсягах робіт застосовують ручні електрощітки.
Види розчинів для опоряджувальних робіт
Для підготовчого шару мозаїчної підлоги застосовують малорухомі цементні розчини складу 1:3 або 1:4. Для виготовлення розчину застосовують портландцемент марки не нижче 300. Рухомість розчину має бути 4-5 см за стандартним конусом, марки - не нижче 75. При невеликих обсягах робіт розчин приготовляють вручну, а при великих - у розчинозмішувачах безпосередньо на будівельному об'єкті або завозять його з централізованого цеху по виготовленню розчинів.
Опоряджувальний шар мозаїчної підлоги виконують розчином, в основі якого лежить кам'яний дрібняк твердих гірських порід (мармуру, граніту, лабрадориту тощо). Кількість дрібняку в розчині має бути 75-85 %. За кольором мозаїчний розчин може бути сіро-білим або кольоровим у разі додавання до нього пігментів.
До складу мозаїчного розчину входять сірий або білий портландцемент, кам'яний дрібняк, кам'яне борошно, кольорові пігменти (при бажанні) і вода. Якщо в будівельній організації є кольорові цементи, то їх використовують замість білого цементу і пігментів. Марка цементу для розчину має бути не нижче 300, а марка розчину не нижче 100. Розчин приготовляють безпосередньо на робочому місці з готової мозаїчної суміші, яку завозять із спеціальних заводів будіндустрії або цемент реалізованих розчинних вузлів і води.
Готуючи мозаїчну суміш, особливу увагу приділяють підбору зернистості дрібняку в суміші. Щоб опоряджена поверхня мозаїчної підлоги була рівномірно насичена дрібняком, в суміш вводять дрібняк різної зернистості у відповідному співвідношенні. Слід пам'ятати, що максимальний розмір дрібняку не повинен перевищувати 15 мм, бо товщина опоряджувального шару всього 25 мм. За розміром зерен дрібняк поділяють на дрібнозернистий (2,5-5 мм), середньої зернистості (5-10 мм) і крупнозернистий (10-15 мм). Співвідношення в суміші дрібняку різної зернистості здебільшого 1:1:1 за об'ємом.
Арматурну сітку. Після цього верхній об'єм форми заповнюють мозаїчним розчином і ретельно ущільнюють його вібраторами або вручну трамбуванням. Заформована деталь зберігається у формі до повного затвердження розчину. Коли розчин затвердне, готову деталь виймають з форми, шліфують і при потребі полірують.
Мозаїчний підвіконник встановлюють до штукатурення укосів на цементному розчині 1:3 або 1:4. Послідовність робочих операцій по встановленню підвіконника подано у § 28. Мозаїчні накладні проступи застосовують для облицювання сходових маршів після монтажу збірних залізобетонних сходів. Укладання проступів ведуть зверху вниз (рис. 195). Перший верхній проступ 2 укладають на шар цементного розчину так, щоб верхня площина його збігалась з рівнем підлоги сходів площадки. Горизонтальне положення цього і всіх інших проступів перевіряють рівнем, прикладаючи його до проступа у двох взаємно перпендикулярних напрямках. Потім насухо кладуть проступ на нижню сходину марша і від нього до верхнього проступу, по краю їх натягують шнур. Всі інші проступи укладають так щоб кожен з них не торкався шнура. Торці всіх укладених проступів повинні знаходитись в одній вертикальній площині. Крім того, положення укладених проступів контролюють правилом, яке періодично прикладають до ряду проступів у торці їх і біля стіни. Якщо якийсь з проступів виступає, його осаджують легкими ударами молотка по дерев'яному бруску, який кладуть на нього. Якщо проступ западає, то під нього накладають більше розчину і осаджують до потрібного рівня. Останній проступ марша, раніше покладеного насухо, встановлюють на розчині так, щоб він опинився на рівні верхньої площини нижньої сходової площадки.
Через декілька днів, коли розчин затвердне, проміжки, що залишились між маршем і проступами, підмазують і затирають теркою врівень з площиною сходового марша.
Мозаїчні східці укладають після встановлення залізобетонних або сталевих косоурів знизу вгору. Нижній східець повинен спиратись на сходову площадку, а всі інші - один на одного.
Розглянемо причини основних дефектів, що виникають після виконання мозаїчних робіт, та способи їх усунення.
Відшарування мозаїчного покриття з'являється, якщо опоряджувальний мозаїчний шарукладали на суху, брудну і недостатньо шорстку (без борозен) поверхню підготовчого шару. Покриття відшаровується також тоді, коли для підготовчого шару застосовують слабкі пісні розчини.
Щоб усунути цей дефект, з поверхні зчищають до основи обидва шари мозаїчної підлоги і влаштовують її знову з додержанням технічних вимог. Якщо на початку цієї роботи видно, що мозаїчний шар легко відпадає від підготовчого, а останній тримається міцно, то зчищають лише опоряджувальний шар. Відкритий підготовчий шар, якщо потрібно, підмазують, очищають від сміття, пилу і зволожують. Після цього укладають новий шар мозаїчного розчину з додержанням технології правил укладання.
Щілини у мозаїчному покритті утворюються при застосуванні жирних розчинів. Щоб усунути цей дефект, щілини розширюють і очищають до основи, після чого змочують і заповнюють мозаїчним розчином потрібного складу і кольору. Підмазані місця покривають мокрими ганчірками і витримують
Організація праці при виконанні опоряджувальних робіт
Відшліфована дрібнозернистим абразивним каменем підлога стає рівною, матовою, злегка шершавою. В такому вигляді вона готова до експлуатації. Проте зовнішній вигляд підлоги можна покращити шляхом полірування. Полірована підлога стає блискучою й набуває водовідштовхуючої

 
 

Цікаве

Загрузка...